kurs açmak için

Kodla Büyü

usta3417

Site Gezgini
arkadaşlar kurs açmak için illa formatör mü olmak gerekli. bugün milli eğitim hizmetiçi bölümüne gittim. dedim ben kurs açmak istiyorum. ne yapmam lazım. formatörlük belgeniz olması gerekiyo. dedim ben zaten bilgisayar öğretmeniyim. bizden formatr olurken belge sormuyorlar. belge diğer branşlar için geçerşi dedim. hayır dediler formatör olmanız gerekiyor ddiler. dedim ben formatörlüğü kabul etmedim. bilgisayar öğretmeniyim dedim. bizim bildiğimiz sadece formatörler açabiliyor dediler. hizmetiçi kurs açabilmek için illa formatörmü olmak gerekiyor.

hocam halk eğitim kursundanmı bahsediorsnz belli sayıda kursiyer bulursanz açabiliosnz sanırım formatörlükle ne alakası var anlamdm

halk eğitimden değil.. kısmetse yarın halk eğitimlede görüşücem. benim dediğim. milli eğitimin hizmetiçi eğitim bölümü. hani hizmetiçi eğitim kurslarının düzenlendiği yer. oradan bahsediyorum. adamlar bana ankaraya gidip kursa katılıp formatörlük belgesi aldınızmı dediler ya.

eğer okulda öğretmenlere açacaksanız formatör olmak zorundasınız ama dışarıdan gelen velilere ya da öğrencilere MEB onaylı işletmenlik kursu açmak isterseniz onun için formatör olmanıza gerek yok Hocam sen neden hizmet içi eğitime gittin ki bunu müdürünle yapacaksın eğer okulunda bir kurs açmak istiyorsan yapman gereken onunla konuşmak plan ve programını hazırlayacaksın hem okula getirisi olur hemde sana ek ders yazılır.Benden öneri hizmet içi üzerinden yapmak istersen formatör olmak zorundasın aslında resmen gerekmez ama milli eğitimler istiyorlar haberin olsun...

Sayın öğretmenim hizmetiçi eğitim yönetmeliği mahalli hizmetiçi kurslar için uygulamanın yürütme sorumluluğunu valiliklere bırakmıştır.Ancak 2008/73 (Hizmetiçi Eğitim Faaliyetlerini Planlama ve Uygulama Prensipleri) sayılı Genelgenin 3. maddesi açıkca formatör olmayan öğretmenlerinde görevlendirilebileceğini belirtir.Dolayısıyla şunu söylemeye çalışıyorum 2008 den bu yana herhangibir genelge yayınlanmadığına göre kurs açabilirsiniz.Ancak yürütme sorumluluğu valiliklerde olduğu için açamazsın diyenlere de malesef bir şey diyemiyorsunuz.Uygulamalar ilden ile değişebilir kısacası eğer bahsettiğim yönetmelik ve genelgelerle başvurursanız kazanım elde edebilirsiniz bir ihtimal

cevaplarınız için teşekkür ederim. neden gittim. okul müdürümle görüştüm. halka yada öğretmenlere kurs açmak istiyorum dedim. oda hizmetiçi eğitim bölümüyle görüş dedi. ondn dolayı gittim. yoksa bulaşmayacaktım oraya. yarın artık halk eğitime gidicem.

Hizmetiçi eğitim kurslarında bilgisi yeterli her öğretmen görev alabilir. Formatörlük yapmayan lise matematik öğretmeni Photoshop kursu veriyor arkadaşlar neden bahsediyorsunuz:) Bu iş il ilçe milli eğitim müdürlüklerinin inisiyatifindedir.

hocam senin işin halk eğitimle.. Salla ilçe mem i. Yeterli sayıyı bul ve aç. Sözleşmeli, asker, formatör olman bişeyi değiştirmez..

Hocam istersen halk eğitim destekli okulundaki ogretmenlere açabilirsin.

Hizmet içi eğitimde açabilirsin ancak bu il yada ilçe mem deki bu ile ilgilenen şb. mudurunun tavrı ile cok alakalı.

Açılamaz demeyin. Ben defalarca hizmet içi eğitim verdim ancak öğretmen arkadaşların, hocam gelmesek mi, erken cıkalım, soruları verecek misiniz gibi sorularından ve tavırlarından bunaldığım için lanet edip bıraktım.

Arkadaşlar bende hizmetiçi eğitim verdim, öle sizden formatör olmanız gerekiyor derlerse :) :+1:
Arkadaşım deyin o formatörlere zaten eğitimi ben ve branşdaşlarım veriyor deyin, geçi,n bu ayalaşarı deyin. kendinizden emin bi şekilde.
Eğer alanınızda iyiyim diyosanız kendinizden emin bi şekilde tavır alın.
Hakkınızı kimseye yedirmeyin.
Önemli olan ister branşın bilişim olsun, ister başka branş olup formatör olsun. 2sinde de ben şunu ararım. Alanında uzman, bilgi ve beceri konusunda kendine güvenen öğretmen ararım.
:+1:

Tüm Yorumları okudum arkadaşlar benim anladığım şu mahalli hizmet içi eğitim açabilmek için eğitmen eğitimi sertifikası olmalı doğru mudur

Tüm Yorumları okudum arkadaşlar benim anladığım şu mahalli hizmet içi eğitim açabilmek için eğitmen eğitimi sertifikası olmalı doğru mudur
Hepsi için gerekli değil. Verilecek eğitimin programında belirtilmiş o şartlara uyanlar verebilir. Ben tahtalar ilk kurulmaya başladığında hazırlayıcı eğitim adında temel bilgisayar dersi vermiştim. O zaman ilden aramışlardı, tamam demiştim.

Geri