Labdaki pcler aşırı tozlanmış

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Geçen gün öğretmen bilgi. kasasını açtım ve gördüm ki tozdan parçalar görünmüyor eminim diğer pc ler içinde bu geçerlidir.Sizce ne yapayım tek tek kasaları açıp saç kurutma makinesi ile temizlemek bana en mantıklı gelen kompresör maalesef yok, yoksa hiç karışmayayım mı?
Siz temizliyor musunuz kasayı temizliyorsanız ne sıklıkla yapıyorsunuz?

Hocam temizlersen çok iyi olur çünkü zamanla içerisindeki toz bilgisayarları bozuyor. En iyisi uygun bir gününüzde Pcleri dışarı çıkarıp temizleyin. Bende bu aralar boş bir zaman kolluyorum bir kaçını temizledim biraz dahada var onları da temizledim mi tamamdır. Benimde kompresörüm yoktu memurun vardı evden getirtim bir daha vermedim. Labda kalsın dedim lazım oldukça buradan alırsın dedim. Anlayacağın resmen el koydum. :mrgreen:

Hocam yapmışlar!!. Senden önce hiç bilişimci arkadaş uğramamış mı, ya da BTR. Ben her gittiğim okula aldım 50 tllik kompresör. Okulun temiz olmasına göre dönemde yada yılda bir kere temizliyorum.

Sayın hocam 50 TL'ye kaliteli bir komresör alıp, temizleyebilirsiniz. Hatta 20-30 TL'ye bile kompresörler satılıyor. Gittigidiyordan ya da herhangi bir teknoloji mağazasından alabilirsiniz. Uzun yıllar kullanabilirsiniz.
Eğer okula aldırabilirseniz okula aldırın, aldıramazsanız kendiniz alın gitsin. Her zaman lazım olan bir alet.
Şahsen kendi işlerim hem de okul işlerim için satın aldığım, bir kompresörüm, çeşitli tornavidalar, pense, karga burnu, cımbız, hem vidalama hem delme işleri için matkap, utp kablo hazırlamak için pense, ağ kablosu test cihazı vb. çeşitli bilgisayar parçaları.
Toplasan 100 TL etmezler ama ona buna minnet etmektense kendi alet, edavatlarımı alırım daha iyi. Size de tavsiye ederim.
Kasa temizleme işini bir problem olduğunda yapıyorum, düzenli olarak bir temizlik yapmak için zaman ayıramıyorum.

yakuphan' Alıntı:
Sayın hocam 50 TL'ye kaliteli bir komresör alıp, temizleyebilirsiniz. Hatta 20-30 TL'ye bile kompresörler satılıyor. Gittigidiyordan ya da herhangi bir teknoloji mağazasından alabilirsiniz. Uzun yıllar kullanabilirsiniz.
Eğer okula aldırabilirseniz okula aldırın, aldıramazsanız kendiniz alın gitsin. Her zaman lazım olan bir alet.
Şahsen kendi işlerim hem de okul işlerim için satın aldığım, bir kompresörüm, çeşitli tornavidalar, pense, karga burnu, cımbız, hem vidalama hem delme işleri için matkap, utp kablo hazırlamak için pense, ağ kablosu test cihazı vb. çeşitli bilgisayar parçaları.
Toplasan 100 TL etmezler ama ona buna minnet etmektense kendi alet, edavatlarımı alırım daha iyi. Size de tavsiye ederim.
Kasa temizleme işini bir problem olduğunda yapıyorum, düzenli olarak bir temizlik yapmak için zaman ayıramıyorum.

çok doğru söylüyorsunuz hocam ona buna minnet etmektense 50-60 tl ye bir yıldız tornavida kompresör vs aletler alırım daha iyi.

Geri