Labdaki Pcleri Zimmetleme

Kodla Büyü
hocam onu yapamazsınız çünkü, zaten onların kullanımı için var...
ve tek bilgisayarı birden fazla öğrenci kullandığı için sonuç vermez,, ki sadece bir öğrenci kullansa olabilir..(ama asıl zimmet öğretmendedir.)
belki lab kullanım sözleşmesi imzalatırsan elin kuvvetli olur, zarar verenin velisinden tahsil işi kolaylaşır.

saidtr' Alıntı:
hocam onu yapamazsınız çünkü, zaten onların kullanımı için var...
ve tek bilgisayarı birden fazla öğrenci kullandığı için sonuç vermez,, ki sadece bir öğrenci kullansa olabilir..(ama asıl zimmet öğretmendedir.)
belki lab kullanım sözleşmesi imzalatırsan elin kuvvetli olur, zarar verenin velisinden tahsil işi kolaylaşır.
Hocam aynen dediğin gibi de işte geçen müfettiş hanım bu tarz şeylerden bahsetti bende yok hocam ole bişey ne arar bizde dedim :D

ben her dönem hazırlayıp imzalatıyorum öğrencilere.. ama sadece zimmet belgesi şeklinde değil, başına da bir uyarı yazıyorum yanlış kullanım nedeni ile ortaya çıkabilecek sorumluluğu kabul ediyorum diye belki yasal bir yaptırımı yok ama hem öğrenciler için caydırıcı oluyor hem de bazı müfettişler soruyor bu seneki müfettiş sordu mesela

iyice saçmaladınız arkadaşlar ya öğrenciye bilgisayar zimmetlemede nereden çıktı. bazı okullarda idarecilerde bizlere zimmetlemeye kalkıyorlar ben kabul etmiyorum. öyle şeymi olurmuş birde kaldıki daha hayatın eğlence kısmında yaşayan öğrenciye bilgisayar zimmetliyorsun, müfettiş istediği kadar sorsun bu iş resmideğil. mahkemeye giderse suçlu duruma düşersiniz.

Oturma planı yapmak yeterli bence. Bunu da öğrencilere bildirip hem yer değiştirmemelerini sağlar, sabit bir bilgisayarda oturmalarını sağlarr. Hem de öğrencilerin bilg. ları dikkatli kullanmasını sağlar..

bu metod yasal değil. zaten yönetmelikte var okul eşyasına zarar veren öğrenciden meblağ temin edilir diye, o nedenle gereksiz. ben sadece yönetmeliğin bu maddesini hatırlatıyorum çocuklara yetiyor. birşey olursa da idareyle diyaloğa geçip veliye yaptırtıyoruz zarar gören eşyayı

Arkadaşlar yapılan araştırmalara göre belli bir işten önce "söz verdirmek" o işin yapılması için büyük önem sağlıyor.Dönem başında öğrencilere,"dönem boyunca şu gün şu saatte x numaralı bilgisayarı kullanacağımdan dolayı,o saatte bilgisayarı iyi kullanacağıma,hiçbir zarar vermeyeceğime,eğer bir zarar meydana gelirse,o zararı karşılayacağıma söz veriyorum." gibi bir yazı etkili olacaktır.Resmi birşey değil ama ben müfettişe söyledim bunu,öğrenciler sahipleniyorlar bilgisayarlara böylece dedim,o da uygun buldu bu fikri.

bizim okul çok kalabalık sınıflar 50-60 arası. Ben öğrencileri listeye göre oturuyorum.Ama önerisi olan varsa paylaşabilir.

ben her dönem hazırlayıp imzalatıyorum öğrencilere.. ama sadece zimmet belgesi şeklinde değil, başına da bir uyarı yazıyorum yanlış kullanım nedeni ile ortaya çıkabilecek sorumluluğu kabul ediyorum diye belki yasal bir yaptırımı yok ama hem öğrenciler için caydırıcı oluyor hem de bazı müfettişler soruyor bu seneki müfettiş sordu mesela
siz de bunun formatı var mı ?

Geri