Kurbanı kiminle kaç kişi kesiyorsunuz?

Kodla Büyü
tayinci42' Alıntı:
adrenaline' Alıntı:
click' Alıntı:
carrefour aracılıgı ile 695 tl ye danaya girdim
Kiminle ortak olunduğu belli olmadan o iş sakat hocam. Bildiğin ve güvendiğin, gerçekten Allah rızası için kurban kestiğine inandığın insanlarla kesilmesi daha uygun olur. yinede Allah kabul etsin niyetine binaen inşallah..

doğru. onlardan birisi ben taze temiz et alayım mantığındaysa kurban olurmu bilmem.. sen bir bilene sor click..

bende arkadaşların aldığı büyük başa hisseye girdim. 4000 tl almışlar 250 tl de kesim - paylaştırma için.. birde bir vakfa 1 koyun vereceğim ama araştırıyorum bunu emin olmak istiyorum..
vakıf için mehmetçik vakfını önerebilirim. istersen kesim görüntülerinide adresine yolluyorlar...

tayinci42' Alıntı:
adrenaline' Alıntı:
click' Alıntı:
carrefour aracılıgı ile 695 tl ye danaya girdim
Kiminle ortak olunduğu belli olmadan o iş sakat hocam. Bildiğin ve güvendiğin, gerçekten Allah rızası için kurban kestiğine inandığın insanlarla kesilmesi daha uygun olur. yinede Allah kabul etsin niyetine binaen inşallah..

doğru. onlardan birisi ben taze temiz et alayım mantığındaysa kurban olurmu bilmem.. sen bir bilene sor click..

bende arkadaşların aldığı büyük başa hisseye girdim. 4000 tl almışlar 250 tl de kesim - paylaştırma için.. birde bir vakfa 1 koyun vereceğim ama araştırıyorum bunu emin olmak istiyorum..
Ortaklardan birisi et için kesip, kurban niyetiyle kesmiyorsa diğerlerininde kurbanı olmuyor hocam. inşallah öyle bir durum yaşanmaz. ama bu bir ibadet olduğu için müslüman uyanık olmak zorunda. öyle şeymi olurmuş benim niyetim temiz diyenlerde çıkabilir. ama onların bu görüşleri kendilerini kurtarmaz :)

ben de namıma bir merinos koç aldım. hanımın niyetine de diyanet vakfına bir tane bağışladık. Allah (cc) dergahı izzetinde kabul buyurur insallah.

Ekli dosyalar

• untitled.png
    untitled.png
    481.4 KB · Görüntüleme: 462
biz 7 kişi gibi bir tosuna girdik kapı gibi hayvan maşallah :) nasıl keseceğiz o da ayrı bir durum ya. koyun felan olsa keserdim de bu bayağı bir uzman işi :) kendine güvenen babayiğit varsa buyursun kessin :D

Hepimizi kurbanını yüce Rabbim kabul etsin, babam ve kayınpederlerle, tanıdıklarla 7 kişi beraber keseceğiz.

AppleJuice' Alıntı:
kesemeyeceğim galiba tek maaşla ekderssiz Allah affetsin inş....

Hocam Allah'ın izniyle affedilecek bir durum yok (günah işlemiyorsunuz) gönlünüzü ferah tutun, kurban vacip bir ibadettir, gücün yetiyorsa kurban kesmenin hikmeti çoktur, gücümüz el verdiği sürece Allah hepimize kurban kesmeyi nasip etsin. (Amin)

http://www.diyanet.gov.tr/yayin/basiliy ... a=1&yid=36

[Edit: Kaynak gösterimi]

Allah nasip ederse , ömür verirse bir tane yakışıklı koç keseceğim. 3 gün erkenden aldım kendi elimle besliyorum :D

Geri