Laptop bilgisayar bir açılıyor,bir açılmıyor sadece ışıkları yanıyor

Kodla Büyü

atemizkan

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Müdür yardımcımız bilgisayarı arızalandığı için bakmamı rica etti. Laptop bilgisayar bir açılıyor,bir açılmıyor sadece ışıkları yanıyor. Ne olduğunu anlamadım

ısındığı için olabilir mi hocam?
ya da güç tuşu ile anakart arasında bir temassızlık olabilir

Isındığı için değildir hocam. Anakart ile power tuşu arasında bir sorun var desem klavye ve güç ışığı yanıyor

şimdi dicem götürsün servise göstersin bir bakın baktınız olmuyor hocam bu beni aşar götürün servise ama demiyorum neden ? şimdi elimize mi yapışacakcı arkadaşlar gelecek ve elimize mi yapışacak diyeceği için

Laptopu sökün fanı temizleyin termal macunları yenileyin düzelir.

şimdi dicem götürsün servise göstersin bir bakın baktınız olmuyor hocam bu beni aşar götürün servise ama demiyorum neden ? şimdi elimize mi yapışacakcı arkadaşlar gelecek ve elimize mi yapışacak diyeceği için
mdr yardımcısının şahsi bilgisayarı ise arkadaşın kendi bilir, ister bakar, ister bakmaz. Ama bizim ilde görevlendirme duyurusunda da yazıyor, kurumdaki tüm bilgisayarların da bakım-onarım- takibi görevimiz. Bu şartı da ve diğer görevlendirme şartlarını da bilerek bt rehberliği görevlendirmesini kabul ettim. Şimdi bunu bilen bir idareciye senin bilgisayarına bakmıyorum demektense yüzüne karşı sinkaflı küfür et daha iyi. Ama görevlendirme şartlarınızda yazmıyorsa bakmayabilirsiniz, ama bir de kurum içi huzur diye bir şey var, sen idareciye zorluk çıkartırsan o da sana zorluk çıkartır. Ama sen her şeyi tam yapıyorsan hiçbir şey de yapamaz idareci. Elbette elinize mi yapışacak demiyorum, bugün eline mi yapışacak olanlar yarın görevin oluyor.

mdr yardımcısının şahsi bilgisayarı ise arkadaşın kendi bilir, ister bakar, ister bakmaz. Ama bizim ilde görevlendirme duyurusunda da yazıyor, kurumdaki tüm bilgisayarların da bakım-onarım- takibi görevimiz. Bu şartı da ve diğer görevlendirme şartlarını da bilerek bt rehberliği görevlendirmesini kabul ettim. Şimdi bunu bilen bir idareciye senin bilgisayarına bakmıyorum demektense yüzüne karşı sinkaflı küfür et daha iyi. Ama görevlendirme şartlarınızda yazmıyorsa bakmayabilirsiniz, ama bir de kurum içi huzur diye bir şey var, sen idareciye zorluk çıkartırsan o da sana zorluk çıkartır. Ama sen her şeyi tam yapıyorsan hiçbir şey de yapamaz idareci. Elbette elinize mi yapışacak demiyorum, bugün eline mi yapışacak olanlar yarın görevin oluyor.
Btr görevleri içerisinden bakım onarım vs bişey geçmiyor hadi benim gözümden kaçmış geçiyor hocam biz tamirci değiliz kimse kusura bakmasın

İdarelerin çoğu benim gördüklerim bizleri emir eri sanıyor zaten insan olana yardım ediliyor onda sorun yok sıkıntı her şeye koşturan elimize mi yapışacak düşüncesi ile hareket eden arkadaşlar. Çünkü adam her şeye alistirmis idareciyi aynı şeyi senden istiyor hocam kamera bozuk hocam ütü bozuk hocam ses sistemi bozuk vs vs kimse kusura bakmasın ses sistemi kamera bunlar bizim işimiz değil aynı sekilde PC.sokup takmak dahil btr görevinin aslı rehberlik ve tamircilik değil ama.elimize ki yapışacak sanki ci arkadaşlar sayesinde her şey görevimiz oldu teşekkürler

servise yaptırsın hocam. es keza bir sorun oluşursa sizden kötüsü olmaz. ha yaparsanız da eline sağlık bile denmez. Üstüne her sorunda size gelirler. Yanlış anlamayın ama yaptıkça iş yükünüz artar.

Geri