laboratuar için harika bir programa benziyor.

Kodla Büyü

shnbrs

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar bilgisayar laboratualarında farklı program çalıştırılmasını engellemek için araştırırken bir program buldum. trial versiyonunu denedim ve çok hoşuma gitti. öğrenciler laboratuarda hiç bir programı çalıştıramıyorlar. ayrıca deep freeze de kurdum. sorunsuz bir şekilde bilgisayarlar çalışıuyor. Trial olduğu için kısıtlamalar var. tam sürümünü almayı düşünüyorum. Tavsiye ediyorum. mutlaka bi deneyin...

programın linki
http://www.tarzmedia.com/Software/Shock ... hield.aspx

Hocam eğer ağ bağlantınız sağlıklıysa, Netop'da Policy ayarlarını yaptığınız zaman zaten sizin izin verdiğiniz uygulamalar dışında hiçbirşeyi çalıştıramıyorlar...

BTFormator' Alıntı:
Hocam eğer ağ bağlantınız sağlıklıysa, Netop'da Policy ayarlarını yaptığınız zaman zaten sizin izin verdiğiniz uygulamalar dışında hiçbirşeyi çalıştıramıyorlar...

BTFormatör (ki artık Formatörlük rehber öğretmenliği oldu:) ) hocamın dediği gibi Policy den ister istenilen program ya da protokolü isterseniz de tüm her şeyi kapatabiliyorsunuz.

netop yada netsupport da tüm programları iptal et sadece şunu şunu şunu çalıştır gibi bir seçenek varmı ?
çocukların oyun kurmasını engelleyebiliyormuyuz ?

netsupportta tek tek engelleme var diye biliyorum hepsini birden engelleyip sadece izin verdiklerimizi açtırabiliyormuyuz? bilen varsa netsupportta nasıl yapıldığını paylasabilirmi?

adam hotspot indirdi.
ve kurdu.
nasıl önleyeceğiz
netsupport un neresinde hangi menu altında oyunlar programlar kurulamasın diye ?

APPLICATIONS sekmesi altındakini diyorsanız orda sadece blocked applications var.
şimdi 1.5 milyon tane program ıtektek yazacakmıyız buraya ?
hepsini iptal et ama şunu şunu sadece çalıştır diye bir seçenek var mı?
adam gitti hotspot_install.exe yi MSN yi sonra counterstrike2_install.exe yi getirdi kurdu.
nerden bileceğiz ne getirdi de gidip blocked liste ekleyecegğiz

netsupporttaki mantık "belirtillen dışında hepsine izin ver"
ama bizim aradıgımız tam tersi kural "hepsini yasakla sadece belirtilen programlara izin ver"

bu netop yada netsupport ta var mı?
ben menulerde bulamadım.
lütfen yardımcı olun bu konu ölümcül önemli. sene başı laboratuvarları doğru düzgün kuralım.idare bizi ayak işlerini yaptırmaya çağırdıgında elemanların counter strike turnuvaları yapmalarını engelleyelim.
bu konu başlıgı altında "şu programda var" demek yerine teknik bilgi ile bizi de aydınlatır mısınız ?
sene başı bizi bu dertten kurtarın.detaylı bilgilerinizi paylaşın sayın meslektaşlarım.

Install Block programı kurdum rahatladım. Hiçbir program yükleyemiyorlar. Yüklemek istendiğinde şifre ekranı çıkıyor. şifreyi yazınca kurulum başlıyor. Ya da hiç şifre ekranı çıkmadan Uyarı yazısı "Sistem yöneticisi tarafından engellenmiştir" şeklinde yazı çıkmasını da sağlayabilirsiniz.
Bilgisayarda nelerin yapılmasını istemiyorsanız, onları engelleyebiliyorsunuz. Mesela masaüstünü değiştirmesin, dynedi açamasın :) gibi özellikler var.
Googlede arama çubuğuna sizin belirlediğiniz kelimeleri "oyun, game ... " yazınca sayfa kapansın gibi seçenekler var.
Kullanın, kullandıkça beni hatırlayın :)

goksirine' Alıntı:
netsupportta tek tek engelleme var diye biliyorum hepsini birden engelleyip sadece izin verdiklerimizi açtırabiliyormuyuz? bilen varsa netsupportta nasıl yapıldığını paylasabilirmi?

cok kolay ben zaten onu kullaniyorum
approved only secip
approved listesine sadece acilmasini istediklerinizi girin
hepsi bu

volkankey hocam yapamadım ben onu yaa. netsupport 10.7 kurulu bende. onu tutordan yapıyoruzdur herhalde dimi? orda benden illa program seçmemi istiyor only diye bişey göremedim.

NetSupport School Professional v10.70.1 da "only approved applications" var mı ?
yoksa 11 de mi var ?

ağ programlarıyla bu işi yapabilmek için aynı ağda sürekli kalmak gerekiyor sanırım.

öğrenci öğretmen bilgisayarının ağ kablosunu çıkarırsa yani öğretmen bilgisayarı ağda aktif olarak kalmaz ise bu engellemeler çalışmaz sanırım.

her bilgisayarı yerelde engellemek bana daha çok uyuyor çünkü öğrencilerle farklı ağda bulunuyoruz.

mystreous' Alıntı:
Install Block programı kurdum rahatladım. Hiçbir program yükleyemiyorlar. Yüklemek istendiğinde şifre ekranı çıkıyor. şifreyi yazınca kurulum başlıyor. Ya da hiç şifre ekranı çıkmadan Uyarı yazısı "Sistem yöneticisi tarafından engellenmiştir" şeklinde yazı çıkmasını da sağlayabilirsiniz.
Bilgisayarda nelerin yapılmasını istemiyorsanız, onları engelleyebiliyorsunuz. Mesela masaüstünü değiştirmesin, dynedi açamasın :) gibi özellikler var.
Googlede arama çubuğuna sizin belirlediğiniz kelimeleri "oyun, game ... " yazınca sayfa kapansın gibi seçenekler var.
Kullanın, kullandıkça beni hatırlayın :)

aradığım özellikte bir programmış..

Windows 7 ebeveyn denetimlerinde zaten aradığınız özellikler var. Bilgisayarı otomatik olarak tarıyor ve sizin seçtiğiniz exeler dışında uygulama çalıştırmaya izin vermiyor. Harici program kullanmaya gerek yok :sleep:

yorumları okudum ama hiçbirisi shockshield ile aynı ayarda değil. netsupport'un olayı tamamen farklı. install block derseniz bi nebze ama bu program çok daha kapsamlı.

deep freeze varsa öğrencilerin program kurmasını neden engelliyorsunuz ki bırakın oyun oynasın klavye kullanmayı öğrenir. siz dersinizi anlatırken yapmadıktan sonra bence yasakçı olmak doğru bir yol değil.

dokmeefrail' Alıntı:
deep freeze varsa öğrencilerin program kurmasını neden engelliyorsunuz ki bırakın oyun oynasın klavye kullanmayı öğrenir. siz dersinizi anlatırken yapmadıktan sonra bence yasakçı olmak doğru bir yol değil.

oyun oynamak konusuna katılmıyorum. oyun oynandığını görünce çok kızıyorum. ayrıca meb filtresini geçmek için kullanılan programlar filan. bunların hepsini engellemenin yolu bu program. ayrıca deep freeze kursanız da unfreeze vb. bir programla makine açılabilir.

laboratuardan ayrılma, çocukların başında dur derseniz tamam ama biliyosunuz her zaman mümkün değil. illa bi işler çıkıyo ve labdan çıkıyosun. benlaboratuarıma deep freeze kurdum. üzerine de shockshield programını kurdum. laboratuarımda hiç bir problem yok. şiddetle tavsiye ediyorum.

Geri