Kyocera 3040 mfp+ Her ÖĞRETMEN ŞİFRE atama çözümü !!

Kodla Büyü
Merhaba herkese kolay gelsin arkadaşlar elimde bir tane ricoh mp-3050b var hocamın bahsettiği olayı onda yapamıyorum yani yazicidan çıktı gönderirken şifre sormuyor nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı ?

Hocam bizde söyle bir durum var daha önce şifre verilmiş makineye sonra makineyi kulanmadık şuan kullanmak istiyoruz fakat şifreyi hatırlamıyoruz nasıl şifreyi sıfırlayabiliriz?

Hocam bizde söyle bir durum var daha önce şifre verilmiş makineye sonra makineyi kulanmadık şuan kullanmak istiyoruz fakat şifreyi hatırlamıyoruz nasıl şifreyi sıfırlayabiliriz?

Sifreyi sıfırlamak için cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekir hocam. Bunun için cihaz üzerinden bir kaç tuşa aynı anda basılması gerekebilir ama hangi tuşlar olduğunu cihazın kullanım kılavuzundan bulabilirsiniz

Hocam merhaba ben hepsini yaptim sifrede falanda sknti yok yazicidan cikarirken sifrede istiyor ama hesap raporunu aldigimizda bilgisayrdan gonderdiklerimiz gorunmuyor ne yapabilirz

merhaba. okulumuzdaki fs-3040'ta tanımlanmış kullanıcı yok fakat girişte şifre istiyor. aynı şifreyi pc den çıktı almak isterken de istiyor. bu şifreyi nasıl kaldırabilirim? okula yeni geldim, sanırım servis yapmış kurduğunda.

merhaba. okulumuzdaki fs-3040'ta tanımlanmış kullanıcı yok fakat girişte şifre istiyor. aynı şifreyi pc den çıktı almak isterken de istiyor. bu şifreyi nasıl kaldırabilirim? okula yeni geldim, sanırım servis yapmış kurduğunda.
1. Tuş takımından 10871087 girin.

2. ekranda U000 görüntülenir.

3. Aşağı yukarı tuşları nı kullanarak U021 e gelin.

4. Kopya tuşuna basın.

5. Açılan ekranda “EXECUTE” yi seçin

6. Kopya tuşuna basın

7. Ekranda “Please ON/OFF power switch” yazısın görene kadar bekleyin.

8. “Please ON/OFF power switch” çıkınca ana anahtardan makineyi kapatıp açın.

9. Arıza düzelecek ama makine dili İngilizce olacaktır.

10. Tuş takımından “Sistem menü” seçin

11. Açılan ekrandan Language seçin

12. Açılan ekrandan Türkçeyi seçin.

13. Problem devam ediyor ise servis çağrınız

1. Tuş takımından 10871087 girin.

2. ekranda U000 görüntülenir.

3. Aşağı yukarı tuşları nı kullanarak U021 e gelin.

4. Kopya tuşuna basın.

5. Açılan ekranda “EXECUTE” yi seçin

6. Kopya tuşuna basın

7. Ekranda “Please ON/OFF power switch” yazısın görene kadar bekleyin.

8. “Please ON/OFF power switch” çıkınca ana anahtardan makineyi kapatıp açın.

9. Arıza düzelecek ama makine dili İngilizce olacaktır.

10. Tuş takımından “Sistem menü” seçin

11. Açılan ekrandan Language seçin

12. Açılan ekrandan Türkçeyi seçin.

13. Problem devam ediyor ise servis çağrınız
Teşekkür ederim

kyocera 3040 makinemiz var, şifreleri ayarladık, şifreli bir şekilde çıktı alıyoruz fakat, hesap raporunu yazdırdığımızda, yazdırdığımız sayfa sayısı 0 sıfır olarak görünüyor. bunun için ne yapabiliriz.

Daha önceden bir arkadaşımız paylaşmış. not: sistem menüsünde (tam olarak alt menüyü hatırlayamadım şu an) İŞ HESAPLAMA
diye bir seçenek olması lazım arkadaşlar son olarak onu AÇIK durumuna getirin. Aksi taktirde çıktı alırken veya pc den göderirken kullanıcı adı ve şifre ister fakat o kişinin hesabına o çıktıyı eklemez. kısacası rapor alırken her öğretmeni 0(sıfır) çıktı almış gösterir.

Daha önceden bir arkadaşımız paylaşmış. not: sistem menüsünde (tam olarak alt menüyü hatırlayamadım şu an) İŞ HESAPLAMA
diye bir seçenek olması lazım arkadaşlar son olarak onu AÇIK durumuna getirin. Aksi taktirde çıktı alırken veya pc den göderirken kullanıcı adı ve şifre ister fakat o kişinin hesabına o çıktıyı eklemez. kısacası rapor alırken her öğretmeni 0(sıfır) çıktı almış gösterir.
Hocam ona özellikle dikkat ettim, açık konumda, bu şifreli bir şekilde daha önce kullanıyordum, bu sene bilgisayara format atayım dedim, tekrar ayarlayınca böyle oldu, şifre soruyor, ama raporlarda 0 yazıyor, anlamadım

Geri