Kurumlar arası ilk atama ve eş durumu

Kodla Büyü

OZOGUL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eşim 3 yıllık devlet memuruydu ve geçen sene kurumlar arası ilk atama ile öğretmenliğe geçti. Göreve Başlama Tarihi 22.11.2012
Devlet memurluğunda ve öğretmenlikte adaylığı kaldırıldı. Şimdi il dışı eş durumu başvurusu yapacağız ama mebbiste 1 yıl dolmadığı için başvuru yapamazsınız diyor. Şimdi ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

Re: Ynt: Kurumlar arası ilk atama ve eş durumu

Konu hakkında bilgi sahibi olan yok mu? :(

hocam bakanlığı arayıp durumunuzu bildirin ender rastlanan bir durum.. sistem göreve başlama tarihine göre çalışıyorsa o yüzden sıkıntı çıkmıştır. yarın sabah 8,30da başlayın aramaya inşallah biran önce çözersiniz sorununuzu ...

hocam yapamıyorsunuz bildiğim kadarıyla mebte 1 yılınızn dolması lazım önceki memuriyet sayılmıyor

carteremre' Alıntı:
hocam bakanlığı arayıp durumunuzu bildirin ender rastlanan bir durum.. sistem göreve başlama tarihine göre çalışıyorsa o yüzden sıkıntı çıkmıştır. yarın sabah 8,30da başlayın aramaya inşallah biran önce çözersiniz sorununuzu ...

Hocam bugün yaptığım gibi yarında eposta ve telefon bombardımanı yapacağım. Hakkımızda hayırlısı olsun.

fatihtasoz' Alıntı:
hocam yapamıyorsunuz bildiğim kadarıyla mebte 1 yılınızn dolması lazım önceki memuriyet sayılmıyor

Hocam ne yönetmelikte nede Klavuzda 1 yıl şartı bulunmamaktadır. Gözden kaçırmadıysam tabiki.
Hatta araştırma yaparken 2013 Şubat özür durumu klavuzunu inceledim ve 5. Maddesi tamda benim durumu izah ediyor. Ama şimdiki klavuzdan o madde kaldırılmış. Olursa güzel olur olmazsa eğer çokta Dert etmiyorum. Eşim doğum iznine ayrılacak. Bebeğimiz hemen annesini korumaya alıyor :))

Geri