laptoba kablolu gelen interneti telefon için de wifi olması?

Kodla Büyü

yes_im

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İnterneti bir kırtasiyeden kablo yardımıyla laptobumda bağlanabiliyorum. Modem kablosuz, yalnız mesafe fazla olduğu için sinyal alamıyorum. Evimde kablolu kullandığım interneti acses point olmadan nasıl kablosuz wifi olarak telefonumda da kullanabilirim. Bununla ilgili internette birkaç video izledim ama olumlu sonuç alamadım.

Connectify isimli programla yapanlar var ancak her laptop da işe yarar mı bilmiyorum. Eğer özel bir sebebi yoksa kablonun ucuna bir AP almanız hem daha pratik ve verimli hem de daha kullanışlı olacaktır. 50 TL'ye ya da gittigidiyor'dan ikinci ellerini daha ucuza alabilirsiniz.

zannedersem ap alacağım ama merak ettim ap olmadan da yapılabileceğini söyleyenler var.

Connectify kesinlikle tavsiye ederim, cok değişik senaryolarda kullanabilirsiniz.. AP almanıza gerek yok.

laptopa kablolu gelen interneti, laptopun wireless özelliğini kullanarak dağıtabilirsin

Komut Sistemini Açın.......> netsh wlan show drivers yazıp kablosuz ağ kartınız destekliyorsa kabloyla bağlandığınız internetinizi, kablosuz ağ kartınızı kullanarak yayabilirsiniz. :D

yaymak için kullanacağınız komutlar

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=deneme key=12345678
netsh wlan start hostednetwork

Ekli dosyalar

• pc_wifihotspot.rar
    163 bayt · Görüntüleme: 68
tmm işte netsh wlan show drivers komut sistemine yazarak öğrenebilirsin.

Ekli dosyalar

• wifi dağıtma.png
    wifi dağıtma.png
    25.9 KB · Görüntüleme: 1,146
  • bağdaştırıcıayarı.png
    bağdaştırıcıayarı.png
    100 KB · Görüntüleme: 1,121
yselimkinali' Alıntı:
Komut Sistemini Açın.......> netsh wlan show drivers yazıp kablosuz ağ kartınız destekliyorsa kabloyla bağlandığınız internetinizi, kablosuz ağ kartınızı kullanarak yayabilirsiniz. :D

HOCAM SÜPERSİN YA;
ÇALIŞTI
EVDE KABLOSUZ YAYIN VAR ARTIK.

yselimkinali' Alıntı:

tşk ler hocam sonunda oldu :++: yalnız buna ek olarak şunları da yaptım belki benim gibi yapmak isteyenler olur.
1-bu komutları tabi ssid ve şifreyi kendimize göre değiştirerek yönetici modunda çalıştırıyoruz.
2-bağdaştırıcı ayarlarından kablolu bağlantıya sağ tıklayıp özellikler deyip, paylaşım bölümünden "diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın" ifadesinin yanındaki kutucuğu tikliyoruz ev ağı bağlantı türünü seçip tamam diyoruz işte bu kadar.
Kaç gündür kafamı kurcalıyordu tekrar teşekkürler Allah razı olsun :)

ne güzel bende kullanıyorum.. bide her bilgisayarı açtığında tıklayıp başlatmak sinir bozucu oluyor zamanla onun içinde programlar başlangıça kısayol ekle(yönetici olarak çalışacak şekilde ayarlaman lazım) bilgisayarı açtığında otomatik olarak yayacaktır.... evet bağdaştırıcı ayarı yapılması şart.. :D

anladığım kadarıyla bu paylaşımın olabilmesi için bilgisayarın açık olması gerekiyor??

yselimkinali' Alıntı:
mecburen pc açık kalmalı. Not: Pc Uyku moduna geçerse yeniden komutu çalıştırman gerekebilir.
dün onu da denedim uyku modundayken bile internete bağlanabildim sorun olmadı.
kalelibilişim' Alıntı:
İki ücretsiz program önerebilirim.
1. Wirtual router.
2. Mhotspot
belki garip olucak ama bu programları kursak bile yine pc açık olmak zorunda değil mi??

yes_im' Alıntı:
yselimkinali' Alıntı:
mecburen pc açık kalmalı. Not: Pc Uyku moduna geçerse yeniden komutu çalıştırman gerekebilir.
dün onu da denedim uyku modundayken bile internete bağlanabildim sorun olmadı.
kalelibilişim' Alıntı:
İki ücretsiz program önerebilirim.
1. Wirtual router.
2. Mhotspot
belki garip olucak ama bu programları kursak bile yine pc açık olmak zorunda değil mi??
Pc açık + wi-fi adaptörü açık olmak zorunda. Başka türlü nasıl olabilir ki? Access pointle ancak.

Re: Ynt: laptoba kablolu gelen interneti telefon için de wifi ol

Modem de olsa ap de olsa zeten açık olmak zorunda ki neden sıkıntı yapıyorsunuz. ihtiyacınız olduğun da pc açarsınız olur biter. Bide Program kullanmaya gerek yok

bu komutları başlangıçda (msconfig) çalışmak üzereye ayarlayamayızmı yada bat dosyası gibi bişe yapıp tek tıklamayla çalıştırma felan.

Geri