laboratuarda internet te kafa karışıklığı

Kodla Büyü

samyeli80

Site Gezgini
arkadaşlar, laboratuvara fatih hattından internet geliyor. 15 adet bilgisayarın yarısında internet var yarısında yok. simgenin üzerinde sarı ünlem işareti.
ip otomatik alıyor.
explorer -araçlar-bağlantılar kısmı kontrol edilmiş
rj 45 girişleri değiştirildi

buna rağman bir türlü ip alamıyo.
problemi bir türlü çözemedim yardım...lütfen

hocam elle ip vermek için başlat-çalıştır-cmd-ipconfig/all yazıyoruz

orada tercih edilen ip adresi var. onuda giriyorum yine düzelmiyor. elle ip adresi girmek için tavsiyesi olan var mı arkadaşlar

aynı şekilde hocam ben de elle ip veriyorum benim de düzelmedi çözüm önerisi olan arkadaşları merakla beklemedeyim.

arkadaşlar akıllı tahtalarda ve lab pclerde ip hatası sık karşılaşılan bir durum bunun için modeminizi resetledikten sonra ip almayan tahtalarda komut sistemini açtıktan sonra(başlat>çalıştır>cmd) sırası ile
ipconfig/flushdns enter
ipconfig/release enter
ipconfig/renew enter

diyoruz ve dns önbelleği temizlenerek ip alma işlemi gerçekleşiyor umarım işinize yarar. 80 adet makinayı bu şekilde nete bağlayabiliyorum

Ağda birden fazla switch birbirine bağlı mıdır? Benimde geçen aynı olay başıma geldi kabloyu bir swicthden çıkardım başka switche taktım düzeldi.

jhake' Alıntı:
evet switchler birbirine bağlanmıştır

muhtemelen aralarında bir tanesi sıkıntı yaratıyordur. Denemek amacıyla değiştirmenizi tavsiye ederim veya modem den çıkan canlı ucları herbirini direk swicthe götürmeniz. switch den switche sıkıntı olur.

Geri