laptop şarj etme nasıl tercih edilmeli

Kodla Büyü

mursidem

Site Gezgini
arkadaşlar bugün şöyle bi soruyla karşılaştım
laptop baarya süresini uzatmak için ne yapabilriz diye
mesela kullanırken şarja takılı mı çalıştırsak bi batarya ömrünü kısaltmışmı oluruz yada
batarya yı çıkartarak şarjda iken kullanmak uygun mudur gibi...

walla ben fişe takılıyken bataryayı çıkarıyorum çünkü önce pili doldurup sonra sisteme aktardığından bataryanın dolum sayısını boşuna tüketmek istemiyorummm... bu şahsi bir kanaattir, farklı yorumlara açıktırrrrrrrrrr............. :)

emily_deu' Alıntı:
walla ben fişe takılıyken bataryayı çıkarıyorum çünkü önce pili doldurup sonra sisteme aktardığından bataryanın dolum sayısını boşuna tüketmek istemiyorummm... bu şahsi bir kanaattir, farklı yorumlara açıktırrrrrrrrrr............. :)

bende oyle yapıyorum... teknik servise sormuştum... onlarda oyle kullan demişlerdi..

bende bataryayı kullanmayan birisini tanıyorum ama bataryası bozulmuş sanırım hiç şarj etmiyor
durduk yere bozulurmu bide
batarya tak çıkar yalama yapmaz mı ya

bende böyle kullanıyorum ama haftada bir defa boşaltıp tekrar dolana kadar bataryayla çalışıp tekrar çıkarıyorum

en iyisi bataryayı çıkarıp da çalışmaktır.tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum bilgisayarımı aldığımda bi filmi bataryayla seyredebilirken şimdi bataryayla 20 dk kadar açık kalıyo bilgisayarım ama takılı olarak çalışmak da güç kaynağı lüksünü sağlamıyo değil hani....

Geri