Kurbanı kiminle kaç kişi kesiyorsunuz?

Kodla Büyü
KİMSE YOKMU İLE AFGAİSTANA GÖNDERDİK BİZ EŞİMLE.

HİSSE BEDELİ 600. TL

BURADA KESİLEN ADAK KURBANLARDAN 5 KG BİRİNCİ KALİTE ET GÖNDERECEKLER EVE KURBAN ETSİZ GEÇMEYECEK ÇOK ŞÜKÜR

İSTANBULDA HAYVANI AL KESTİR -- HELE Kİ FAKİR BULUP DAĞIT MÜMKÜN DEĞİL. EN İYİSİ BU

hüdayi vakfında 150 $ yada 120 euro yada 275 tl göndereyim mi dedim ama geçen senelerde göndermiştik boynumuz bükük kalıyor kesmemiş gibi oluyor. Bu sene keseceğiz belki çocuğun akikasını göndeririz. Allah kabul etsin.

Diyanet ,kızılay ,mehmetcik vakfı haricindeki vakıf ve dernekler kimlerin bilginiz varmı ? kimse yokmu ve denizfenerini biliyoruz da diğerlerini netten arattım pek bişey bulamadım.mesela ihh, kimse yokmu ,cansuyu, yardımeli(özellikle bu) vb? malum deniz feneri olayından sonra iyi araştırmak gerektiğini düşünüyorum.

ejdeharr' Alıntı:
Diyanet ,kızılay ,mehmetcik vakfı haricindeki vakıf ve dernekler kimlerin bilginiz varmı ? kimse yokmu ve denizfenerini biliyoruz da diğerlerini netten arattım pek bişey bulamadım.mesela ihh, kimse yokmu ,cansuyu, yardımeli(özellikle bu) vb? malum deniz feneri olayından sonra iyi araştırmak gerektiğini düşünüyorum.

IHH daha önce gönderdim. Bir afrika ülkesinde kesildi.Ülke adı ve kesildi bilgisi SMS ile size ulaşıyor.IHH düşünülebilir.Diğerleri hakkında bilgim yok.

Bende 3 sene yardım kuruluşları vasıtasıyla kestim. 2 senedirde baba, dayılar hep beraber kesiyoruz.

Bizde 7 kişi girdik. 1000 TL hisse payı. Kesim istanbulda artık çok kolay kesim yerlerinde kesiliyor parçalıyor hatta kemikleri bile elektrikli testere ile bölüyorlar.
Carrefour gibi yerlerde kesimi ben anlamıyorum, hem hayvandan hem kesimden kalan para yabancıya gidiyor. Bizim ibadetimizle biz yabancıları kalkındırıyormuş gibi geliyor.
Yardım kuruluşları konusunda ne haberler çıktı. Benim param kurban parası mı yoksa bir müdüre ben yardım kuruluşunda müdür maaşı parası olarak mı gidecek onu nasıl ayırıyorlar.

Bulabildiklerimden bazıları
Samanyolu TV (Kimse Yok mu Derneği)
Kanal 7 (Deniz Feneri Derneği)
Hilal TV (Yardım Eli Derneği)
TV5 (Cansuyu Derneği)

yardım kuruluşlarına gram güvenim yok, gidip kestiririm mezbahanede yakında illaki bi bir fakir fukara vardır dağıtırım, yardım yakından uzağa yapılır...

keyloger' Alıntı:
yardım kuruluşlarına gram güvenim yok, gidip kestiririm mezbahanede yakında illaki bi bir fakir fukara vardır dağıtırım, yardım yakından uzağa yapılır...

kesinlikle katılıyorum, öncelikle çevremizden başlar yardımlar...

peder bey,bilader,anane bi de ben toplam 4 kişi 2450tl . adam başı 612 lira ediyo.kafayı da sanırım 100 tl ye koparıyorlar

click' Alıntı:
carrefour aracılıgı ile 695 tl ye danaya girdim
Kiminle ortak olunduğu belli olmadan o iş sakat hocam. Bildiğin ve güvendiğin, gerçekten Allah rızası için kurban kestiğine inandığın insanlarla kesilmesi daha uygun olur. yinede Allah kabul etsin niyetine binaen inşallah..

adrenaline' Alıntı:
click' Alıntı:
carrefour aracılıgı ile 695 tl ye danaya girdim
Kiminle ortak olunduğu belli olmadan o iş sakat hocam. Bildiğin ve güvendiğin, gerçekten Allah rızası için kurban kestiğine inandığın insanlarla kesilmesi daha uygun olur. yinede Allah kabul etsin niyetine binaen inşallah..

doğru. onlardan birisi ben taze temiz et alayım mantığındaysa kurban olurmu bilmem.. sen bir bilene sor click..

bende arkadaşların aldığı büyük başa hisseye girdim. 4000 tl almışlar 250 tl de kesim - paylaştırma için.. birde bir vakfa 1 koyun vereceğim ama araştırıyorum bunu emin olmak istiyorum..

biz de babamlarla kesecez. 3-4 ay olmuştur alalı. babam baktı besledi. maşşallah güzel de bakmış. bayrama halledecez inşallah. Allah kabul etsin herkesinkini.

Geri