Lanet olası Flash Belllek..

Kodla Büyü
goldenmind' Alıntı:
sinansoycan' Alıntı:
1- HDD Low Level Format Tool
2- HP USB Disk Storage Format Tool

programları ile format atmayı deneyebilirsiniz...

çok teşekkür ederim...
1-HDD LOW LEVEL FORMAT TOOL
programı sayesınde format attım..... :++: :+1: :D

bilgi paylaştıkca büyürmüş..
buradan çözüm için cevap yoollayan
herkese şükranlarımı sunuyorum...

Çok sevinçliyim...
Yenilmedim...Sayenizde..

Hallolduğuna sevindim hocam...

hocam içerisinde 3 gb veri var onları bilgisayara kopyalıyabiliyorum ve kopyaladığım verileri kullanabiliyorum fiziksel olsa herhalde kullanamamam gerektiğini düşünüyorum

Windows ortamında biçimlendirme yapamazsanız, Mini XP, Hiron Boot CD tarzı LİVE CD'lerle sistemi başlatıp yapın, %100 olur. Virüs aktif çalıştığı için biçimlendirmiyor windows ortamında, yani virüs muhtemelen bilgisayarınızda da var ki biçimlendirmiyor.

Dip Not: Flash bellekte virüs varsa ve flash belleği otomatik kullandan açarsanız ya da bilgisayarımdan çift tıklayarak açarsanız, hangi virüs programı olursa olsun virüs iyise muhtemelen yine de bulaşır. Çözümü basit: Flash belleği takınca bilgisayarıma girip adres çubuğundan flash belleği seçmek...
Ne alaka peki, şöyle ki virüsler autorun.inf dosyasından sizlere kendini çalıştırttarak bulaşır, adres çubuğundan tıklayınca autorun.inf çalışmaz ve virüs de bulaşmaz, tabi virüse çift tıklamazsanız :)

karasnake31' Alıntı:
hocam içerisinde 3 gb veri var onları bilgisayara kopyalıyabiliyorum ve kopyaladığım verileri kullanabiliyorum fiziksel olsa herhalde kullanamamam gerektiğini düşünüyorum

hocam benimde bir öğrencim getirmişti. <hepimizin bildiği bir kaç yolu denedim. hatta bir program yardımıyla yazma korumasını aktif hale getirme ve pasif hale getirme yazılımıyla başka flashlara etki etmesine rağmen elimdekine etki etmedi daha sonra okul kapandığından öğrenciye geri verdim

aynı durumda bir tane flash ta bende var :(
şu çipe yazma olayını bir denemek lazım gibi geliyor bana

karasnake31' Alıntı:

Hocam sen 2. sayfada benim önerdiğim yöntemi bir dene. Biraz çetrefilli, flash belleğinize ait yazılımı bulmanız lazım birçok farklı farklı seçenek içinden ama bulunca default ayaları yazdır, cd-rom vs. gibi emüle etme konuları anlatılmış onlara hiç girme, default ayarları yazdır ve diskin çalışacaktır. Zaten bozuk. Dene, uğraş ne zarar gelir.

caesai' Alıntı:
Windows ortamında biçimlendirme yapamazsanız, Mini XP, Hiron Boot CD tarzı LİVE CD'lerle sistemi başlatıp yapın, %100 olur. Virüs aktif çalıştığı için biçimlendirmiyor windows ortamında, yani virüs muhtemelen bilgisayarınızda da var ki biçimlendirmiyor.

Dip Not: Flash bellekte virüs varsa ve flash belleği otomatik kullandan açarsanız ya da bilgisayarımdan çift tıklayarak açarsanız, hangi virüs programı olursa olsun virüs iyise muhtemelen yine de bulaşır. Çözümü basit: Flash belleği takınca bilgisayarıma girip adres çubuğundan flash belleği seçmek...
Ne alaka peki, şöyle ki virüsler autorun.inf dosyasından sizlere kendini çalıştırttarak bulaşır, adres çubuğundan tıklayınca autorun.inf çalışmaz ve virüs de bulaşmaz, tabi virüse çift tıklamazsanız :)

ne mini xp de ne mini win 7 de bi sonuç alamadım hocam ayrıca hiren boot daki partition tool ve hardisk tool hepsini denedim ve sürekli olarak disk yazma korumalı hatasını alıyorum

obsearchverim' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapin-usb-to-cd-rom-t88107-15.html

11. mesaj bana ait bu konuda verilen program ile flash belleğimi düzeltmiştim:

Arkadaşlar 5 senedir kullanamadığım ÇIKARILABİLİR DİSK OLARAK görünen flash belleğimi bu program ile yeniden hayata döndürdüm.

Biçimlendir dediğim halde biçimlendirilmeyen, I/O hatası veren, disk yönetiminden vs. hiçbir şekilde format, yazma yapılamayan, ne yollar deneyip de bir türlü çalıştıramadığım flash belleğim chip gennius'un önerdiği uygun program sayesinde çalışır hale geldi.

Benimkinin chipi smi342bc idi ona uygun yazılımı indirdim default ayarları çipe yazdırdım ve flah bellek artık çalışıyor.

Doğrudan çipe müdehale etmemize imkan veren bu program sayesinde düzeldi. Yoksa basit yöntemlerle düzelmesi imkansızdı, denemediğim yol kalmamıştı.

...

Ayrıca goldenmind hocam siz bilgisayarınızda da virüs olmadığından emin misiniz?

hocam buradaki hangi program acaba ben burayı anlayamadım

goldenmind' Alıntı:
sinansoycan' Alıntı:
1- HDD Low Level Format Tool
2- HP USB Disk Storage Format Tool

programları ile format atmayı deneyebilirsiniz...

çok teşekkür ederim...
1-HDD LOW LEVEL FORMAT TOOL
programı sayesınde format attım..... :++: :+1: :D

bilgi paylaştıkca büyürmüş..
buradan çözüm için cevap yoollayan
herkese şükranlarımı sunuyorum...

Çok sevinçliyim...
Yenilmedim...Sayenizde..

bende aynısını söylemiştim..

karasnake31' Alıntı:
hocam benim flash bellekde chip part number kısmı unknown olarak gösteriyor

Aynı marka model bir flash diskin bilgilerine göre o marka ve modele hangi yazılım kullanılıyorsa onu indirip deneyebilirisiniz. Her marka ve modele farklı yazılım kullanıldığından biraz karışık, ben sadece kendi flash diskime ait yazılımı kullandım, diğerlerini bilemeyeceğim, o aşamayı kendiniz çözmek zorundasınız. Biraz çetrefilli, bayağı yazılım indirdim, uygun olanı tespit ettim(biraz şans ile) ve flash belleğimi kurtardım, benim de denemediğim yol kalmamıştı, hepsinde de I/O hatası, yazma hatası vs. hatalar alıyordum.

Geri