Kyocera Taskalfa 180 yazıcı paylaşımı ve yazdırma sorunu

Kodla Büyü

turani63

Site Gezgini
Bilgisayara usb bağlantısı ile bağlı yazıcıyı paylaşıma açtım idaredeki bilgisayarlardan ağadaki yazıcıya bağlanıyorum fakat yazdırırken yazıcı bulunamadı hatası veriyor. Aygıtlar ve yazıcılar bölümünde yazıcı bağlı görünüyor. Sıkıntı şu ki labdaki bilgisayarlardan bağlandığımda sıkıntı olmadan çıktı alabiliyorum.(Labdaki bilgisayarlardan yazıcıya bağlanırken karşıdan program yükleniyor menüsü çıkıyor fakat idarede kilerde bu çıkmıyor hatta ilk seferde başarılı olunamadı uyarısı geldi.)

Tüm bilgisayarlar win7 fakat bilgisayarlar arasında 32bit ve 64bit farkı var. Bağlanmayan bilgisayarlar 64 bit. Acaba yazılım farkından kaynaklanan bir problem olabilir mi? İdaredeki bilgisayarlara 64 bit sürümünü yüklemeye çalıştım fakat olmadı. Fikri olan varsa şimdiden teşekkürler

Sayın hocam bu yazıcıda network girişi olması lazım bir cat 5 rj45 ağ kablosu ile modeme ya da switch e yazıcıyı bağlayın yazıcının network ayarlarından yazıcıya ip verin daha sonra diğer bilgisayarlara driverını yükleyip istedğiniz makinada sorunsuz kullanın....

zeybekd' Alıntı:
Sayın hocam bu yazıcıda network girişi olması lazım bir cat 5 rj45 ağ kablosu ile modeme ya da switch e yazıcıyı bağlayın yazıcının network ayarlarından yazıcıya ip verin daha sonra diğer bilgisayarlara driverını yükleyip istedğiniz makinada sorunsuz kullanın....

Öğretmenler odası ile idare uzak kablo alalım desem yanaşmayacaklar. Ağdan halletmeye uğraşacağız bakalım.

Sayın hocam idare ile öğretmenler odası aynı ağ üzerinde değil mi? sen zaten yazıcıyı ağa bağlayacaksın yani ağ için kullandığın switch üzerinde bağlı olacak yazıcı idareden öğretmenler odasına kablo çekmene gerek yok

Geri