Kyocera FS-6530MFP ağdan yazdırma (hesap tanımlama)

Kodla Büyü

izmirli_312

Aktif Üye
Ağdan yazdırma ayarları ile ilgili "wgolf" hocamızın anlatımını takip ederek yazırma gerçekleştirebiliyoruz.fatih-fotokopi-yazici-f280/fatih-fotokobi-makinesi-kyocera-agdan-yazdirma-ayarlari-t133970.html

Benim yaşadığım problem "ağdan yazırdırırken öğretmenlere verilen şifreyle oturum açıp, bu hesaplar üzerinden çıktı alma" ile ilgili. bunu çözümünü paylaşmak istedim faydalı olması dileğiyle.

"Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar" yolunu takip ettikten sonra ilgili cihaz simgesine sağ tıklayıp "yazıcı özellikleri\aygıt ayarları\yönetici\iş hesaplama" dan öğretmenleriniz hesap numaralarını eklemeniz yeterli olacaktır. artık fotokopiden çıktı alacağınız zaman sizden "hesap numarası" isteyecektir. bizde çözüm böyle gerçekleşti. iyi günler

Daha ayrıntılı kullanıcı tanımlama ile ilgili benimde bir çalışmam var. Kullanıcı tanımlayıp, bilgisaydan çıktı gönderirken de kullanıcı adı ve şifre girilmesini sağlayabiliyoruz. Ayrıca fotokopi olarak ta kullanılırken kullanıcı adı ve şifre soruyor. Hangi kullanıcının ne kadar çıktı aldığını da gösteriyor. İsterseniz kota da koyabiliyorsunuz..Word halinde hazırlayıp burada paylaşırım...

muharremyildiz' Alıntı:
Daha ayrıntılı kullanıcı tanımlama ile ilgili benimde bir çalışmam var. Kullanıcı tanımlayıp, bilgisaydan çıktı gönderirken de kullanıcı adı ve şifre girilmesini sağlayabiliyoruz. Ayrıca fotokopi olarak ta kullanılırken kullanıcı adı ve şifre soruyor. Hangi kullanıcının ne kadar çıktı aldığını da gösteriyor. İsterseniz kota da koyabiliyorsunuz..Word halinde hazırlayıp burada paylaşırım...
paylasiminizi bekliyoruz.

hala paylaşılmamış sanırsam, konuyu açan arkadaşa da teşekkür. Not aldım yarın deneyeceğim ancak bizim Kyocera fs 6530 makine ağa bağlı değil direk bilgisayara bağlı ama her çıktı almak istediğimde geçersiz hesap diyor ve çıktı almıyor. Umarım bu işe yarar.

Bizim okuldaki makina sifreyle gordendikten 10 sn sonra yaziyor.normal gonderimde hemen basiyor nedendir acep?

benim sorunum yazıcıda hesaplar tanımlı olmasına rağmen yanlış hesap no deyip yazdırmıyor. Bir kaç kere iptal edip denediğimizde yazdırıyor. Bazen direk yazdırıyor bazen yazdırmıyor. Başka bir ayarı mı var acaba ?

iyi akşamlar, elimizde utax mfp 4030 yazıcı var, IP numarası vererek kurulum yaptık, fakat aygıt ayarlarında yönetici ayarı gözükmüyor. istiyoruz ki her öğretmen mevcut şifresi ile çıktı alabilsin. sorun ne olabilir

Geri