Kurban bağışı yapılabilecek yer ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar rahatsızlığımdan dolayı bu sene kurbanın başına gidemeyeceğim. Bu sebeple kurbanımı bağışlamak istiyorum. Ama birçok bağış organı geçmişte şaibeli çıktığı için hiçbirine güvenemiyorum. Şu ortamda yapılan bağışı gerçekten yerine getirecek bir kurum var mı ? Kesin şahit olduğunuz. Cevap verirseniz çok sevinirim. Allah şimdiden herkesin kurbanını kabul etsin.

yerel dernekler bence daha guvenilir ben oyle yaptım,herhangi bir toplulukla ilişkilendirilmemiş...ama buyuk sehirlerde zor kucuk yerin avantajı buda

Arkadaşlar rahatsızlığımdan dolayı bu sene kurbanın başına gidemeyeceğim. Bu sebeple kurbanımı bağışlamak istiyorum. Ama birçok bağış organı geçmişte şaibeli çıktığı için hiçbirine güvenemiyorum. Şu ortamda yapılan bağışı gerçekten yerine getirecek bir kurum var mı ? Kesin şahit olduğunuz. Cevap verirseniz çok sevinirim. Allah şimdiden herkesin kurbanını kabul etsin.
Çare derneği var benim bağış yaptığım. Kurbanın kesileceği yeri seçiyorsun sana video kaydını gönderiyorlar.
Araştır istersen hocam

Son düzenleme:
Ben diyanete güveniyorum hocam. Sonuçta devletimizin bir kurumu. Kurban kesiminden sonra eğer yurt dışı bağış ise hangi ülkede kesildiğine dair bilgi ve sertifika gönderiyorlar.

türkiye diyanet vakfı. kurban dini bir ibadettir, vekalet verilecek kurum,vakıf yada dernekte sadece dini amaçlara hizmet etmelidir. bu şartı sağlayan vakıfların başında tdv gelir.

2 yıl önce bende diyanet vakfına yurtdışına vekalet vermiştim. Allah kabul etsin. Nijeryada kesilmişti.

Alternatif olarak durumu düşük bir akrabanız varsa ona vekaleten gönderebilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfına vekaleten kurban bağışlamanın şöyle kolay bir yanı da var. Ziraat Bankası hesabınız varsa Ziraat Mobilden Ödemeler - Bağış - Türkiye Diyanet Vakfı menülerinden ister yurtiçi ister yurt dışı oturduğunuz yerden vekalet kurbanınızı bağışlayabiliyorsunuz. Diğer bankaların mobil uygulamalarında da var mı yok mu bilmiyorum.

İhh en güvenilir, sağlam iş yapan ve İslami kesim usullerine riayet edenlerden biridir. 1200 TL hissesi. Ülke seçilebilir. İnternet sitesi üzerinden kartla ödenir.

Ne yazık ki bazı büyük firmaların ve bazı özel derneklerin kurbanları yetiştirmek için bayramdan birkaç gün önce kesmeye başladığını biliyorum. Ve daha farklı sıkıntılar mevcut.

Ben her sene Kızılay'a veriyordum ama malum olaylardan sonra içim elvermedi. Bu yıl araştırmalarım sonucu bu işi Lösevin elinden geldiğince düzgün yaptığını düşünmeye başladım ve Löseve verdim. Bir hissede annem için Diyanete, bir hissede babam için İHHye verdik( İstekleri bu yönde olduğu için)

Ben diyanete güveniyorum hocam. Sonuçta devletimizin bir kurumu. Kurban kesiminden sonra eğer yurt dışı bağış ise hangi ülkede kesildiğine dair bilgi ve sertifika gönderiyorlar.
Eşimin kurbanını kaç senedir diyanete kestirdik ama bize ne bilgi verdiler ne de sertifika

Eşimin kurbanını kaç senedir diyanete kestirdik ama bize ne bilgi verdiler ne de sertifika
Sayın @atakom hocam şu https://bagis.tdv.org/DonationQuery bağış sorgulama sitesine sana sms ile veya mail ile verilen bağış kodunu girersen hem bağış için verilen teşekkür belgene, kurban kesiminden sonra ise hem nerede kesildiğini belirten sertifikaya erişebilirsin. Allah cümlemizin kurbanlarını kabul etsin.

Arkadaşlar, Türkiye Diyanet Vakfı Yurt İçi kurban organizasyonu kapsamında 98 hisse kurban kesim organizasyonunda görevliyim. Uygulamayı şöyle izah etmeye çalışayım: Bağış yaptığınızda bağışınızın alındığına dair bir mesaj alırsınız. Bizler gidip hayvanları bizzat satın alırız. Kurban bayramı günlerinde kesim işleminde başında bulunuruz. Listeden isim isim tek tek okuruz. Kurban kesilir. Bunları video kayda alırız. Ardından bağışçıya kurbanınız kesildi diye mesaj gönderilir. Bağışçı bizzat genel merkezden talep etmesi halinde video kaydının kendisiyle paylaşılabileceği söylendi. Bizler herkese videonun link şeklinde gönderilmesini teklif ettik. Kesilen kurbanların etleri kemiklerinden ayrılır. ihtiyaca göre 2-3-5 kg lık paketler halinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.

Arkadaşlar, Türkiye Diyanet Vakfı Yurt İçi kurban organizasyonu kapsamında 98 hisse kurban kesim organizasyonunda görevliyim. Uygulamayı şöyle izah etmeye çalışayım: Bağış yaptığınızda bağışınızın alındığına dair bir mesaj alırsınız. Bizler gidip hayvanları bizzat satın alırız. Kurban bayramı günlerinde kesim işleminde başında bulunuruz. Listeden isim isim tek tek okuruz. Kurban kesilir. Bunları video kayda alırız. Ardından bağışçıya kurbanınız kesildi diye mesaj gönderilir. Bağışçı bizzat genel merkezden talep etmesi halinde video kaydının kendisiyle paylaşılabileceği söylendi. Bizler herkese videonun link şeklinde gönderilmesini teklif ettik. Kesilen kurbanların etleri kemiklerinden ayrılır. ihtiyaca göre 2-3-5 kg lık paketler halinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.
Yuzde yuzu gozunuzun onunde dagitilirmi peki hocam.yada baska.ekiplerden biliyormusunuz yuzde yuzu dagitiliyormu yoksa sizinde dediginiz gibi 2 ser 3 er 5 er kiloluk seklinde paketlendikten sonrasinda herhangi bir yerde artan depolanma sekli oluyormu.hani diyanet 5 kilo verdigi yere olsun artti bi 5 daha verin dedigi oluyormu.
Ciddi amacla soruyorum.
LOSEV ise 12 a ya boluyor etleri ozellikle PROTEIN DESTEKLI BESLENME SART OLDUGUNDAN cocuklarin evlerine her ay et gidiyor.bu sekilde oluyor LOSEV DE

Hocam maddiyat sıkıntı değilse, meşhur kasaplar var(muhtemelen her ilde vardır ama internette aktif olanları düşündüğümüzde ilden bağımsız olduğunu da söyleyebiliriz) bunlara vekalet verip parçalattırıp kargoyla alabilirsiniz.
Bunun dışında Anadolu'da meşhurdur, aileden fakir birine kurban verilir onun kesmesi temin edilebilir. Akraba yoksa komşulardan, tanıdıklardan birisi olabilir.
Yine bir arkadaşımız değinmiş, bulunduğunuz ildeki yurt/vakıfların kurban organizasyonu illaki vardır onlara verilebilir, yıl boyu öğrencilerin yemeklerinde kullanılabilir bu vesileyle kurban bağışınız.
Genel olarak derneklere gelince, derneklerin içinden olmadığınız sürece bunlara garanti vermek zor, biz genelde 1 kurbanı arkadaşlarımızla kesip diğerlerini göndermek şeklinde bir yol izliyoruz, üsttekilerden birisini tercih etmediysek: İHH, TDV, Ribat(Konya), Feyyaz(Video kaydı gönderiyorlar) vb. kurumlara veriyoruz vekaletimizi, yurtdışı verilecekse ucuz olduğu için birkaç tane de verebilirsiniz.

Allah niyetlerimizi güzel kılsın, ibadetlerimizi kabul buyursun. Amin.

https://www.tumyad.org/tumyad/

Türk milletinden gelen Türk milletine gitsin” sloganıyla faaliyetlerine başlayan TÜMYAD, insan ayırmaksızın bu vatana “VATANIM” diyen her bireye tarafsızlık içinde yaklaşır. Her canlının yaşamına saygı duyar.

Türk milletinin vicdanını sahaya yansıtan Tümyad, siyasi parti ve resmi kurumlardan destek almaz.

Geri