Lab'daki tüm bilgisayarlar kilitlendi

Kodla Büyü

exgol

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba. Dün MEB'in internet hattı gidip gelmeye başlayınca bilişim sınıfındaki tüm bilgisayarlar aynı anda kilitlendi. Modemi resetleyip yeniden kurdum internet yine yok. bilgisayarları güvenli modda başlatıp başlangıçta çalışan programları iptal ettim yine donmaya devam etti. Modem üzerinden bulaşan bir virüs olma ihtimali varmı acaba?

Sanırım modeme bağlı laboratuvar dışındaki diğer bilgisayarlarda internet problemi yok.. Virüs değildir de, modemden switchinize gelen kabloyu ve switchinizi bi kontrol edin bana kalırsa.. Tüm bilgisayarlarda internetin aynı anda gitmesi tahminimce ya kablodan, ya da switchten kaynaklanıyor..

fatihinfedaisi' Alıntı:
Sanırım modeme bağlı laboratuvar dışındaki diğer bilgisayarlarda internet problemi yok.. Virüs değildir de, modemden switchinize gelen kabloyu ve switchinizi bi kontrol edin bana kalırsa.. Tüm bilgisayarlarda internetin aynı anda gitmesi tahminimce ya kablodan, ya da switchten kaynaklanıyor..

hocam mebin bağlı olduğu hiçbir bilgisayarda internet yok ve bilgisayarlar birsüre çalıştıktan sonra kilitleniyor. telekomu aradım herzamanki cevabı verdiler:arıza kaydı olurşturduk,arkadaşlar en kısa zamanda size dönecek(en erken 2 hafta) bütün bağlantıları,switchler dahil kontrol ettim sorun yok. modemin ışıkları normal yanıyor. buarada bilgisayarların ethernet kablolarını çıkarınca bilgisayar kilitlenmiyor.

er55' Alıntı:
swich tıkanmıştır elektriğini al...
fişini çıkarıp taktım bağlantıları kontrol ettim. şuan fişi tamamen çıkardım.
internet olmadığı halde ethernet kablosu takılıyken bilgisayarlar kilitleniyor. kablo çıkarınca düzeliyor.

ağ kablosunu takınca hepsinin de kilitlenmesi ilginç.. switchten bilgisayarlara giden tüm kabloları söküp tek tek taksanız problemi bulur musunuz acaba ?

kabloların birinde kısa devre olanı bulman gerekli ethernet kartlarında kısa devre yaptırıyor test cihazı ile kontrol ederken aynı anda iki ledin yandığını göreceksin o kabloya tekrar rj45 çakarsın
swichi değiştir hata devam ederse

Geri