Kurulumda mavi ekran hatası !!

Kodla Büyü

patoo

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar casper notebook a wintoflash programı ile usb den format atmaya çalışıyorum. Dosayalrı flashtan okuyor tam yükleme ekranı açılacakken birden aşağıdaki mavi ekran hatası çıkıyor. Lütfen yardımcı olurmusunuz internette diğer sitelerde çözüm bulamadım. Acil bir durum.

d29m7.jpg

Donanım çakışması tarzı bir hata sanırım ve gıcık birşeydir. :(

ilk olarak usbden değilde harici bi dvd bulabilişrsen ordan dene derim.

işin kötü tarafı bilgisayar açılmıyor. dolayısıyla virüs taraması yapamıyorum. güvenli mod yada en son iyi yapılandırma vs. olmuyor. Mecbur format atmam gerekiyor, formattada bu sorunu veriyor.

Her zaman aynı yerde ve zamanda mı bu hatayı veriyor. Yoksa değişik zamanlarda mı? Mesajdan anladığım kadarıyla sorun büyük ihtimalle elinizdeki işletim sistemi kaynak dosyasından kaynaklanıyor. Farklı bir kaynak deneyin.

Eğer ram çifti kullanıyorsanız çiftlerden birini çıkarıp diğeriyle yeniden kurulum deneyin. Tekrar hata verise, ram çiftlerinden diğerini tek başına deneyin. Yine hata verirse sorun anakartta da olabilir.

arkadaşlar sorunu çözdüm. BIOS ayarlarında bir yerde vista seçiliymiş onu win 7 ye çevirince mavi ekran sorunu ortadan kalktı. İlginiz için teşekkür ederim.

Allah Allah çok ilginç. biosta vista ya da win7 ayarı olduğunu bilmiyordum. Nasıl bir sistem acaba?

hocam hdd turune de bır bakın eger wısta yada w7 varsa ona xp kurarken kurulum ortasında mavı ekran verır sata ıde olayından dolayı

Geri