Kurs devamsızlık takip programı ?

Kodla Büyü

ThatBeatsAll

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese merhabalar,

Okulda düzenlenen haftaiçi ve haftasonu kurslarının ders bazında devamsızlık takibini yapmak istiyor idaremiz. Bu veya benzer bir amaçla kullandığınız veya önerebilceğiniz bir program var mıdır arkadaşlar?

Yardımcı olacak ve olaydı da keşke yardımcı olsaydık diye düşünen tüm dostlara şimdiden teşekkürler.

Tüm okul işleri için üzerinde 6 aydır çalıştığım programı yayınlayacağım. Program ücretli olacak. Siteyi takip ederseniz, 22-30 ocak tarihleri arasında programın dağıtımına başlayacağım.

aydınDr' Alıntı:
Demo sürümü olacak mi

evet hocam. okulda kullanacağınız kısıtlanmış bir demo yerine web üzerinde bir veritabanına bağlanarak kullanacağınız tam bir program denemesi olacak.

excelde bir dosya yaptım. ders bazında işlem yapıyorum. biraz zahmetli ama iş görüyor..benim okul ufak olduğu için sıkıntı olmuyor. Yoklamayı ders bazında saat olarak yapıyorum...
Büyük bir ihtimalle e-kurs modülüne hem ders programı hem de devamsızlık işlemlerini koyarlar.. bu dönem olmassa seneye.
Hem sistem devamsızlıktan öğrencleri otomatik silerse kafa rahat olur..
Önceki yıllara göre kursa devam oranı arttı. Okulun beşte birini deamsızlıktan attığım için devamsızlık azaldı. kursa katılım oranı arttı. Veliler gelip sıkıntı oluşturmasın diye eba kurs'dan da sildim ki işin ciddiyetini anlasınlar. Yalan olmasın devamsılığı %15 uyguladım...

Ekli dosyalar

• Destekleme ve Yetiştirme Kursu yoklama).zip
    288.1 KB · Görüntüleme: 459
kargasa1982' Alıntı:
Tüm okul işleri için üzerinde 6 aydır çalıştığım programı yayınlayacağım. Program ücretli olacak. Siteyi takip ederseniz, 22-30 ocak tarihleri arasında programın dağıtımına başlayacağım.

hasan' Alıntı:
excelde bir dosya yaptım. ders bazında işlem yapıyorum. biraz zahmetli ama iş görüyor..benim okul ufak olduğu için sıkıntı olmuyor. Yoklamayı ders bazında saat olarak yapıyorum...
Büyük bir ihtimalle e-kurs modülüne hem ders programı hem de devamsızlık işlemlerini koyarlar.. b dönem olmassa seneye.

Önceki yıllara göre kursa devam oranı arttı. Okulun beşte birini deamsızlıktan attığım için devamsızlık azaldı. kursa katılım oranı arttı. Veliler gelip sıkıntı oluşturmasın diye eba kurs'dan da sildim ki işin ciddiyetini anlasınlar. Yalan olmasın devamsılığı %15 uyguladım...

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Yarın okulda inceleyeyim hasan hocam paylaşımınızı. :+1:

Geri