Laptop kendi kendine kapandı ve bir daha açılmıyor

Kodla Büyü

hayatsuyu1979

Aktif Üye
arkadaşlar dell laptopu güncelleme yaparken kendi kendine kapandı ve bir daha açılmıyor meşhur mavi ekran geliyor. bir windows daha kurayım dedim bilgilerimi kurtarmak için c yi görmüyor şimdi biçimlendirsem bilgilerim tamamen gider. Nedir bu işin yolu içinde çok önemli bilgiler var. Bilgisayar emanet. C yi tekrar nasıl tanıtabilirim bilgilerime zarar vermeden. bu işin bi kolayı varmıdır arkadaşlar. Lütfen bilgilerinizi paylaşın. Tşk ederim.

ya o zaman bad sector olma ihtimali çok yüksek dediğin gibi d ye xpyi kursan bu seferde biçimlendirmeden c ye giremeyeceksin
aklıma gelenler biosta harddiski görünüp görünmediğine bak eger sorun yoksa
d ye kurup xp formattan sonra bile dosya kurataran proğramlar varya file recoverler onlarla bi şansını dene derim

bilgisayarı CD'den başlatan programlar var onlarla bir dene olmazsa laptopun harddiskini söküp başka bir harddiske takman lazım ki bu bir laptop için gayet zor bir yöntem.

tşk ederim arkadaşlar bunu ben bi deneyeyim yinede fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorumm emanet olmasa bilgisyar sorun değil ama emanet ve bilgilerin kurtulması lazım

indirelim bakalım programı sonucu buraya yazarım arkadaşlar olurki başınıza böyle bişey gelir. Çoğullu hocam linkte sorun yok ben sorun varmış :)

bilgisayar açılırken ctrl + f11 tuş kombinasyonuna bas. recovery bölümü devreye girerek sistem yeniden kurulacaktır.

peki hocam bilgilerime bişey olmaz değilmi onun için uğraşıyorum zaten yoktan şimdiye kadar kurmuştum baştan kurtarma programlarıylada %100 getiremiyoruz bilgileri.hocam hemen cevap yazarsanız sevinirim

c de kayıtlı olan bilgilerinizi kurtarmak için başka bir bilgisayardan laptopa network yoluyla bağlanmayı deneyin. bunu yapan programın ismini hatırlamıyorum malesef.

hocam zannedersem formattan başka yolu yok gibi görünüyo. ama format attıktan sonra Recover My Files diye bi program var
bununla tarama yap, program format kurtarması da yapıyo. ben daha önce yaklaşık bi 40 gb veriyi kurtarmıştım.
ama şöyle bir sorunun olacak; dosyaları bulduktan sonra aynı yere kayıt yapmıyo, yani c yi taradığında c ye değil d ye kayıt yapman lazım. o yüzden formattan sonra harddiski bölmen lazım c ve d yi ayrı ayrı taraman lazım..

hocam flash bellekte saklayamazmıyız oraya kayıt yapabilirmiyiz harddiski bölmeden birde sizin dediğiniz programmı daha iyi performans gösteriyor yoksa easyrecovery mi?

hocam bilgisayar açılmadan dosyaları göremezsiniz (tabi harddiski söküp başka bilgisayara bağlamazsanız). format attıktan sonra bu programı denemek için mutlaka harddiski bölmeniz ve ayrı ayrı taramanız lazım. ben bu programı denedim performansı iyiydi, diğer dediğinizi denemedim hiç..

Hocam işine yarar mı bilmiyorum ama Linux Çalışan CD leriyle bilgisayarı açıp verileri CD ye yazsan. Tabi önemli olan HDD nin açılışta görünüp görünmediği.

bu işinizi görür
mini xp içeriği ve kullanımı,
imaj almadan disk kurtarmaya virüs taramaya kadar her program var.
Winrar ile açtıktan sonra ortaya çıkan imaj dosyasını Nero, gibi herhangibir CD yazma programıyla direk boş bir CD ye yazdırın.
Özellikle sistem çöktüğünde ya da açılmadığında hayat kurtarıcı bir CD

download,

http://rapidshare.com/files/10598843/MultiBootCD_WinXP.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/10649796/MultiBootCD_WinXP.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/10893616/MultiBootCD_WinXP.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/10615943/MultiBootCD_WinXP.part4.rar.html

bütün arkadaşlara tavsiye ediyorum malum xp ne zaman göçüp gider kestirmek mümkün deil linkler ölmeden indirin derim.

hayatsuyu1979' Alıntı:
dünden beri uğraşıyorum ama olmuyor. hocam bunların hepsini mi indirmem gerekir.
tabiki hepsini indirmeniz gerekiyor. dört partıda indirin partlar birleşince bir kalıp dosyası oluşacak, onu da cd ye yazdıracaksınız.
bu cd ile harddiski olmayan bilgisayarı dahi açabilirsin.

sorunu hallettim şükür

arkadaşlar sorunumu uzun uğraşlar sonunda hallettim. Hepinize tşk ederim. Sorunumu hirens boot cd 9.1 boot cd siyle hallettim. C sürücümü görmüyordu uğraştım bişeylerle c yi gördü. Çok güzel bir bootcd içinde gerçekten yok yok. C yi gördükten sonra ayrı bir windows kurdum bilgilerimi kurtardım. Sürücümü ikiye böldüm ve deneme açısından data recovery wizard programını kullanarak bilgilerimi getirmeye çalıştım. Gerçekten baya başarılı bir program. Bayaa bi bilgimi geri getirdi. Neredeyse gözlerim bozuldu ya uğraşlardan sonra. :) Herkese iyi çalışmalar.

Geri