LABtaki VESTEL Bilgisayara CD takınca güç kesiliyor.

Kodla Büyü

nicivo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Labtaki Vestel marka bilgisayarlardan birisi zarar görmüş. Elektrik kesilmelerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Yazılımda da bir hata vardı. Format atmam gerekiyordu. Yalnız şöyle bir durum var. Ben Xp Cdsini taktığım zaman kasaya 5 sn elektrik geliyor ve güç hemen kesiliyor. Bilgisayar kapanıyor. Hiç bir işlem yapamıyorum. CD yi çıkartıyorum.Pc yi tekrar açıyorum . Bu defa elektrik gitmiyor, fakat yazılım sorunlu olduğu için Masaüstü ekranı gelmiyor. Kesinlikle format ile düzelmesi gereken bir problemi var. Ama malesef Cd yi takip yeniden başlattığım an bu defa elektrik 5 sn kalıp hemen kasa kapanıyor.
Bu nasıl bir sorundur? Olmadı yarın kasayı sökücem. Sorun neden kaynaklanabilir ,Ne yapmalıyım fikri olan arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum.

Sayın hocam,
1. öncelikle donanımsal bir arıza var gibime gelmekte, onun için gönlüm size btariza.meb.gov.tr yi tavsiye etmekte.
2. Güç kaynağında problem olma ihtimali yüksek, bu itibarla, sağlam olan bir bilgisayarın güç kaynağını kullanaraktan çalıştırmayı deneyin.

Kesinlikle donanımsal bir arıza var hocam zaten ama . Daha önce format atarken elektrik kesintisinde falan format ta kesilmişti. Kasa bir süre açılmamıştı. Hiç elektrik gelmiyordu . Daha sonra bi şekilde CD yi çıkarttım .Bilgisayarı açınca windows kurulumunun Kaldığı yere kadar olan bölümü açılıyor bekliyor . Elektrik kesilmiyor. Ama düzeltmek için CD yi takıp yeniden başlatınca da kasa kapanıyor.Yani yazılım da hatalı . Mutlaka formatı tamamlamam lazım .Cd yi taktığımda bilgisayar kapanıyor. 2 gündür beni ugrastırıyor . HEp bu şekilde. Yarın açayım kasayı diorum ama. Daha önce hiç açılmadı LAb kasaları.

bt ariza dan arıza girişini yapın bence garantiye gönderin kargo masrafıda yok adresten alıyorlar. Zaten garanti kapsamındadır.

yolcuhan' Alıntı:
Sayın hocam,
1. öncelikle donanımsal bir arıza var gibime gelmekte, onun için gönlüm size btariza.meb.gov.tr yi tavsiye etmekte.
2. Güç kaynağında problem olma ihtimali yüksek, bu itibarla, sağlam olan bir bilgisayarın güç kaynağını kullanaraktan çalıştırmayı deneyin.

hocam yazdığınız siteye (btariza.meb.gov.tr )arıza için bildirim yapsam, geri dönüş uzun iş gibi geliyor. Kasa Gider 1 ay gelmez .Ya da fazla dikkate alırlar mı ?- Bunların garanti süresi ne kadardır . Mantıklısı kendim ugrasmam gibi geldi . Başvuru yapılınca ne tür bir sonuç geliyor hocam ? Ama kendim halletmeye çalışayım yine de ben en iyisi :)
2. söylediğinizi kasayıp açıp denicem yarın. Büyük ihtimal sorun güç kaynağında gibi. Ama sadece CD takınca güç kesiliyor. Bakalım yarın olsun , ugrasıcam yine.
Teşekkürler hocam yardımlarınız için. :)

kty38' Alıntı:
bt ariza dan arıza girişini yapın bence garantiye gönderin kargo masrafıda yok adresten alıyorlar. Zaten garanti kapsamındadır.

Hocam LAB kasalarını hiç açmamıştım. Açıkcası açıp açmamakta ta kararsızım. AÇınca garantisi de gidecek. Garanti süresi ne kadardır ? Okula bilgisayarlar ben gelmeden önce gelmş . Sanırım 4 yıldır var.

faz 2 den gelenler vesteldi 2 yıl oldu bir 2 yılı daha olabilir okulda dosyada evrakların arasında vardı yarın söyleye bilirim . açıkcası daha önce güvenlik kartı arızası vardı firma parcayı gönderdi siz takın dedi . pek güvenlik bandını sallamıyorlar.

tamam hocam , yarına bende öğrenebilirim . Çok teşekkür ediyorum. Uzun sürmüyordur inşallah parça göndermeleri . YArın bir irtibata geçerim olmazsa http://btariza.meb.gov.tr ile.

Geri