laptop ta ses sorunu

Kodla Büyü

kuaskuas26

Üye
günaydın arkadaşla.Asus F3JC laptopum da kulaklık takınca laptoptaki ses kesilmiyor hem kulaklık hemde bilgisayardaki hoperlörlerden beraber ses geliyor.Servise de yollamak uzun zaman alıyor.Format attım düzelmedi.Bios tan fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı.Kulaklığı takınca görüyor jak takıldı yazıyor fakat merkezdeki hoprlr sesi devam ediyor.Yardımlarınız için çok teşekkürler

Resimdeki gibi bir seçenek varsa ses kartınınızın ayarlarında onay verin.

buketttbp5.jpg

Kaynak: http://www.donanimmerkezi.com/laptopta- ... -5558.html

bendede asus f4jc dizüstü bilgisayar var. Aynı sorunu bende yaşıyorum resimdeki gibi bir seçeneğide bulamadım. Çok sinir bozacak bir şey bu yahu.

Sistem bildirim alanında kahverengi ses simgesi olması lazım normalde. Yoksa denetim masasında bulunmalıdır. Bu ayarlara girdikten sonra Audio/Io ayarlarında bulmanız gerekir bu ayarı.

simge var ama gösterdiğiniz ekran yok.Bende Vista yüklü anakart tan kaynaklı bir sorun olma ihtimali var mı?

Masaüstü bilgisayarda realtek ses ayarlarına şöyle girilebiliyor.

r8wsc0xg9nweuv5681tg.jpg

üzgünüm sizi de yordum.Xp yüklü iken sizin ekrana yakın görüntü vardı.Ama vistada farklı.Çıkan ekranı buraya nasıl ekleyeceğimi bilemiyorum.

Print screen ile ekranın resmini alıp painte yapıştırın. Farklı kaydet ile jpeg formatında kaydedin. www.resimekle.gen.tr adresine gözat kısmından ekleyin. Çıkan linki cevap olarak gönderin.

Hocam vistada farklı olabilir ama başlıkları kurcalarsanız muhtemelen bulabilirsiniz.

not:

yazılım harici donanınsal bir problem olma olasılıgına karşı kullandıgınız kulaklıgı değiştirin.

sterio jacklar tam oturmazsa aynı problemi yaşarsınız. jack bozuk olaiblir veya laptopunuzun ses kartının çıkış yuvası tahrip olmuş da olabilir.

tşkr ederim hocam başka kulaklık da denedim.Sorunu çözülmedi.kulaklık jakının takıldığı yuvada kırmızı ışık yanıyor bunu ben bu sorun olduktan sonra farkettim.eskiden var mıydı bilmiyorum?

Toshiba Satellite L100-121 laptopta ses kartım kurulu ama mikrofonu çalıştırmıyor. Ses alabiliyorum ama görev çubuğunun sağındaki ses kontrol simgesi göründüğü halde sesi azaltıp çoğaltmıyor. Bunları nasıl düzeltebilirim? :? (işletim sist. XP)

Arkadaşlar, elimdeki Asus F3f laptopta da kulaklık takınca laptoptaki ses kesilmiyor; hem kulaklık hemde bilgisayardaki hoparlörden beraber ses geliyor. Ayrıca kulaklığın takıldığı yerde kırmızı ışık yanıyor. Konuyu açan arkadaştan farklı olarak laptopun ses kartı, Sigmatel Audio. Realtek'lerdeki gibi bir yönetim paneli bulamadım. Kırmızı ışık yandığından bu yana kulaklık takıldığında laptop hoparlöründeki ses kesilmiyor. Başka neler yapılabilir ?

Geri