Laptop klavye sorunu. İmleç sürekli başka satıra atlıyor...

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eşimin asus marka laptopu var. yazı yazarken imleç kendiliğinden başka satırlara atlıyor ve yazmaya oradan devam ediyor. aynı sorun benim toshiba marka laptobumda da olmaya başladı. örneğin bi sayfaya kullanıcı adını giriyorum. şifreyi girerken kullanıcı adı kısmına tekrar geçiyor ve oradan yazmaya devam ediyor.
Word de dahil herhangi bi yere yazı yazarken hepsinde de oluyor. hatta bu mesajı yazarken bile kaç defa imleç başka satıra atladı. çok sinir bozucu bi durum. çözümünü bilen var mı acaba?

doomsday2589' Alıntı:
hocam yazarken eliniz yanlışlıkla touchpede değiyor olabilir mi :))

Allah iyiliğinizi versin hocam :) 3 yıldız kullanıyorum aynı laptopu daha yeni yeni olmaya başladı. daha önceden eşimin bilgisayarında vardı ama kendi başıma gelmediği için çok önemsememiştim doğrusu. touchpede değiyor olsa farenin bulunduğu konuma atlaması lazım. bu öyle değil rastgele önceki başka satırlara geçiyor.

doomsday2589' Alıntı:

Ben yine de bu uyarıyı dikkate alın derim, yazı yazarken touchpad i pasif hale getirin; denemekle ne kaybedersiniz ki ;)

unknownrealmman' Alıntı:
doomsday2589' Alıntı:

Ben yine de bu uyarıyı dikkate alın derim, yazı yazarken touchpad i pasif hale getirin; denemekle ne kaybedersiniz ki ;)

dediğin gibi hocam ben de daha yeni yeni olmaya başladı ama tekrardan bi kontrol edeyim bakiyim. bazen en karmaşıkmış gibi görülen sorunların çözümü akla gelmemiş olan en basit yöntemlerdir ne de olsa :)

aynısı eşimin asus netbook unda da oluyor hocam, touchpadden kaynaklandığı düşüncesindeyim bende çünkü çok hassas yapmışlar o bölüm fare olarak kullanırken bile çok hassas

hocam dediğinizi denedim ama sorun touchpad de değil. padi kapattım ve ne olur ne olmaz diye özellikle ellerimi yıkarı kaldırıp 2 parmakla yazıyorum ama aynı şey yine oluyor. imleç daha önce yazılmış bir satıra geçiyor aniden...

asus marka bilgisayarda çok önceden beri vardı.
benim toshiba son bikaç gündür olmaya başladı...

Geri