Labı olmayan arkadaşlar için etkinlik önerileri

Kodla Büyü

yağmur07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayar labı olmayan arkadaşlar. Akıllı tahtada işliyorum dersi. Ebadaki uygulamalardan açıyorum bazen çocuklar sıkılınca. Başka neler yapabilirim. Öneri istiyorum.

Labim ve akıllı tahtam yok. Bu dönem önce code.org ile başladım. Sonra scratch'e geçtim. İkişer kişilik grup halinde uygulamaya kaldırıyorum. Şimdilik derslerim zevkli geciyor. Umarım böyle devam eder.

akdenizkanki' Alıntı:
Labim ve akıllı tahtam yok. Bu dönem önce code.org ile başladım. Sonra scratch'e geçtim. İkişer kişilik grup halinde uygulamaya kaldırıyorum. Şimdilik derslerim zevkli geciyor. Umarım böyle devam eder.
nasıl yaptırıyorsunuz hocam. tek bilgisayar ve projeksiyonla mı. Bu sırada diğer öğrenciler ne yapıyor.

Evet hocam kendi bilgisayarım ve projeksiyonla anlatıyorum. Bir uygulamayı aşama aşama yaptırıyorum. Tahtaya kalkmak için istekliler suanlik. Cok karışık örnek ve dongulere girmiyorum ama

akdenizkanki' Alıntı:
Evet hocam kendi bilgisayarım ve projeksiyonla anlatıyorum. Bir uygulamayı aşama aşama yaptırıyorum. Tahtaya kalkmak için istekliler suanlik. Cok karışık örnek ve dongulere girmiyorum ama
Code org. nasıl anlatıyorsunuz. Nereden başladınız. Uygulamaları yaptırırken kodları da anlatıyor musunuz.

akdenizkanki' Alıntı:
Göreve başladığım ilk yılım aklıma geldi. Aynısını ben de yapmıştım.. Tebrik ederim.. Çabalamışsınız, pes etmemişsiniz..

yağmur07' Alıntı:
akdenizkanki' Alıntı:
Code org. nasıl anlatıyorsunuz. Nereden başladınız. Uygulamaları yaptırırken kodları da anlatıyor musunuz.
Hocam, öğrenciler için olan derslerden seviyesi en düşük olan kısımdan başladım. Kodları anlatıp önemli kısımları not tutturuyorum. Ama çok karışık kodlara girmiyorum lab olmadığı için.

Hocam algoritma ile ilgili bulmacalar var onları araştırabilirsiniz. Hem konu tekrarı olur hem de eğlenceli olabilir

Geri