Kyocera 3040mfp+ Yazdırma sorunu ACİL YARDIM!!

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Kyocera 3040mfp+ yazıcı var okul idaresinde. Win8.1 sistemli bilgisayara bağlı bu makina. Şöyle bir sorun var. Bir çıktı gönderdiğimizde yazıcı hiç bir tepki vermiyor çıktıyı vermiyor. Görev çubuğunda yazıcı kısayoluna tıkladığımda ise belgelerin birikmiş olduğunu görüyorum. Kısacası yazdırma işlemi yapmıyor ta ki bilgisayarı yeniden başlatıncaya kadar. Yeniden başlatınca makina çıktı veriyor ancak aradan bi süre geçince tekrar aynı sorun oluyor her seferinde bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyoruz. Yazıcının tüm driverlerini silip tekrar baştan yükledim, usb kablosunu değiştirdim ancak hala sorun devam etmekte. Bu konuda yardım edebileceklere şimdiden teşekkür ederim çok makbule geçecek hocalarım.

hocam 3 yıldır çalıştığım okulda kyoceralar ile uğraşıyorum. Sizin yaşadığınız problemler ve daha değişikleri. Kyocera 1120D, 1120MFP, 1040 hepsinde yazdırma işlemlerinde problem ben de hiçbir kalıcı çözüm bulamadım. Sizin yaşadığınız problemin aynısı daha yeni yaşadım. Nedir kalıcı çözümü inanın bulabilsek çok iyi olacak

Daha önce de paylaşmıştım bir çok sorun için işe yarıyor umarın işinze yarar....

Çözüm 1:

1. Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\İşlem Merkezi bölümünden Sorun Giderme bölümüne giriniz.
  2. Burada Donanım ve Ses seçeneğini seçin ve açılan ekrandan yazıcıyı seçiniz.
  3. İleri seçeneğine tıklayınız ve sorunun bulunup çözülmesini bekleyiniz.
  4. Sorun Giderme işlemi yazdırma biriktiricisi başlatma hatasını bulup çözecektir.
Çözüm 2:

1. Başlat / Çalıştır bölümüne services.msc yazınız.
  2. Açılan ekranda “Yazdırma Biriktiricisi” servisini bulunuz ve çift tıklayınız.
  3. Buradan Başlat butonuna basıp servisi başlatınız.
  4. Bu işlem yazdırma biriktiricisi hizmetini devreye sokup yazdırma biriktiricisi başlatamadı hatasını ortadan kaldıracaktır.
Çözüm 3 (Benim sorunumun çözüm yolu):

1. Bilgisayarım / Windows / System 32 / Spool / Printers klasörüne girin.
  2. Bu klasör altındaki tüm dosyaları silin.
  3. Hizmetlerden Yazdırma biriktiricisi durumunu otomatiğe alarak tekrar başlatın
  4. Artık yazıcınız çalışacaktır.

Cins bu makineler. Windows 10 1909 sürümüne güncellenmiş. Tarayıcı kısmı bozuldu. Ne kadar denediysem de çalışmadı. Geri 1607 sürümüne döndüm. Hemen çalıştı. Sorun kyocera da mı yoksa windowsta mı anlamadım.

Geri