Labtop prize takılı sarj olmuyor !!! acil yardım

Kodla Büyü

schule_04

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba.laptop şarj oluyorken şarj edilmiyor uyarısı vermeye başladı.ilk etapta şarjı %13 tü şuanda % 0 ve sadece prizde kullanabiliyorum.bilgisayar 3 senelik hp.internetten okuyup bir çok şey denedim fayda etmedi.fikri olan var mı

Batarya ömrü bitmiş, batarya üzerinde voltaj,amper gibi bazı elektriksel değerleri vardır, onlara uyan muadil bataryalar alabilirsiniz, orjinali biraz pahalıdır doğal olarak.

Hocam yeni batarya al ama eskisini de atma. Eski bataryanın içinden arduino projelerinde, oyuncak veya el feneri gibi pek çok tüketici elektroniği ürününde de kullanılabilen 18650 pili elde edebilirsin. Youtubedaki videolardan öğrenip dikkatli bir şekilde deneyebilirsin. @hasari hocanın youtube kanalında da konuyla ilgili video vardır belki.

teşekkür ederim cevaplarınız için.daha önceki labtopta pil ömrünü tamamlamadan önce şarjı çok çabuk bitmeye başlamıştı.bunda şaşırdığım olay pil de 2 saate yakın kullanabiliyorken bir anda böyle bir şey oldu.pille ilgili değildir belki sıkıntı diye denemediğim yöntem kalmadı

Win10 ise Win7 kurun deneyin.Benim batarya sürekli turuncuda saatlerce şarz oluyor ama bir türlü yeşile geçmiyordu.Win home basic kurdum şimdi uzun süre şarz edince artık yeşil ışığı görüyorum bu durum ama sadece 3 ay sürdü.Ucuza yapanı bulursanız pilleri değişiyor.

Geri