Kuruluma başlayanlara sormak istiyorum?

Kodla Büyü

ozelbil

Site Gezgini
Akıllı tahtalara yükleneceklerle ilgili ilçe bize bazı şeyler anlattı. Ders içeriklerini indiriyorum şimdi. Bu tamam ama ninite.com dan indirip fences kurma kısmı çok saçma geldi. Bir sürü program bunları illaki yüklüyor musunuz?

yok hocam mecbur değilsiniz?
ben de siz bir şey soracaktım...
akıllı tahtalata antivüris programı kurdunuz mu?
veya imajını aldınız mı?

erden60' Alıntı:
yok hocam mecbur değilsiniz?
ben de siz bir şey soracaktım...
akıllı tahtalata antivüris programı kurdunuz mu?
veya imajını aldınız mı?

Hocam biraz geç oldu kusura bakmayın. Anti virüs üzerinde olanla yetindim yeni kurmadım. Ama imaj alacağım. Saygılar

hocam sadece masaüstündeki simgeleri kategorilere göre gruplandırmanızı sağlayan bir yazılım. Ek bir görevi yok. Öğretmenlerin ihtiyaç duyacakları içerik ve programlara daha rahat ulaşmalarını sağlamak için kuruyoruz onu.

Hocam ben kurulum kılavuzunda yazan tüm programları okulun interneti yavaş olduğu için ninite olmadan kurdum.
Ciddi zaman kazandırdığını düşünüyorum.

frtmr hocam kurulum klavuzu dediğiniz şey nedir. bende öyle bişey yok. hangi programlar var orda acaba.

Dosya ekte hocam.

Ekli dosyalar

• Fatih.rar
    3.2 MB · Görüntüleme: 363
http://www.gigasize.com/get/vc2onfjtnpb
hocambu adresten manuel kurabilirsiniz.ilaveten foxit reader' ı da eklerseniz iyi olur. ben tüm tahtalara yeniden foxit kurup pdf varsayılanını foxite ayarlayacağım.adobe da sayfalar arası geçiş durdurulamıyor. sıkıntı oluyor.geçişler çok hızlı

Fences kurdum Administrator oturumunda, masaüstünü belirtildiği şekilde ayarladım ama diğer kullanıcıda görünmüyor.

Öğretmenler Flash Disklerini kullanıyorlar.USB Disk Security kurmayı düşünüyorum *****.Yasal olmayan birşey kurmayın dediler.Ne yapsak?

Ben kuruyorum usb disk security,ilçe koordinatörüne sordum kurayımmı diye sorun olmaz kurun dedi, bence en çok dikkat etmemiz gereken öğretmen flashları...

elf_pilor' Alıntı:
Fences kurdum Administrator oturumunda, masaüstünü belirtildiği şekilde ayarladım ama diğer kullanıcıda görünmüyor.
Ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. admin oturumunda kurdum ve düzenledim. fakat vestel oturumunda masaüstünü izinlerden dolayı düzenleyemiyorum.

fdd34' Alıntı:
elf_pilor' Alıntı:
Ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. admin oturumunda kurdum ve düzenledim. fakat vestel oturumunda masaüstünü izinlerden dolayı düzenleyemiyorum.
Ben Fences ı denemek için sadece öğretmenler odasında bulunan etkileşimli tahtaya kurdum, sınıflara kurmuyorum artık.... E-içerikleri D sürücüye yüklüyorum, office 2010 starter ı kurup, 7zip, k-lite codec, VLC player, Flash player, java gibi programları da kurup bırakıyorum. Fences çok da gerekli değil bence...

fdd34' Alıntı:
elf_pilor' Alıntı:
ben fences'i vestel oturumunda kurdum kurarken zaten şifre istiyor. sorunsuz kullanıyorum.

arkadaşlar imaj almak için herhangi bir programa gerek olmadığını bilgisayar açılırken klavye bağlayıp F8 yaptığınızda otomatik olarak imajın kurulduğunu söylediler. diğerlerinin kurulması zaten zaman almıyor virüs programı olarak avast gayet başarılı.

gezegen10' Alıntı:
arkadaşlar imaj almak için herhangi bir programa gerek olmadığını bilgisayar açılırken klavye bağlayıp F8 yaptığınızda otomatik olarak imajın kurulduğunu söylediler. diğerlerinin kurulması zaten zaman almıyor virüs programı olarak avast gayet başarılı.
hocam ordaki image tahtalar ilk kurulduğu zamanki imageler. bide ayrıca yüklenmesi gereken programlar ve yapılacak ayarlamalar var. bunları yaptıktan sonra yeniden bir image almak gerekebilir. onun içinde windowsun kendi yedekleme ve geri yükleme merkezide kullanılabilir ya da acronis, ghost gibi programlarda

işte acronisi kullanmak doğru mu onu soruyorum bana kesinlikle kullanma dediler ilçeden

1 tahtayı bu hale getirmek 1 günümü aldı, dolayısıyla bu haldeyken mutlaka bir image alıp yedekte bulundurmak gerekiyor ve yarından itibaren bütün tahtalara bu image'den atmaya başlayacam. umarım bi sıkıntı çıkarmaz.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    249.1 KB · Görüntüleme: 610
hocam sadece acronis değil, lisanssız hiçbir yazılım kullanmayın diyorlar. bende o yüzden şimdilik image işini windowsun yedekleme merkezinden yaptım, yarın denemeye başlayacam.

Ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. admin oturumunda kurdum ve düzenledim. fakat vestel oturumunda masaüstünü izinlerden dolayı düzenleyemiyorum
Fences vestel oturumunda kurmak için
Vestel oturumunda Netsupport Protect'i deactive yapın.Şifresi administrator şifresi ile aynı.Ondan sonra kurun.

KöfteHoRr' Alıntı:
1 tahtayı bu hale getirmek 1 günümü aldı, dolayısıyla bu haldeyken mutlaka bir image alıp yedekte bulundurmak gerekiyor ve yarından itibaren bütün tahtalara bu image'den atmaya başlayacam. umarım bi sıkıntı çıkarmaz.
eline sağlık güzel olmuş :+1:
Bende denicem bakalım aynısını yapmayı
E-İçeriklerde neler var nereden buldun onları.???

Geri