Kurban bayramı haftası ek ders

Kodla Büyü

eltanin

Aktif Üye
Ekdersler yapılıyor kurban bayramı haftası ek ders durumunuz nedir bayramın ertesi son iki günü ek ders aldınızmı?

o iki gün ekders yazılmıycak maalesef. okula gelip derse girsenizde, rapor alıp gelmesenizde...!!!

ben ekdersi yaparken bayram sonrası o 2 günü, ayın son 3 günü ile birleştirdim ve tam bir hafta yaptı, branşçılarda bir sıkıntı olmadı ama sınıfçılar o hafta alamadı ,bu şekilde yaptık, artık ne kadar doğruysa...

Formatör olanlar 3-4 şeklinde toplam 7 saat ekders alacak o hafta. Çünkü biz 8-17 çalışıyoruz.

normalde ek dersler 5 güne yayılır, hangi gün gelirseniz o günün ek dersini alırsınız. fakat haftanın 3 günü okula gelmedik (bayram dolayısıyla) diye sonraki 2 gün okula gelip ek ders alamamak hiç mantıklı değil. arkadaşlar sorun yok, son iki günün ek dersini sonraki ay alacaksınız. yani ek ders kaybı yok.

storm' Alıntı:
ben ekdersi yaparken bayram sonrası o 2 günü, ayın son 3 günü ile birleştirdim ve tam bir hafta yaptı, branşçılarda bir sıkıntı olmadı ama sınıfçılar o hafta alamadı ,bu şekilde yaptık, artık ne kadar doğruysa...
Sadece idare, rehber öğretmen ve biz ek ders alıyoruz Branşçılarda o hafta alamıyor biliyorum

Sadece İdare ve Rehber öğretmen ile formatör öğretmenler ek ders alacak. Mantığı bu kişilerin ek dersleri ders niteliği yerine yönetici nitelği taşıması sebebiyle verilecek. Diğer branş ve öğretmenler alamayacak. ben okulumda bu şekilde yapıyorum. ilçenin söylediğide bu şekilde olması.

mebbis' Alıntı:
sözbende' Alıntı:
s_bote' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
o iki gün ekders yazılmıycak maalesef. okula gelip derse girsenizde, rapor alıp gelmesenizde...!!!

niye yazılmayacak ki?

Ekders yazılacak arkadaşım !
Bi zatihi kendim ayarladım.

Hocam yanlış ayarlamışsınız.size sıkıntı çıkarır ilerde idare. bilginize

arkadaş idareciler gün bazında ek ders alır.rehber öğretmenler ve okul formatörleri de. o yüzden okul formatörüyse arkadaş yazar alır,doğrusu budur. ama branş veya sınıf farketmez diğer öğretmenlerin haftalık hesaplandığı için onlar bayram haftası için ek ders alamayacaklardır.

saygılar

hangi yönetmelikten yola çıkarak yatar veya yatmaz diyorsunuz ben hem idareci hem formatör hem sınıfçı hemde branşçılara yazdığını gördüm bizim idarenin

arkadaşlar sonraki ay ek dersler eklenir, kimse ek derssiz kalmaz. bi sıkıntı yok. ek ders çizelgeleri ilçelere göre değişiyor. mesela ankara yenimahallede son hafta hesaplanmıyor sonraki aya ekleniyor.
mesela siz ek ders yaptınız yolladınız öğretmen rapor aldı son hafta gelmedi. fakat o ayın ücreti tam yattı, bi dahaki ay gelmediği günlerin ek dersini kesersiniz. aynı şekilde bayram haftasını da sonraki aya eklersiniz olur biter.

EK dersi bizzat kendim idarecimle yazdım bugün.İdarecilere, formatöre, müdüre yazdık.Rehber öğretmen görevlendirme başka okuldan geliyor diye kendi okulu hesaplar diye yazmadık.

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar ve buna müteakip yayınlanan Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün Ek ders ücreti konulu 27.02.2007 tarihli ve 2007/19 nolu Genelgesi’nin 16. maddesindeki;
“16- Kararın 23’üncü maddesinde; “(1) Bu Kararın 10, 14 ve 21’inci maddelerindeki ek ders saati sayıları haftanın çalışma günlerine eşit olarak dağıtılır. Eşit dağıtılamaması hâlinde kalan ek ders saati sayısı eşit olarak pazartesi ve cuma günlerine eklenir.” hükmüne yer verilmiştir.
Buna göre, yalnızca Kararın 10, 14 ve 21’inci maddelerinde belirtilen görevlilerin ek ders saati sayıları haftanın çalışma günlerine eşit olarak dağıtılacak, bunun dışında kalanların ek ders saati sayıları, öncelikle aylık karşılığı kısmı değerlendirilmek üzere o hafta okuttukları derslerin tamamı üzerinden belirlenecektir.
Şöyle ki; sınıf öğretmenliği alan öğretmenleri de dâhil olmak üzere, öğretmenlerin hafta içinde okuttukları dersler aylık karşılığı ders görevlerini doldurdukları saate kadar aylık karşılığı olarak değerlendirilecek, bunun üzerine okuttukları dersler ise ek ders ücreti karşılığında değerlendirilecektir. Yüz yüze eğitim kapsamında aylık karşılığı ders görevini doldurmayan öğretmenlere, yine yüz yüze eğitim kapsamında ek ders ücreti ödenmeyecektir. Bu nedenle, bu durumdaki öğretmenlerin ek ders saatleri önceden belirlenmeyecek, o hafta içinde okuttukları ders saati sayıları esas alınarak hafta sonunda belirlenecektir. Herhangi bir nedenle ders görevini yerine getiremeyen öğretmenin yerine derse girenler de bu görevi öncelikle aylık karşılığı olarak yerine getirecektir.”

21.madde iptal oldu
24/11/2008-2008/14575 B.K.K. 23.1.2009/27119 RG
burdaki karara istinaden 16.maddeye eklenen fıkra2 ile formatörler de alır

bende pazartesi-salı çarşamba işletme perşembe-cuma alan şefliği var..
Hiç dersim olmasada yada maaş karşılığını doldurmasamda perşembe cuma ders olduğu için 10 saat şeflikten dolayı alıyorum...

Geri