Kyocera FS6530 öğretmen şifrelerinden sonra...

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Kyocera FS6530 yazıcımız için öğretmenlere şifre verildi. Fotokopi çekilebiliyor fakat bağlı olan bilgisayarda çıktı vermiyor. Yeşil ışık yanıyor ama şifre girilse de çıktı vermiyor. Bunun için bilgisayardan bir ayar falan mı yapmak lazım?

Yazıcı ayarlarından iş hesaplamayı açmanız gerekiyor hocam. yazıcı özelliklerinden en son başlıkta diye hatırlıyorum.

İş hesaplamayı şimdi kontrol ettim arkadaşlar. Açık konumdaymış ama :confused:

Şöyle bir uyarı veriyor.
Şifre kesinlikle doğru, çünkü fotokopi çekerken aynı şifre ile işlem yapıyor.

20200205_114043.jpg

Bilgisayarda yazıcı iş hesaplama ayarlarında şifrelerin eklenmesi gerekiyor. Biz de bilgisayarda da şifrelerin kayıtlı olmasına rağmen sık sık aynı problemle karşılaşıyoruz. Ben de yazıcıda iş durumdan gönderilen belgeyi iptal edip yeniden başlatıyorum. Bilgisayardan da gönderilen belgeyi iptal ediyorum ve yeniden başlatıyorum. Ancak böyle düzeliyor.

@mirxas hocam sizin ve @seloman54 hocamızın şu konudaki (https://www.bilgisayarbilisim.net/k...fp-yaziciya-her-ogretmen-icin-sifre-k.159662/) dediği gibi;

...
1a) Gelelim pc den gönderilen çıktılar için bilgisayarın şifre istemesine. Bilgisayarın yazıcı ve fakslar bölümüne girin oradan varsayılan yazıcıya sağ tıklayıp özellikler deyin. Yukarıdan aygıt ayarlarına girin ve sol altta yönetici düğmesi olacak oraya tıklayın. Sonra yukarıdan kullanıcı girişi seçeneğine girip kullanıcı girişi kutucuğunu aktif edip aşağıdan isim iste yazan yuvarlağı tikleyin. Böylece bilgisayardan çıktı gönderildiğinde her öğretmenin şifresini ve parolasını isteyip çıktıyı o şekilde gönderip çekilen kadar herkesin hesabına ekler.

yapmayı denedim hocam ama bize verilen kağıtta sadece parolamız yazıyor. Kullanıcı adımız nedir acaba?

önce yazıcıdan öğretmen çıktı raporunu alın herkesin şifresi orada yazıyor.sonra yazıcı özelliklerinden iş hesaplamayı açın ve tek tek o şifreleri kaydedin.sonra o kayıt dosyasını yedekleyebiliyorsunuz.başka bilgisayarlar da varsa onda bu kayıt dosyasını yükleyebilirsiniz

bilgisayardan gönderdiğimiz çıktıları iş hesaplamaya eklemiyor sanırım. İş hesabı yapmak istiyorum ama yazıcıdan gönderdiklerimi kabul ederken, bilgisayardan gönderdiklerim hesaba katılmıyor.

Geri