Kyocera 3040+ tarayıcısında yaşadığım ağ hatası

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İdare bilgisayarlarına format attim bugün.temiz kurulumdan sonra kyocera 3040+ fotokopi ve tarayiciyi tanıttim.yazdirdi ama aygıt ve yazıcılarda yazıcının üstüne sağ tıklayınca tara cikmadi.ne yaptıysam olmadi.bu sefer ağ uzerinden tarama yapıp klasöre taratmayi yapayım dedim.mudur yardımcısı bilgisayarında bu isi yaptım ama müdür bilgisayarinda bir türlü olmadi.

Bilgisayar adi : okul
Kullanıcı adi : okul
Klasör ismi (yol): TARAMA
Ne yaptiysam olmadi.
Oluşturduğum klasor masaustunde.
Acaba yol adinda mi hata yapiyorum.

İdare bilgisayarlarına format attim bugün.temiz kurulumdan sonra kyocera 3040+ fotokopi ve tarayiciyi tanıttim.yazdirdi ama aygıt ve yazıcılarda yazıcının üstüne sağ tıklayınca tara cikmadi.ne yaptıysam olmadi.bu sefer ağ uzerinden tarama yapıp klasöre taratmayi yapayım dedim.mudur yardımcısı bilgisayarında bu isi yaptım ama müdür bilgisayarinda bir türlü olmadi.

Bilgisayar adi : okul
Kullanıcı adi : okul
Klasör ismi (yol): TARAMA
Ne yaptiysam olmadi.
Oluşturduğum klasor masaustunde.
Acaba yol adinda mi hata yapiyorum.
Hocam, tarama yaparken yazıcıda irtibattaki kişilerin ayarlamalarının yapılması gerekir. Eğer bilgisayara format atmışsan bilgisayarın muhtemelen kullanıcı adı ve şifresi değişmiştir. Bunu düzeltmen için bilgisayarda internet explorer da adres çubuğuna 192.168.-.- şeklindeki ağda tanımlı olan yazıcının adresini yazıp oturum açman gerek aorum açma parolası admin00 olması gerek. Açılan pencerede üst bölümde -temel- yazan menüye gelin açılan yeni sayfada adres defterinde irtibatlar bölümüne girin orada sorun hangi bilgisayarda ise o bilgisayara tıklayın. Açılan yeni pencerede SMB bölümünde oturum açma adı ve parolasını tekrar girin, FTP bölümündeki oturum açma parolası bölümünü silin. düzelecektir.

Hocam, tarama yaparken yazıcıda irtibattaki kişilerin ayarlamalarının yapılması gerekir. Eğer bilgisayara format atmışsan bilgisayarın muhtemelen kullanıcı adı ve şifresi değişmiştir. Bunu düzeltmen için bilgisayarda internet explorer da adres çubuğuna 192.168.-.- şeklindeki ağda tanımlı olan yazıcının adresini yazıp oturum açman gerek aorum açma parolası admin00 olması gerek. Açılan pencerede üst bölümde -temel- yazan menüye gelin açılan yeni sayfada adres defterinde irtibatlar bölümüne girin orada sorun hangi bilgisayarda ise o bilgisayara tıklayın. Açılan yeni pencerede SMB bölümünde oturum açma adı ve parolasını tekrar girin, FTP bölümündeki oturum açma parolası bölümünü silin. düzelecektir.
Üstadım cevabinizdan dolaui teşekkür ederim.192.168.1.7 den baglandim.daha once hiç qyar yapmamıştım.irtibat ekle kısmı boştu ilk defa yapilandirdim.oturum acma.sifresi yok kullanici adini yazip sifreyi sildim.ftp kismina ise hic dokunuyorum.bu sekilde iki bilgisayari yaptım.biri sıkıntısız şekilde kuruldu.sorun olan bilgisayarda 1101 hatası alıyorum
Klasorun yolunu gösterirken User\okul\Desktop\TARAMALAR seklinde mi göstermeliyim yoksa sadece TARAMALAR sekkinde mi.

Ben tarama klasörünü direk c dizinine oluşturup okuma/yazma izinlerini herkese açıyorum.bu şekilde hiçbir sıkıntı olmuyor.bir deneyin hocam

Yol kısmına sadece tarama yazıyorum bu arada bu şekilde yaptığımda

Klasörün paylaşıma açık olduğundan emin olun. Ayrıca ağ ayarlarında paylaşımda parolalı paylaşımı da pasif edin.FTP kısmında otomotik şifre atıyor sen orayı yinede sil.
yazıcı.png

Klasörün paylaşıma açık olduğundan emin olun. Ayrıca ağ ayarlarında paylaşımda parolalı paylaşımı da pasif edin.FTP kısmında otomotik şifre atıyor sen orayı yinede sil.Ekli dosyayı görüntüle 57190
Hocam cevabin için teşekkür ederim.bugun sabahtan beri her yolu denedim.kyocera servisi uzaktan bağlandı yapamadı.sonra bilgisyari formatladim hemen oldu.irtibat ekleden tarayip masaüstüne klasöre attim.ama eskiden aygıt ve yazıcılarda yazıcının üstüne sağ tıklayınca tara diorduk bu sefer onu yapamadık.

Geri