la havle.. öğretmenlerimize program beğendremedik..

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
dert paylaşıp rahatlamak için yazdım. Baştan söyleyeyim...
Beğenip beğenmemeleri umrumda değilde, tam gün eğitim veren bir okulda, sadece sabahları derse girmek istiyorlar. Arayada birkaç sendika, birkaç parti sokuyorlar... ... Öğleden sonra derse girecek 3-5 öğretmen kalıyor. Madem arkanız bu kadar kuvvetli, ya öğretmenik yapmayın yada o kuvvetli tanıdıkları araya sokunda öğleden sonra okulu kapatalım...
acaip gerginim...
13 saat dersi olan zat-ı muhterem, sadece 3 gün sabahları okula gelmek istiyormuş. 12 saat olsa matematiksel olarak mümkün, nöbet görevinden falan bahsetmiyorum. o ayrı bir dert.. sabahları 4, öğleden sonra 3 saat ders var. Daha ne diyeyim...Müdür bey de hallet diyor... anlatamadım.Torpill morpili .. hadi ona da tamam.. Nasıl bir matematikdir... La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Bankamatikçi olsunlar en iyisi bu olur aylık zamanı gidip maaşlarını çeksinler. :D

bas otomata gitsin hocam yaaa...ya da bilen otursun de...sonuçta valilik görevlendirmesiyle oturmadın ders programının başına...takma kafana....

Bazı öğretmenler cidden ilginç. Örneğin bugün dersim 10.30da bitti. 15.20'de çıktım. Format attım. Bilişim sınıfımla ilgilendim. Hiçte zamanımın boşa gittiğini düşünmüyorum. Zira öğretmenlik rahatlık mesleği değil. Öğretmenlik özverili bir iş. Özellikle öğretmen kadrosu daha yaşlı olan okulda denk gelmiştim ama yeni okulda idareciler fazla otoriter kimse çıt çıkaramıyor. Ben bu durumun idareciden kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü okulun "herşeyi" olan bilişimci istese bunuda yapar zannediyorlar.

ya şu işini sendikaya, partiye yaptıran tipler var ya.. o tipler yüzünden bu meslekten iğrendim.. defolun gidin.. kendi aklınız beynininz yok mu?? siyasilerin okulda işi ne?? sadece çıkarı için bunu yapanlar bırakın öğretmenliğini kendi karakterini,kişiliğini ayaklar altına alıyor haberi yok.. tahsili bazen ilkokul olan bir siyasi başkanın peşinde koşan üniversite mezunu öğretmen!!! istifa et..

Hocam başlangıçta eleştirdiğim ama sırf böyle nedenlerle ve öğretmenlerimizin tavırlarıyla artık çok sıcak gelen bir fikri benimsiyorum. Mesai 8 - 17.00 arası olacak ek ders kavramı kalkacak maaşlar artırılacak. Evet bazı öğretmenler çok daha fazla derse girmiş olacak ama diğerleri de okuldan ayrılamayacak. Sınıfçıların dersine branşçıların girmesi ama onların da okulda bulunmak zorunda olması gibi. Saatler bu şekilde ayarlanınca vay sabah oldu vay akşam oldu vay iki gün oldu üç gün oldu yok öğretmenler yatıyor aman yarım gün çalışıyorlar vs. eleştirilerin önü kapanmış olur diye düşünüyorum. Bu yöntem de çok sağlıklı olmamakla birlikte en azından planlamada büyük kolaylık sağlar. okuldaki öğretmenler de tüm okul işlerini evine götürmeye gerek kalmadan çözebilir. Mevcut düzende bunu sağlamak da zor çünkü mesela bizim okul doksan küsür kişi bu kadar öğretmene okulda yer bulmak da zor seminer de bu sıkıntıyı yaşamıştık. Ama ne diyeyim nereden tutsan elinde kalıyor sistem. En iyisi okulları kapatmak :mrgreen:

hasan' Alıntı:
dert paylaşıp rahatlamak için yazdım. Baştan söyleyeyim...
Beğenip beğenmemeleri umrumda değilde, tam gün eğitim veren bir okulda, sadece sabahları derse girmek istiyorlar. Arayada birkaç sendika, birkaç parti sokuyorlar... ... Öğleden sonra derse girecek 3-5 öğretmen kalıyor. Madem arkanız bu kadar kuvvetli, ya öğretmenik yapmayın yada o kuvvetli tanıdıkları araya sokunda öğleden sonra okulu kapatalım...
acaip gerginim...
13 saat dersi olan zat-ı muhterem, sadece 3 gün sabahları okula gelmek istiyormuş. 12 saat olsa matematiksel olarak mümkün, nöbet görevinden falan bahsetmiyorum. o ayrı bir dert.. sabahları 4, öğleden sonra 3 saat ders var. Daha ne diyeyim...Müdür bey de hallet diyor... anlatamadım.Torpill morpili .. hadi ona da tamam.. Nasıl bir matematikdir... La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

istekleri dikkate alarak otomatik olarak ders programını yaptır. sonrada istekleri doğrultusunda manuel olarak düzeltmeye çalış. elinden geldiğince istekleri yapmaya çalış ama olmadığı yerde program tıkanır. illa birisi mağdur olur. 2 boş gün hangi öğretmene verilmiş. zaten 15 saat okulda bulunmak zorunluluğu var.

Zorunluluk dışında program seçmeye karşıyım. Hamile ve 3 yaşın altında çocuğu olana insanlık namına programda yardımcı olunmalı bide uzun süreli hasta ve yaşlı birine bakan Hocalara ama gerisi şımarıklık.

dengem' Alıntı:
ya şu işini sendikaya, partiye yaptıran tipler var ya.. o tipler yüzünden bu meslekten iğrendim.. defolun gidin.. kendi aklınız beynininz yok mu?? siyasilerin okulda işi ne?? sadece çıkarı için bunu yapanlar bırakın öğretmenliğini kendi karakterini,kişiliğini ayaklar altına alıyor haberi yok.. tahsili bazen ilkokul olan bir siyasi başkanın peşinde koşan üniversite mezunu öğretmen!!! istifa et..
Bide bu tipler dinden imandan bahsediyorlar ya ben asıl ozaman ayar oluyorum.

hocam program işine girdiyseniz düşüncesiz, umarsız ve vicdansız bir kişiliğe sahip olmanız gerekir. diğer türlü kendinizi yıpratırsınız :)

bulunduğum yerde 5 saat dersin olsa 1er saatten 5 güne yayılır. 4 saat dersin olsa 4 güne yayılır, boşta kalan güne de nöbet verilir.

Bir kere ben yaptım baktım Türkçe hocamız selamı kesti. Çokta sorun yani. İkinci dönem başka arkadaş yaptı benle arası düzeldi onla selamı kesti bu sefer. Hocam oluru olur olmazı olmaz çokta sorun değil. Yok onu araya koymuş bunu bilmem ne yapmış. Çıkar ver programı. Bu de. Bu işte. Bu. En sevmediğim iş başkasının bana iş dayatmasıdır amirle sendikayla falan. Madem sen benim samimiyetime güvenmiyorsun programı herkese en uygun şekilde yapmaya çalıştığıma inanmıyorsun, ben de düşündüğün kişi olurum.

Sene başında biriyle tartıştım ders programı yüzünden adam değilmiş öğrendim bu arada. Programı mdr yard. devrettim o da boşluk moşluk dinlemeden dağıtmış vermiş. Ben iki gün bile boşaltmıştım bazılarını kendileri kaşındılar. İnsanlar nankör gerçekten önce 1 gün boş olabilir mi sonra iki gün olabilir mi sonra iki gün boş ama son saatlerimde boş olsun bıdı bıdı..

hasan hocam hiç kimseyi kırmana gerek yok,
okulda öğleden sonra ve öğleden önce olacak şekilde verileri oluştur.
örneğin öğleden sonraki derslerin sayısını topla ve öğretmen sayısına böl,
21 ve üzerinde girecekler zorunlu olarak hem sabah hemde öğleden sona gurubund ayer alacaklar.
öğretmenlerle bir toplantı yap, istatistik verilerinle öğretmenlere açıklama yap, kendi aralarında programda ders saatlerinin planlanmasında değişim yapmalarına izin ver.göreceksin hepsi size yardımcı olacaklar. iyi çalışmalar. takıldığın yer olursa gene yaz. :)

ben yaptım
3-5 tanesi küstü
çocugu var yazıktır dedim ugrastım küstü
boş gün verdim cuma değil salıyı istiyorum dedi küstü
gece 9 a kadar okulda kaldım hallettim sabah olmadı dediler küstüler trip attılar.

MÜDÜRE SÖYLEDİM O BİR PROGRAM YAPTI MİLLETİN NEVRİ DÖNDÜ BOŞ GÜNMÜ , SABAH MI BOŞ ÖĞLEDEN SONRA MI BOŞ HERKES NASİBİNİ ALDI :D KİMSEDE AĞZINI BİLE AÇAMADI 14 SAAT OLAN ADAMLARI BİR DAĞITMIŞ 5 GÜN OKULDA

BIRAK OLMUYOR DE İDAREYE DEVRET OLSUN BİTSİN

Önceki okuluma tayin olduğumda herkes ders programı yüzünden perişandı, ben hallederim dedim ve programı yaptım herkesin isteklerine göre program çıkardım, tüm öğretmenler şaşırdı ve çok teşekkür ettiler. Ama sonraki progrmlarda artık iş cılkından çıkar oldu, öğretmenlerin saçma sapan isteklerinden illallah ettim, eski günlerini unuttular, 3 öğretmenle aram bozuldu, en güzeli bulaşmamak, öğretmen milletine yaranılmaz, kendi isteklerini bırakıp "falanca öğretmeninki daha iyi olmuş" tribine giriyorlar. Bende program yapmayı bıraktım, benim programları mumla arar oldular, beter olsunlar...

devletin memuru ..verilen göreve razı olacak yoksa seçenek çok kimse zorlamıyor kendilerini. herkes Haddini bilecek.:) çok sert oldu ama bazıları bunu hak ediyor.

ders programını bırakın da idareciler yapsın arkadaşlar, bizim de başımıza hiç yoktan iş çıkarmayın.bizim görevimiz mi bu Allah aşkına :!:

Gerçekten öğretmenler bu işlerde işin suyunu çıkarıyorlar ya herşeyi istedikleri gibi yapsan da bir dersin bile yerini bir saat geri aldırmanın derdine düşüyorlar o yüzden mecbur kalmadıkca ben de hiç bulaşmıyorum.

MEB, bilişimcilere 2. sınıf insan muamelesi yapar,
Okuldaki öğretmenler ve idareciler bilişim dersine "Gereksiz" der,
Ama ne hikmetse okuldaki tüm işleri bilişimcilere yaptırmaya çalışırlar.
Excel'de bile en ufak bir olayı yapamayınca yana yakıla bizi ararlar ama
aynı şekilde yüzsüzlük yapıp bizim dersimize gereksiz derler.

Valla en mantıklısı "benim işim bu değil" deyip kenara çekilmek. :+1:

Çok biliyorlarsa otursunlar programın başına kendileri yapsın. Hatta öğret nasıl yapılacağını.

tenten' Alıntı:
hasan hocam hiç kimseyi kırmana gerek yok,
okulda öğleden sonra ve öğleden önce olacak şekilde verileri oluştur.
örneğin öğleden sonraki derslerin sayısını topla ve öğretmen sayısına böl,
21 ve üzerinde girecekler zorunlu olarak hem sabah hemde öğleden sona gurubund ayer alacaklar.
öğretmenlerle bir toplantı yap, istatistik verilerinle öğretmenlere açıklama yap, kendi aralarında programda ders saatlerinin planlanmasında değişim yapmalarına izin ver.göreceksin hepsi size yardımcı olacaklar. iyi çalışmalar. takıldığın yer olursa gene yaz. :)
dediğiniz gibi olsa bir an bile durmam. Bir açıklama yatığım zaman savunma olarak algılıyorlar.

Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim... Akıllı olup delilerin kahrını çekeceğime deli olayım akıllılar benim kahrımı çeksin modunu tercih diyorum..

Bir öğretmen olarak en çok öğretmen milleti üzmüştür beni.

:(

Geri