lab.'daki öğretmen bilgisayarında sorun.bilgisayar açılıyor

Kodla Büyü

ebru536

Üye
arkadaşlar lab.'daki öğretmen bilgisayarında sorun.bilgisayar açılıyor,1-2dk. sonra bippppp bippppp sesleri(siren gibi) geliyor kitleniyor.Bazen bu sesler daha bilg. açılırken başlıyor ve kitleniyor.Ayrıca bilg. kapanmıyor,ancak şartelden kapatabiliyorum.Sizce Sorun Ne olabilir,nasıl halledebilirim bunu.Yardımcı olursanız sevinirim.

hocam KGK veya Powe supply de bir sorun varmıydı daha önce birde safe mod la girmeyi denediniz mi ?

bilgisayar açılıyor derken windows görünteleniyormu hangi hata mesajları veriyor biraz daha detaylı anlaıtrsanız yardımcı olmaya çalışırız.

ben de de benzeri bir sorun var
öğretmen bilgisayarı donuyor. farede işlem yapmıyor

bilg.ya kullanıcı şifresi girerken yada windows görüntüsü geldikten 1-2dk sonra bilg. tamamen açılınca kitleniyor ve siren gibi ses gelmeye başlıyor.herhangi bi hata msjı gelmiyor.bilg.kapanmıyo da,şartelden kapatıyorum.power supply'de sorun yoktu.valla açmaya korkuyorum bilg.öyle bi ötüyo ki :)

bende de aynısı oldu ekran kartından kaynaklaınyor. servise yolladımanakartı değiştirip tekrar yolladılar.

Ekran kartı hatası gibi görünüyor. garantili değilse kasayı açıp bir başka ekran kartı ile deneyin. Yada surocan hocamın dediği gibi gönderin garantiye..

islemci asırı ısındıgı ıcın kıtlama yapıyor ıslemcı fanını kontrol dın eger gırebııyorsanız bıos ayarlarını default secın tekrar acın bılgısayarı sorun ıslemcıden kaynaklanıyor

çok sağolun. büyük bi ihtimalle servise gidecek demektir bu, çünkü garantili. Peki bir şey daha sorcağım bu sorun yaşadığım bilgisayarda projeksiyon cihazının kablosunu sürekli takıp çıkartmak zorunda kalıyorum,projeksiyonu kullanmak için. Çünkü 2sini kullanbilmek için aparatı yok.
Bu ekran kartına zarar vermiş falan olabilir mi?

BİLGİSAYARCILARDA SATILAN 7.5 YTL T ŞEKLİNDE BİR APARAT İLE HEM MONİTORE HEM PROJEKSİYONA AYNI ANDA GÖRÜNTÜ VERİYOR. BÖYLECE TAVANA KADAR ÇİFT KABLO ÇEKMEKTEN KURTULUYORSUNUZ.

Geri