Kuruluma başlayanlara sormak istiyorum?

Kodla Büyü
jb.can' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
1 tahtayı bu hale getirmek 1 günümü aldı, dolayısıyla bu haldeyken mutlaka bir image alıp yedekte bulundurmak gerekiyor ve yarından itibaren bütün tahtalara bu image'den atmaya başlayacam. umarım bi sıkıntı çıkarmaz.
eline sağlık güzel olmuş :+1:
Bende denicem bakalım aynısını yapmayı
E-İçeriklerde neler var nereden buldun onları.???
dersicerik.meb.gov.tr de verilen içerikler hocam. 55 GB olan toplu indirme linklerinin hepsini indirdim.

Arkadaşlar ayarlamaları hangi oturumda yapıp yedek alacağız.. Adminmi, yoksa vestel oturumundamı? Öğretmenler tahtayı kullanırken hangi oturumu açacaklar? Bu konuda yardım istiyorum acilen..... Fences ayarlarını hangi oturumda yapacağız???

KöfteHoRr' Alıntı:
hem bt dersi var hemde bakanlığın verdiği klavuzda yazınyordu sanırım
Hocam ben kılavuzda öyle birşey görmedim, birde adobe lisanslımı, lisanslı ise nerden nasıl temin edeceğiz yardımcı olursan sevinirim...

ahmetconkara' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
hem bt dersi var hemde bakanlığın verdiği klavuzda yazınyordu sanırım
Hocam ben kılavuzda öyle birşey görmedim, birde adobe lisanslımı, lisanslı ise nerden nasıl temin edeceğiz yardımcı olursan sevinirim...
lisanslı hocam, 2009 meb dağıtmıştı her okula.

ahmetconkara' Alıntı:
Arkadaşlar ayarlamaları hangi oturumda yapıp yedek alacağız.. Adminmi, yoksa vestel oturumundamı? Öğretmenler tahtayı kullanırken hangi oturumu açacaklar? Bu konuda yardım istiyorum acilen..... Fences ayarlarını hangi oturumda yapacağız???
ben vestel oturumunda yaptım herşeyi. zaten program yüklerken admin şifresi soruyor, onu girip devam ediyorum

KöfteHoRr' Alıntı:
jb.can' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
1 tahtayı bu hale getirmek 1 günümü aldı, dolayısıyla bu haldeyken mutlaka bir image alıp yedekte bulundurmak gerekiyor ve yarından itibaren bütün tahtalara bu image'den atmaya başlayacam. umarım bi sıkıntı çıkarmaz.
eline sağlık güzel olmuş :+1:
Bende denicem bakalım aynısını yapmayı
E-İçeriklerde neler var nereden buldun onları.???
dersicerik.meb.gov.tr de verilen içerikler hocam. 55 GB olan toplu indirme linklerinin hepsini indirdim.
55 gb ı tek elden paylaşan var mı?
yoksa tek tek indirmekle bitmez bunlar?

hocam txt dosyası var zaten bütün linklerin bulunduğu. Orbit programını indiriyorsunuz, sonrada o txt dosyasını gösterip sanırım 93 tane dosyayı sırasıyla indiriyor kendisi. Yalnız bende 1 gün falan sürdü indirmesi.

usb disk security yükleyebilirmiyiz? eğer onu yüklemezsek 1 ay'a kalmaz virüsler cirit atar. Virüslere karşı nasıl önlem alacağız.

Tahtalara istenilen her program yüklenebilir elbette ama seminerlerde sürekli uyarıyorlar kesinlikle korsan yazılım yüklenmesin diye. Bakanlıkta herhangi bir lisans vermediği için maalesef şimdilik sadece ücretsiz yazılımlarla idare ediyoruz.

bugün akıllı tahtalarla tanısma imkanı buldum ilk kez... serde bt öğretmenliği olunca da deneme yanılma az çok hakkından geldim de takıldıklarım;

TECRUBELI ARKADASLAR CEVAP VEREBILIRSE SEVINIRIM.

1- herhangi bir klasörü sağ tıkladım... özellikler sekmesi pasif. yani klasörün boyutunu öğrenemedim. Neden ?

2- arkadas dersicerik.eba.gov.tr deki ortaöğretim ders içeriklerini daha doğrusu e-kitapları pdf formatında masaustune bi klasor olusturup indirmis. Ancak klasörün içindeki mesela 11.sınıf klasörünü silemiyorum. veya yeniden adlandıramıyorum.

3- bahsi edilen programları kurmak istiyorum ancak hem meb baglantısının verem etme özelliği hem de sınıflara wi-fi ulaşmaması nedeniyle evde flasha kurup tahtaya ordan kurmak istiyorum ancak ninte.com direkt 248KB bi dosya indiriyor o kadar. Ben bunu nasıl evden okula tasıyabilirim.

4- swf uzantılı dosyaları arkadaslar kullanmak istediler. bunun icin kurulması gereken programlar nelerdir.

5- calibrasyon ekranında 4 ve 25 seçeneği var. Default olarak 4 seçili. bu 4 veya 25 ne anlama geliyor. bi tahtada özellikle adobe reader acılınca 1-2 cm yukarısına tıklamak gerekiyordu istedğimiz noktanın. bunu nasıl cozeriz.

6- sinek konsa calısacak kadar hassas olan akıllı tahta her ne hikmetse bir dosyayı açmak veya çalıştırmak için kimi zaman 10-15 defa basmak gerekiyor... bunu nasıl cozeriz.

7- Özellikle masüstünde bazı klasorlerin sağ tık penceresinde sil seçeneği pasif. neden?

tesekkurler

Geri