Kura programı sınıf için (istek)

Kodla Büyü
:) aksama hallederim cogunu hallettim renk arka plan yazi rengi ve font secimi ve ayar penceresi tamam ama yine rahat yok
:)
Illa gelip kucağıma oturacak sonra da klavyeye basacak ...
Secilen ogrencinin bir daha secilmemesi olayi kaldi o da 2 dk surer ;)

evet arkadaşlar bahsettiğim tüm ayarlamalar yapıldı
buyrun güle güle kullanın

test aşaması çok kısa sürdüğünden hatalar varsa belirtiniz.

Ekli dosyalar

• siradakikimv110.rar
    310.3 KB · Görüntüleme: 118
volkankey' Alıntı:
evet arkadaşlar bahsettiğim tüm ayarlamalar yapıldı
buyrun güle güle kullanın

test aşaması çok kısa sürdüğünden hatalar varsa belirtiniz.

hocam elinize sağlık şimdi denedim ama sağ alta yerleşiyor program ama donuyor kalıyor öyle neden acaba? programı defalarca çalıştırdım hocam çalıştırdıktan sonra hemen sağ alta yerleşiyor ama donup kalıyor öyle :(

Uzerine tiklayinca bir şey olmuyor mu simgeden ayarlar felan calismiyor mu

volkankey' Alıntı:
Uzerine tiklayinca bir şey olmuyor mu simgeden ayarlar felan calismiyor mu

hocam exe dosyasına tıklayınca çalışıyor gibi oluyor sağ alta simge yerleşiyor ancak donuyor üzeri beyaz renk oluyor ve kitleniyor, ayarlar da otomatik olarak program donduğu için çalışmıyor:(

Böyle bir programı ben de yapmayı düşünüyordum. Öğrencileri uygulama yapmak için tahtaya kaldırırken kullanmak ve biraz da eğlence katması açısından. Deneyip yorumlarımı belirteceğim. Elinize sağlık.

son versiyonu hiç indirip çalıştırmayı deniyen yok mu arkadaşlar, ben denedim donuyor program indirenler lütfen cevap yazsınlar.

ahmetfx' Alıntı:
Böyle bir programı ben de yapmayı düşünüyordum. Öğrencileri uygulama yapmak için tahtaya kaldırırken kullanmak ve biraz da eğlence katması açısından. Deneyip yorumlarımı belirteceğim. Elinize sağlık.

hocam bende böyle bir program arıyordum bıktım artık onu kaldırırsın öbürü küser, son versiyon donuyor bende, siz de durum nedir?

HOCAM BENDE ÇALIŞIYOR SORUN YOK TEŞEKKÜR EDERİM AMA NASIL KAPATICAZ PROGRAMI X FALAN OLSA TIKLAYIP KAPATSAK GÜZEL OLURDU

Hocam sag alt tarafta simgesi oluyor prg in baslat cubugunda oradan cikis yapabiliyoruz

volkankey' Alıntı:
Hocam sag alt tarafta simgesi oluyor prg in baslat cubugunda oradan cikis yapabiliyoruz

hocam bende niye çalışmadı, ne yapabilirim bir öneriniz var mı:(

Valla win8 ve win7 de denedim çalışıyor vista ve xpde durum ne bilmiyorum

Eski sürümler calistiysa muhtemelen birkac dll yani sistem dosyasi eksigi olabilir

volkankey' Alıntı:
Eski sürümler calistiysa muhtemelen birkac dll yani sistem dosyasi eksigi olabilir

volkan hocam, en son durum şu, makina 7 ultimate dediğim gibi çalıştırdım yine bu sefer donmasına rağmen 3-4 dk bekledim sonunda çalıştı o 3-4 dk da neden donuyor anlamadım ama.

volkankey' Alıntı:
Vay be ne prg yapmisim 4 dk kasiyor :) valla ben de bilemedim

:) elinize sağlık hocam belkide pc ile alakalıdır yarın okuldaki pclerde denerim bakalım yine kasıcak mı :)

Zodiac hocam bilgisayarinda malware olabilir veya vb6 nin kullandigi sistem dosyalarinda bir sorun var. Portable vb6 yi bulup calistirdiktan sonra prg i acmayi dene bakalim duzelecek mi baska sey gelmiyor aklima

Mükemmel çalışıyor.Ellerinize sağlık Volkan Hocam.Tam istediğim gibi.
Ama fazladan bişey daha istesem?
Butonu (Kare Yazı) biraz daha küçültsek daha iyi olmaz mı?

adlec' Alıntı:

evet hocam biraz büyük olmuş küçültme imkanı var mı, yoksa çok mu fazla olmuş oluruz:)

zodiac' Alıntı:
adlec' Alıntı:

evet hocam biraz büyük olmuş küçültme imkanı var mı, yoksa çok mu fazla olmuş oluruz:)

hallederiz tabi 1 dürüme anlasalim :)

volkankey' Alıntı:
Zodiac hocam bilgisayarinda malware olabilir veya vb6 nin kullandigi sistem dosyalarinda bir sorun var. Portable vb6 yi bulup calistirdiktan sonra prg i acmayi dene bakalim duzelecek mi baska sey gelmiyor aklima

malware yok da hocam portable vb6 ile de denedim çalıştırmayı olmadı, 3 dk beklicem artık yapcak bişi yok :)

bilisimkml' Alıntı:
NTP dersinde Listbox ve timer kullanımıyla ilgili sınıfta yaptığımız uygulamayı ekledim. Geliştirip kullanılabilir.
Aslında öğrencilerden birine proje ödevi olarak buna benzer bir konu verdim. Ders sonu değerlendirme programı - rastgele öğrenci seçilecek, veritabanına sorulan soruya verdiği cevapları doğru-yanlış yada puan olarak kaydedecek, yeni sorular ve öğrenciler, sınıf bilgileri ekleyip çıkarılabilecek gibi.

hocam uygulama güzel;geliştirilebilir..Rastgele sorulardan bizim dersler için dahi kullanılabilir;hatta lokal bir veritabanına soru havuzu dahi eklenebilir.. :+1:
2 hata tespit ettim;listbox ta isimler bitince yenden butona tıklayınca program hata mesajıyla kilitlendi..Birde süre de ki zaman geçen zaman değil;kalan zaman gözüküyor..

zodiac' Alıntı:
adlec' Alıntı:

son düzenlemeyle butonu küçülttüm kolay gele.

Ekli dosyalar

• siradakikimv121.rar
    312.5 KB · Görüntüleme: 87
Kısa sürede yapılmasına rağmen güzel bir çalışma olmuş. Her sınıf için ayrı liste kaydetme seçeneği de eklenebilir ve gösterim süresi biraz daha uzun olsa iyi olur. Vakit bulsam bu tarz bir programı yapacaktım. Hem vakit yok hem de program yazmayalı bayağı oldu. (C#)

ahmetfx' Alıntı:
Kısa sürede yapılmasına rağmen güzel bir çalışma olmuş. Her sınıf için ayrı liste kaydetme seçeneği de eklenebilir ve gösterim süresi biraz daha uzun olsa iyi olur. Vakit bulsam bu tarz bir programı yapacaktım. Hem vakit yok hem de program yazmayalı bayağı oldu. (C#)

gösterim süresi de ayarlara konabilirdi aslında evet bir dahaki versiyona koyayım :D
farklı listelerin kaydedilmesi olayı ise bence txt dosyasından direkt textbox a eklenebileceğinden şimdilik gerek yok :D

Geri