Kurum Standartları Öğrenci Veli Anketini Ben Mi Doldurmaliyi

Kodla Büyü

patlıcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kenar mahalle bir okulda çalışıyorum. Kimsenin bilgisayar ve interneti yok. Okul mudurum kurum Standartları Anketini bütün öğrenci ve velilerin doldurmasının zorunlu olduğunu, onların anket doldurma imkanı olmadığı için her bir öğrenci ve veli için anketi sallayarak bizim dolduracagimizi söylüyor. Haliyle yüzlerce anket bana ve mudur yardımcımıza bakıyor. Ben anket zorunlu olmaz hocam dedim ama gelen yazıda zorunlu olduğunu söylüyor. Siz de uygulama nasıl? Bu işin çözümü nasıl olmalı?

Sisteme girişte anne kızlık soyadını istiyor. Sizin girmenize imkan yok. Ben merkezi okuldayım. 591 veliden 9'u giriş yaptı.

sizin göreviniz değil hocam, sınıf öğretmeni yardımcı olmalı. Velileri okula çağırsınlar, sınıf öğretmeni önderliğinde bt sınıfında doldursunlar

Bir yerde bu anket isteğe bağlı yazsa. Gelen yazıda anketin veli ve öğrencilere doldurtulmasi deyince 300 öğrenci, 300 veli anketi gozlerimizden öpüyor.

Veli ve Öğrenci olarak % 20-25 doldursun yeter. Biz geçen sene de bu rakamlardan bıraktık.

Varsa okul aile birliği ve tüm öğretmen, idarecilerin doldurması zorunlu

Okulunuzda idare ile aranız nasıl bilmiyorum,

sizin kafadan atarak doldurduğunuz anketten dolayı bir veli şikayet ederse "ben böyle birşey doldurmadım" diye ne yapacaksınız?

hiçbir şey yapmayın, müdür bey istiyorsa açsın soruşturmayı, cevaben yukarıda yazdıklarımı yazarsınız, veli adına dolduramam diye, iş nereye kadar uzarsa uzasın alnınızın akıyla çıkarsınız soruşturmadan,

şunu hatırlatmak isterim, insanlara "şunu neresi kötü acaba?" diye sorarsanız size bin tane hata gösterirler, ama "gelin şunun hatalı olan yerlerini düzeltin" dediğiniz anda kimseden ses çıkmaz

o yüzden bırakın müdür bey soruşturma açabiliyor mu bir bakın, resmi yazı ile anketi doldurun diye de size evrak imzalatamayacağına göre

kalın sağlıcakla

Sen yenisin galiba
Yapmayın hocam herkesin her istediğini yaparsanız bu meslek çekilmez.

Sakın öyle saçma bir işe kalkışmayın. Yaptığınız şuç olur. Evrakta sahtecilik, bilgi güvenliği kanunu vs.. Resmi yazı isteyin.

Eğer verdiği yazıda "veli ve öğrenci adına giriş yapın" yazıyorsa resmi yazı ile bu işlemin şuç olduğunu yapamayacağınızı yazının uygun bir yerine not düşerek imzalayın
fakat
"yardımcı olun" yazıyorsa BT sınfını dersiniz haricinde mesai saatlerinde açık tutacağınızı ve gelen velilere rehberlik yapacağınızı yazın.

Birde müdürünüz yeni mi uyanmış? Mayıs başından beri anketler devam ediyorç

Anket, adı üstünde, doldurması gerekenler doldurur. Dayı soyisimlerini istemelerinin sebebi idarenin girişini engellemek.

Ben ne yaptım;
Okulda idareciyim. Kendi dersimde öğrencilere anketi dolduracakları yeri gösterdim. Tüm okulu BT Sınıfına alıp teker teker göstermeme rağman öğrencilerde %70 de kaldı. Kimisi doldurmak istemedi, kimisin dayısının soyismini, kimiside kendi TC Kimlikm nosunu bilmiyordu. Israr etmedim. Evde anne veya babalarının da dolduracağını onlara yardımcı olmalarını, internetleri yoksa okula gelevbileceklerini söyledim. Tüm velilere SMS attım, broşür hazırlayıp öğrenciler vasıtası ile velilere gönderdim. Daha da peşine düşmedim. daha ne yapayım. Yalvarayım mı?

Velilerde şu an oran %40 civarı. Hiç de karışmıyorum.

İlginç bir durum oluştu. Öğretmenlerimiz öğrencilerden, öğrenciler ise velilerden daha az puan veriyor.. Okulu en beğenmeyen öğretmenleri çıktı..

Geri