Kura programı sınıf için (istek)

Kodla Büyü
volkankey' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
adlec' Alıntı:
Mükemmel çalışıyor.Ellerinize sağlık Volkan Hocam.Tam istediğim gibi.
Ama fazladan bişey daha istesem?
Butonu (Kare Yazı) biraz daha küçültsek daha iyi olmaz mı?

evet hocam biraz büyük olmuş küçültme imkanı var mı, yoksa çok mu fazla olmuş oluruz:)

son düzenlemeyle butonu küçülttüm kolay gele.

büyüksün hocam ya çok sağol teşekkürler eline sağlık.

Volkan Hocam son hali mükemmel olmuş.
Hemen yarın sınıfıma hediyenizi göstereceğim.Diğer öğretmen arkadaşların bilgisayarlarına da kuracağım.
Bana göre süre gayet ideal olmuş.
Sen özelden adresini gönder.Dürüm değil baklava göndereyim sana.Emeklerin baklavayla da ödenmez ama.Ayrıca yaramazında hakkını yedik.Ona da borçluyuz.

Re: Ynt: Kura programı sınıf için (istek)

adlec' Alıntı:
Hemen yarın sınıfıma hediyenizi göstereceğim.Diğer öğretmen arkadaşların bilgisayarlarına da kuracağım.
Sen özelden adresini gönder.Dürüm değil baklava göndereyim sana.Emeklerin baklavayla da ödenmez ama.Ayrıca yaramazında hakkını yedik.Ona da borçluyuz.
Sağol hocam latife yapmıştım ben. Göndermiş kadar oldun hocam Teşekkürler.

volkankey' Alıntı:
adlec' Alıntı:
Sağol hocam latife yapmıştım ben. Göndermiş kadar oldun hocam Teşekkürler.

valla hocam okadar makbule geçtiki bende yarın hemen derste kullanacağım, ellerine sağlık iyiki varsın hocam.

Bu gün siftah yaptık.Çocuklar çok eğlendi.Hatta yoklamayı da programla yaptık.Çok güzel çalışıyor.Çektiğim resim ve videoları da akşama doğru eklerim inşallah.

güzel ve ilginç bir uygulama, emeği,ne sağlık ayrıca fikri veren hocama da teşekkürler, daha farklı düşünceler üzerinden geliştirilebilir kanısındayım...

adlec' Alıntı:
Bu gün siftah yaptık.Çocuklar çok eğlendi.Hatta yoklamayı da programla yaptık.Çok güzel çalışıyor.Çektiğim resim ve videoları da akşama doğru eklerim inşallah.
Yoklama yapilmasi da güzel fikir hocam bagirmadan yoklama alabilirsin böylece :)
Resimleri de beklerim

IMG_20140310_130827.jpg

Resmi cep telefonuyla çektim.Çok iyi olmadı.Videoda çekmiştim ama pek düzgün değildi.Bi ara makinayla çekip koyarım hocam.

eline sağlık volkankey hocam olur da bir gün okulumuza akıllı tahta uğrarsa mutlaka kullanırım :D

DSC03024.JPG

DSC03025.JPG

Volkan Hocam programı arkadaşların da bilgisayarlarına kurdum.Ayrıca eğitimhaneden arkadaşların da istifadesine sundum.
Programın bir faydası daha
"-Öğretmenim öğretmenim!" diye kimse bağırmıyor artık.

Bu arada bir ricam daha :oops:
Alttaki simge daha küçük olabilir.
Ya da alt yapısı zor mu bilmiyorum,bir buton şeklinde belkide sürüklenip istediğimiz yere bırakılabilir halde de olabilir.Tabi şu anda da işimizi görüyoruz ama diğer sürümler için öneri olabilir.

adlec' Alıntı:
Volkan Hocam programı arkadaşların da bilgisayarlarına kurdum.Ayrıca eğitimhaneden arkadaşların da istifadesine sundum.
Programın bir faydası daha
"-Öğretmenim öğretmenim!" diye kimse bağırmıyor artık.

Bu arada bir ricam daha :oops:
Alttaki simge daha küçük olabilir.
Ya da alt yapısı zor mu bilmiyorum,bir buton şeklinde belkide sürüklenip istediğimiz yere bırakılabilir halde de olabilir.Tabi şu anda da işimizi görüyoruz ama diğer sürümler için öneri olabilir.

kesinlike çok daha yararlı olur buton olması çünkü bu haliyle bir program çalışıtırınca orada düşme vs varsa kullanılamıyor o bölge kapalı oluyor, volkan hocam halleder dediyse kesin yapar.

bazı iyileştirmeler yaptım
artık gösterim süresini milisaniye olarak ayarlayabiliyorsunuz yani istediğiniz kadar büyük ekranı tahtada tutabilirsiniz.
artık butonumuz daha küçük ve taşınabilir üzerindeki küçük beyaz şeritten taşıyabiliriz
prg kapandığında buton nerede kapandığını hatırlıyor ve aynı yerde karşımıza çıkıyor
gösterim başlangıcı hızlandırıldı
vs. vs :)

Ekli dosyalar

• siradakikimv131.rar
    312.5 KB · Görüntüleme: 78
volkankey' Alıntı:
bazı iyileştirmeler yaptım
artık gösterim süresini milisaniye olarak ayarlayabiliyorsunuz yani istediğiniz kadar büyük ekranı tahtada tutabilirsiniz.
artık butonumuz daha küçük ve taşınabilir üzerindeki küçük beyaz şeritten taşıyabiliriz
prg kapandığında buton nerede kapandığını hatırlıyor ve aynı yerde karşımıza çıkıyor
gösterim başlangıcı hızlandırıldı
vs. vs :)

hocam çok güzel olmuş ellerinize sağlık teşekkürler :)

s.a volkan hocam programınız çok güzel olmuş elinize sağlık gelişmesi açısından birkaç önerim olacak
1- yoklama amaçlı da kullanabilmek için otomatik tıklamadan sırayla gelebilir ayarı ve sırayla giderken tıkladığımız anda durma ayarı eklenebilir.
2-mümkün mü bilyorum ama öğrenciler isimlerimizi okusa süper olurmuş dediler :) bende yok artık lebron james dedim tabi
emeğinize sağlık

Okulda ben Abdurrahman Çelebiyim.Arkadaşlar bişeyler sorunca "o kolay" deyince arkadaşlar sinir oluyorlardı.Şimdi de Volkan hocamın onlar basit demesi bizi sinir ediyor :D
Volkan hocam antepteyim ben de en basitinden bir programlama dili öğrenmek istiyorum.Hangi kursa gideyim,hangi hocayı bulayım?

Bana bir yol göster sayın hocam.Hem de her gün şunu da yap dememizden kurtulursun.

Valla hocam bence kursa gerek yok ben kitap ve internet arastirmalariyla ogrendim ve programlama ile ilgili bir foruma da üye ol. Eskiden programlama.com vardi simdi çalışmıyor ama illa forumlar vardır
Bence sen dedigim gibi bir dilden basla önerim visual basic ya da c#

bilene herşey kolay...bizimde bir arkadaş vardı..hatta forumda akyildiz41...program yazardı bende tester idim...bu benim kardeşim üniversitede proje hazırlarken kod bir yerde tıkandı...program yürümüyor...gece seninki uykusunda kalktı bir iki vb kodu söyledi sonra geri yattı...ertesi gün programı çözdüm diye gevrek gevrek gülüyordu...bu iş böyle birşey.

Ben de c#la benzer bir program yaptım, kullanıyorum.
birden çok sınıfta kullanılabiliyor.
sınıfı seçiyorsun.
sonra sınıftan rastgele bir öğrenci seçiyor.
sonra seçtiğin öğrenciye artı eksi verebiliyorsun.
Artı eksileri kayıt tutuyor.
Tüm sınıf seçilip bitmeden, daha önce seçilenleri tekrar seçmiyor.
Derse renk, öğrencilere heyecan katıyor.
Sonuçta hepsi

:alkis: Bilişimin Gücü :alkis:

Evet arkadaşlar programın yeni versiyonunu paylaşıyorum.
Eklenen özellikler:
Artık programınız yoklama alabiliyor.
isimleri okuyabiliyor (Bunun için google tts kullandım 1 defasında internet bağlantısı gerekiyor ve isimleri sesler klasörüne kaydediyor 2. defasında internete gerek yok) nesne olarak da media player kullandım umarım hata vermez sizde :)

Yoklama yapılırken isim de okunuyorsa gösterim süresini 3 saniye olarak ayarladım ayarlardan istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Yoklamaya boşluk tuşuna basarak ara verebilirsiniz. Yeniden bastığınızda kaldığı yerden devam eder. ESC ile de sonlandırabilirsiniz.

E daha ne yapıyım :D

Ekli dosyalar

• siradakikimv2.rar
    455.7 KB · Görüntüleme: 123
ancabsim' Alıntı:
Ben de c#la benzer bir program yaptım, kullanıyorum.
birden çok sınıfta kullanılabiliyor.
sınıfı seçiyorsun.
sonra sınıftan rastgele bir öğrenci seçiyor.
sonra seçtiğin öğrenciye artı eksi verebiliyorsun.
Artı eksileri kayıt tutuyor.
Tüm sınıf seçilip bitmeden, daha önce seçilenleri tekrar seçmiyor.
Derse renk, öğrencilere heyecan katıyor.
Sonuçta hepsi

:alkis: Bilişimin Gücü :alkis:

hocam sakıncası yoksa programı paylaşabilir misiniz?

volkankey' Alıntı:
Evet arkadaşlar programın yeni versiyonunu paylaşıyorum.
Eklenen özellikler:
Artık programınız yoklama alabiliyor.
isimleri okuyabiliyor (Bunun için google tts kullandım 1 defasında internet bağlantısı gerekiyor ve isimleri sesler klasörüne kaydediyor 2. defasında internete gerek yok) nesne olarak da media player kullandım umarım hata vermez sizde :)

Yoklama yapılırken isim de okunuyorsa gösterim süresini 3 saniye olarak ayarladım ayarlardan istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Yoklamaya boşluk tuşuna basarak ara verebilirsiniz. Yeniden bastığınızda kaldığı yerden devam eder. ESC ile de sonlandırabilirsiniz.

E daha ne yapıyım :D

Hocam çok sağolun iyiki varsınız, çalıştırdım şimdi hocam Run-time error '62': Input past end of file hatası çıktı nasıl düzelir hocam?

Hocam tüm rar dosyasını bir klasöre cikarip ordan calistirdin degil mi eski prg in sadece exe sini degistirme

volkankey' Alıntı:
Hocam tüm rar dosyasını bir klasöre cikarip ordan calistirdin degil mi eski prg in sadece exe sini degistirme

evet hocam aynen öyle yaptım ama bu hatayı verdi :(

zodiac' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

evet hocam aynen öyle yaptım ama bu hatayı verdi :(

pardon ya küçük bir ayrıntıyı atlamışım
düzelttim şimdi
eklediğim dosyayı yeniden düzenledim yukarıdaki mesajdan yeniden indirip dener misiniz?

Geri