Kyocera FS-3040MFP+ yazdırma sorunu

Kodla Büyü

checkingen

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. Makine ilk bilgiasayar açıldığında tüm fonksiyonları yapabilmektedir. Ancak belli bir süre sonra yazıcı fonksiyonu çalışmamaktadır. (Tarama ve fotokopi her zaman çalışıyor.) Bilgisayara reset attığımda yine tüm fonksiyonlar çalışıyor. Ama belli bir süre sonra yine yazıcı çalışmamakta :( Başıma ilk defa böyle birşey geldi. Aynı sorunu yaşayan var mı veya bana yardımcı olabilecek birisi var mı?

Aynı sorun aynı makinede bizde de var. Makine bazen yazdırmıyor. Usb kablosu takılı değil diyor. Daha yeni denedim ama şu denenebilir. Aygıt Yöneticisinde bütün Usb kök Hubların Güç yönetimi sekmesinde yer alan Güç kazancı sağlamak için.... kutusu pasif olsun.

Hocam bu yazıcıda bende tarama özelliğini kullanamadım. Nasıl oluyor?

Tamam hocam bir deneyim dediğiniz gibi yapayım.
Tarama işlemine gelince başlat menüsünden yazıcı ve fakslar kısmına giriyorum. Bu cihazın Üzerine sağ tıkladıktan sonra taramayı başlat var menüde. Oraya tıklarsanız tarama yapar.

Hocam bir de farklı bir bilgisayarda dener misiniz? Sorunun makinede mi yoksa bilgisayarda mı olduğunu daha iyi anlarız diye düşünüyorum.

Arkadaşlar FS-3040MFP+ fotokopi makinesinden bize de geldi geçen hafta. Yalnız şöyle bir sıkıntı var. Örneğin 10 sayfalık bir şey yazdırıyorum. 9 sayfası silik çıkıyor. Aradan herhangi bir sayfa ise normal tonlarda yazdırılıyor. Sorunu çözemedim. Acaba nasıl çözebilirim ?

Servisten gelip makineyi kuran arkadaşlar Developer ünitesini tam oturtamamışlar. O yüzden yazılar silik çıkıyordu. Aynı sorunu olan arkadaşlar tonerin altındaki developer ünitesini tam oturtunca sorun gidiyor :)

Kasayı değiştirdim sorun çözüldü arkadaşlar. Sanırım kasada kaçak elektrik var. Bir iki defa çarpıldım :) Bu yüzden belli bir süre sonra yazdırma yapmıyor.

ARKADAŞLAR BENDE KYOCERA DA SIKINTI YAŞIYORUM VARSAYILAN YAZICI OLARAK YÜKLEYEMIYORUM HATA VERİYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ.

sorun tam olarak ip sorunu ip otomatik alıyorsa ip uyuşmuyor..
önce yazının ip sini sabit ip yapın ve oluşturduğunuz ip yi yazıcı özellikleri bağlantı noktası yapılandırdan girin

HOCAM IP YAPTIĞIMDA İNT BAĞLANTISI KESİLMEKTE VE KALDIRDIM KYACERO KALDIRDIM SAMSUNG YÜKLEYEYIM DEDIM ONU DA VARSAYILAN YAZICI YAPAMIYORUM AYNI HATAYI VERNEKTE.

Merhaba arkadaşlar. Yazıcıda toner yüklü , atık kutusu boş, ancak silik çıkarıyor? Ne yapabilirim?

Arkadaşlar makineye bilgisayardan gönderdiğim bazı dosyalar yazdiriliyor ancak bazıları sanki hiç göndermemisim gibi tepki vermiyor. Yazıcı simgesinden bir adet dosya yazdiriliyor dese de bir müddet sonra o da siliniyor. Sürekli yazıcı kopyası çıkması da cabasi. Kökten çözümü var mı?

Son düzenleme:
Yazıcıyı USB ile bağlayın... Yazıcı driverini Kyocera sitesinden indirin (Ilk seçenek, isletim sistemini dikkate alarak...). Rardan çıkarın.. Aygıt yöneticisinden sürücüyü bulup driveri bu yolla yukleyin. Sorun çıkarmıyor bu şekilde...
Çoğunlukla ağ üzerinden kurulum yapınca da sorunsuz çalışıyor...

Geri