Laptop Ekran kartı için güvenilir şirket önerisi olan?

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Dizüstü bilgisayarımın ekran kartı beni çileden çıkardı daha önce bozulmuştu ve halletmiştim olmadık bişr anda yeniden aynı sorunu verince yeni bir tane alıp değiştirmeyi düşünüyorum. Masaüstü olsa az çok bulup edip takacağım ancak dizüstü için ekranda hasarlı ikinci el çok ürün mevcut. Güvenerek alışveriş yapabileceğim şirket önerirseniz sevinirim :s

Ekran kartım: NVIDIA GeForce 8400M G

Sanırım 8600'ü de destekliyor...

ekran kartı bazı notebooklarda ayrı bir kart halinde iken (değiştirilebilir) bazılarında anakartla bütünleşmiş chip olarak bulunuyor (onboarddeğil ama tümleşik).
benim bu şekilde 8400gs ekran kartım yanmıştı. driverini silersen varsayılan vga bağdaştırıcısı driveri ile çaışıyor, driveri yuklersen beyaz ekran oluyordu. BGA chip değişimi denen işlem ile chip değiştirdik. 2yıl önce 250tl verdim. hala kullanıyorum makine 4.5yıllık :D
sizinki ayrı bir kart mı ? yoksa benimki gibi chip mi ?

Ayrı kart hocam... Hatta çıkarıp fırınlamıştım ve çalışmıştı. 4-5 ay oldu, tam sınav hazırlayacağım akşam yeniden sıkıntı verince değiştireyim dedim...

iş garantili olsun diye ben yetkili servise göndermiştim cihazı. garantisi olmasa da yetkili servis sonuçta. 3ay garanti vermişlerdi. kocaeli de 250yerine 200liraya yapacaklardı ama garanti vermiyordu adam. neyse. bence yetkili servis ile görüşün. bulunduğunuz yerde bayilik almış yetkili teknik servis sertifikası olan esnaflar ile görüşün ;) onlar orjinal ister getirtir;) fiyat makul söylerlerse sipariş edersiniz.

Hocam şu an ben yaptım bende buna 3 ay garanti veriyorum... Ben sıfır kart almak istiyorum ve 2 yıl garanti vs olsun istiyorum... İnternette bu ürünü satan bir yer bulamadım... Neyse hafta sonu acer yetkili servisle bir görüşeyim, umarım getirirler... Teşekkürler hocam...

Yükselmek için kanat yetmez, Uçmayı bilmek gerek!
hmp.gif

Geri