Laptop açılmıyor - Yardım !!! ( ÇÖZÜLDÜ )

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İlk kez başıma böyle bir olay geldi ve şuan hayatımda ilk kez bir bilgisayarı tamirciye yolladım.
Laptopun power düğmesine basıyorum açılmıyor. Şarj aletini tamirciye yolladım 19watt'da 19watt çalışıyor dedi. Ve şarj aletinin ışığı açık.
Laptopu yaklaşık 7 senedir beri kullanıyorum ve hiç değşitirmedim bataryasını. Maşallah hocam baya iyi kullanmışsınız diyeceksiniz.
Güç düğmesine bastığımda bilgisayardan hiç bir parçasından tepki yok. Sürekli batarya ile çalıştıryordum, çalışmasa bile kendi bataryasıyla 1 saat gidiyor zaten.
PC en son kapanmadan önce '' Kritik Pil - Düşük Pil '' diye uyarıyordu beni. Ve sağ alt köşede Batarya % 0 gösteriyor çarpı işaret atmış kendisi. Herhalde içinde şarj veya elektrik gelmiyor.
Siz diyeceksiniz ki bataryayı çıkar şarj aletiyle devam et oda olmuyor ilginç olan. Bataryayı çıkartıyorum birkaç dakika geri takıyom açılıyor ama 1 dk sonra geri kendiliğinden kapanıyor.
Laptop şarj aletininde elektrik veriyor mu onuda anlamadım başka birtane şarj aleti denemedim ondada olmadı. Çözüm nedir, sizce harbi bir cevap istiyorum ama, benim konulara gerçek cevap verdiğim gibi ?
Not : Formatla alakası yok - Laptop açılmıyor açılsa bile 1 dk sonra geri kapanıyor. İçinde çok önemli bilgilerim var. Şuan int cafeden yazıyorum.
Bazen bilgisayar aşırı ısınyor alakası var mı acaba ? Bataryayı mı yoksa şarj aletini mi değiştirmem gerekiyor ?
wMb4Zk.jpg

Sonuç : Bilgisayar tamircisinin dediğine göre ; Laptopa elektrik gelmiyormuş. Ki bende onu farketmiştim. Yani batarya ile şarjın birleştiği anakartında üzerindeki entegre kart elektrik almıyormuş. Ve parçayı değiştirdi. Şimdi cayır cayır çalışıyor bilgisayar. 80 TL tuttu bu arada fiyatı. 10 gün bekledi tamircide laptop.
Not : Batarya ve şarj aletinde hiçbir sorun yok değişmeye bile gerek yok. 7 yıldan beri hep aynı bataryayı kullanıyorum ve 2 yılda filen bitmiyor.

Re: Laptop açılmıyor - Yardım !!!

Bi Laptop Bataryasını değiştirin yeni bir batarya takın

termal macunu ve fan temizliği yapmanızı öneririm sonuçta 7 yıl içi hiç açılmamış.

Sonuç : Bilgisayar tamircisinin dediğine göre ; Laptopa elektrik gelmiyormuş. Ki bende onu farketmiştim. Yani batarya ile şarjın birleştiği anakartında üzerindeki entegre kart elektrik almıyormuş. Ve parçayı değiştirdi. Şimdi cayır cayır çalışıyor bilgisayar. 80 TL tuttu bu arada fiyatı. 10 gün bekledi tamircide laptop.
Not : Batarya ve şarj aletinde hiçbir sorun yok değişmeye bile gerek yok. 7 yıldan beri hep aynı bataryayı kullanıyorum ve 2 yılda filen bitmiyor.

Hocam benim bilgisayarında güç girişinde sıkıntı var. Girişteki metal olan kısım çok fazla ısınıyor 1-2 yıl kullandıktan sonra şarj aletini bozuyor.Sanırım benim entegre kartının da değişmesi gerekiyor. Bir de temassızlık oluyor bilgisayarın arkasındaki güç girişinde muhtemelen sizinki de aynı nedenden ötürü bozulmuş olabilir. Şarj aleti çalışıyor şimdilik. Bozulursa ben de değiştirme yoluna gideceğim.

Geri