Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Labtop prize takılı sarj olmuyor !!! acil yardım

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında schule_04 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. schule_04

schule_04 Site Gezgini

Arkadaşlar merhaba.laptop şarj oluyorken şarj edilmiyor uyarısı vermeye başladı.ilk etapta şarjı %13 tü şuanda % 0 ve sadece prizde kullanabiliyorum.bilgisayar 3 senelik hp.internetten okuyup bir çok şey denedim fayda etmedi.fikri olan var mı

2. abtani

abtani Seçkin Üye Seçkin Üye

Ömrünü doldurmuş sanırım hocam.bende dell vardı,yeniledik yan sanayi ile

esdiyare bunu beğendi.
  3. esdiyare

esdiyare Site Gezgini

Batarya ömrü bitmiş, batarya üzerinde voltaj,amper gibi bazı elektriksel değerleri vardır, onlara uyan muadil bataryalar alabilirsiniz, orjinali biraz pahalıdır doğal olarak.

4. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Yeni batarya alman gerekiyor.

5. mas1961

mas1961 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam yeni batarya al ama eskisini de atma. Eski bataryanın içinden arduino projelerinde, oyuncak veya el feneri gibi pek çok tüketici elektroniği ürününde de kullanılabilen 18650 pili elde edebilirsin. Youtubedaki videolardan öğrenip dikkatli bir şekilde deneyebilirsin. @hasari hocanın youtube kanalında da konuyla ilgili video vardır belki.

hasari bunu beğendi.
  6. schule_04

schule_04 Site Gezgini

teşekkür ederim cevaplarınız için.daha önceki labtopta pil ömrünü tamamlamadan önce şarjı çok çabuk bitmeye başlamıştı.bunda şaşırdığım olay pil de 2 saate yakın kullanabiliyorken bir anda böyle bir şey oldu.pille ilgili değildir belki sıkıntı diye denemediğim yöntem kalmadı

7. Buzkırıcı

Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

Win10 ise Win7 kurun deneyin.Benim batarya sürekli turuncuda saatlerce şarz oluyor ama bir türlü yeşile geçmiyordu.Win home basic kurdum şimdi uzun süre şarz edince artık yeşil ışığı görüyorum bu durum ama sadece 3 ay sürdü.Ucuza yapanı bulursanız pilleri değişiyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal