Kyocera 6530FSM yazıcıyı tahtaya bağlamak

Kodla Büyü

Unis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Kyocera fotokopi makinasini win8.1 yüklü tahtaya bağlamak istiyorum.Ama driveri bir turlu tanitamadim . Normal yazici gibi yukluyorum. Yuklenmiyor. Bu defa denetim masasından yazici tanitayim dedim. Kyocera kendi sitesinden indirdiğim driveri gormuyor.

Daha evvel Kyocera530da Fsm yazıcı tahtaya bağlayan varsa yardımcı olabilir mi.

sayın hocam okulumda faz1 kurulu. 6530 yazıcıyı ağa bağlı olarak kullanıyorum. Bu yazıcı idare katında. tahtalarda ağa bağlı olarak tanıtılıyor. Ancak ip verilerek yazıcıyı buluyor. Faz 2 konusunda bilgim yok ama aynı mantık olabileceğini düşünüyorum. Saygılar...

Yeni yazıcı > yerel yazıcı > bağlantı noktası oluştır > TCP IP diyerek görüyor mu yazıcıyı?

occuplus' Alıntı:
Yeni yazıcı > yerel yazıcı > bağlantı noktası oluştır > TCP IP diyerek görüyor mu yazıcıyı?
Hocam IP ile değil usb bağlantısını seçtim. IP olarak mi vermek gerekiyor. Bunlar normal yazıcı gibi tanitimiyor mu?
Öyleyse nasıl IP vereceğiz Yazıcıya?.IP verdikten sonra otomotik tanıyacak mi?

faz 2 sistemlerde tahtalar ile idareci bilgisayarları ayrı ağ üzerinde olduklarından birbirlerini görmüyorlar. tahtadaki interneti bir switch ile çoğaltırsan yazıcıyı bağlayabilirsin

Hocam her ikisi de ağa bağlı ise fotokopi makinesinden sistemi bulup kullanıcı adı ve şifre ile girdikten sonra her ikisi de admin. Kontrol amaçlı makinenin ip sine bakacaksınız. Ben size söyleyeyim muhtemelen 192.168.7.255 olacak. Siz de bu ip ile tahtaya gelip yazıcı ekle diyerek ip girerek 2. Seçeneği seçip ip adresi gireceksiniz ve böylece yazdırma işlemi tamamdır. Bunu ağdaki tüm tahta ve laptop hatta masaüstü içinde yapabilirsiniz kolay gelsin

Geri