Laptop ekranı bir anda siyah oldu

Kodla Büyü

hyalcin_61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Toshiba satellite A210 laptop çalışıyorken ekran bir anda gitti ve daha sonra görüntü hiç gelmedi... Laptop açılırken çalışıyor gibi ses geliyor ama ekrana görüntü gelmiyor... Laptopu lcd ekrana bağladım ona da görüntü aktaramadım çözüm ne olabilir?

güvenli mod a girip ekran sürücüsünü kaldırın dicem de o zaman da görüntü gelmezse yapamazsınız. format giriş ekranı yada bios a girmeye çalışın. eğer ekran bi şekilde geliosa gerisi kolay. gelmiosa donanımsal sorun vardır ki umarım yoktur.

ohen' Alıntı:
güvenli mod a girip ekran sürücüsünü kaldırın dicem de o zaman da görüntü gelmezse yapamazsınız. format giriş ekranı yada bios a girmeye çalışın. eğer ekran bi şekilde geliosa gerisi kolay. gelmiosa donanımsal sorun vardır ki umarım yoktur.
hocam ekranda hiç bir ibare yok nokta dahi yok ekranda harddiski söküp yeniden taktık ama değişen bir şey olmadı

geçmiş olsun. hdmi çıkışı varsa oradan bir ekrana bağlayıp deneyin hocam olmuyorsa ekran kartında sıkıntı olabilir.

dokmeefrail' Alıntı:
geçmiş olsun. hdmi çıkışı varsa oradan bir ekrana bağlayıp deneyin hocam olmuyorsa ekran kartında sıkıntı olabilir.
hocam vga kablosu ile denedim görüntüyü aktaramadım

Geçmiş olsun ekran kartı yanmış hocam. Ya değiştireceksiniz yada bazen tamiri mümkün olabiliyor.

Geri