labdaki bilgisayarları yeniden kurmam lazım

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar bt rehberlikden sonra labı kurmak bana kaldı. şimdi hepsini yeniden kuracam. hangi programlar olmalı sizce. deepfrez de kuracam. tavsiyelerinizi bekliyorum

dyned, 10 parmak oprogramı, winrar, netop scholl tarzı programları da kurarsanız sonradan uğraşmak zorunda kalmazsınız.

deep freeze yerine drive vaccine plus kurmanı öneririm. winrar, flash paketi, kmp player , klite codec , adobe reader, office programı kurarsan başlangıç için yeterli. birde ben net support 11 kurdum.

başka tavsiyesi olan var mı. ram ler 512 office 2010 kursam mı .sıkıntı verirmi

Office sorunsuz çalışır 2010 sürümü olsa bile.

Acrobat reader kur ve güncellemesini iptal et.

acrobat reader bizim öğrenciler pek kullanmıyor hocam listem şöle image alıp kuracam

win xp
office 2010
deefreze ya da buna benzer bişey
antivirus ama hangisi belli değil

foxit reader, usb disk security, office 2003, winrar , klcodec. gomplayer, flash , java , derslerle ilgili pdf ve çalışmalar bir kaç küçük oyun :) üstünede deepfreeze

serdengecti' Alıntı:
foxit reader, usb disk security, office 2003, winrar , klcodec. gomplayer, flash , java , derslerle ilgili pdf ve çalışmalar bir kaç küçük oyun :) üstünede deepfreeze
hocam ne yaptınız benim bilgisayarlar bunları hayatta kaldırmaz

Arkadaşlar dyned programı kullanıyorsanız sadece acrobat reader da çalışıyor foxit readerı kabul etmiyor.

Arkadaşlar benim bilgisayarlarım vestel promega lardan güvenlik kartını kaldırıp söktüm ve bir tanesini yeniden formatladım programlarımı kurdum (netop scholl, dyned, flash player,media player clasic,java,quik time player, office 2003) . Sonra norton ghost ile ghostu alıyorum fakat başka bilgisayara aldığım ghostu aktaramıyorum. Acaba promega bilgisayarları olan arkadaşlar bu ghost işini hangi program ile yapıyorlar.

netop scholl kurdukdan sonra ayar gerekiyormu? image alıp diğrelrini de öyle kuracam da

serci2001' Alıntı:
Arkadaşlar benim bilgisayarlarım vestel promega lardan güvenlik kartını kaldırıp söktüm ve bir tanesini yeniden formatladım programlarımı kurdum (netop scholl, dyned, flash player,media player clasic,java,quik time player, office 2003) . Sonra norton ghost ile ghostu alıyorum fakat başka bilgisayara aldığım ghostu aktaramıyorum. Acaba promega bilgisayarları olan arkadaşlar bu ghost işini hangi program ile yapıyorlar.
Hocam bizim okulda da vestel promegalar var ( hiç sevmiyorumda :) ben acronis ile halletmiştim ama Ghost un da sorun cıkarcagını sanmam bı yerde hata yapmıs olabılırsınız

btnotlari' Alıntı:
serci2001' Alıntı:
Hocam bizim okulda da vestel promegalar var ( hiç sevmiyorumda :) ben acronis ile halletmiştim ama Ghost un da sorun cıkarcagını sanmam bı yerde hata yapmıs olabılırsınız

Sayın hocam 2 bilgisayarcı arkadaşı daha getirdim onlarda aktaramadılar. Nortonun ghostu ile promegalarımız arkadaş değillermi acaba diye düşünmeye başladım. Pazartesi artık senin acronis programını kullanarak denerim bakalım ilaç olacakmı

nese1982' Alıntı:
serdengecti' Alıntı:
hocam ne yaptınız benim bilgisayarlar bunları hayatta kaldırmaz

hocam bunların hepsi hafif sürümdür hiç merak etmeyin :)

foxit reader en hafif pdf okuyucu programlardandır biliyorsunuz illaki lazım olacak.
usb disk security flaslh bellekler için lazım her halükarda hafiftir varlığı ile yokluğu belli değil
ofis kurmanız gereker office 2003 yeterli
winrar zaten lazım
klcodec gomplayer ikiside hafif sürümler video oynatmak için lazım. eninde sonunda lazım olacak
flash ve java kurmayınca e okul sorun çıkarabiliyor. mutlaka kurmanız gerek

serci2001' Alıntı:

bir tanesinin güvenlik kartını söküp imajı yüklemeyi dene...öyleyse hepsini sökmen gerekir ya da acronis sürümlerini dene...

winrar
office x
adobe reader
dyned(quicktime dahil)
netsupport
10 parmak
df
cs3 lerden dw, ps
avira antivir

hepsini kaldırıyor

nese1982' Alıntı:

ben office2007 kurdum sorun yok. antivürüs yükleme kasıyor makineler. önce yükle temiz bir kurulum yap, sonra deep freze e geç antivirüsü kaldır.

suckan10' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

ben office2007 kurdum sorun yok. antivürüs yükleme kasıyor makineler. önce yükle temiz bir kurulum yap, sonra deep freze e geç antivirüsü kaldır.

evet antivirüs kasıyor ben de ilk zamanalar df ile idare etmiştim ve c korumadaydı ama diğer sürücülere de virüs bulaştığı için flash belleklerden antivirüs programı kullanmak zorunda kaldım

Geri