kur bilgisayarınıza ait hdd bulamadı

Kodla Büyü

seldabal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
exper öğrenci bilgisayarına format atmam gerekiyor. bilg açılıyor yani hdd yi görüyor. cd başka bilgisayarlarda çalışıyor. bios ayarlarını kontrol ettim ama bulamadım.

Hocam bios ayarlarında IDE ve AHCI gibi birşey var. Onun modu şu an neyse tersine çevirin düzelecektir.

Hocam HDD sata dır büyük ihtimalle, onun 2 çözümü var ya normal XP cd si ile yüklerken raid ve sata sürücülerini yüklemek için F6 ya basın der F6 ya basıp sata ve raid sürücülerini internetten indirip bir diskete kaydedeceksin onu gösterdikten sonra HDD yi görür. Bu zor olan yöntem. Daha kolay olanı ise Perfect XP dvd si edinin driverleri sata sürücüleri otomatik yükleyen. O DVD ile hepsine kökten çözüm bulabilirsin... Kolay gelsin... :+1:

cingozcemal' Alıntı:
Hocam HDD sata dır büyük ihtimalle, onun 2 çözümü var ya normal XP cd si ile yüklerken raid ve sata sürücülerini yüklemek için F6 ya basın der F6 ya basıp sata ve raid sürücülerini internetten indirip bir diskete kaydedeceksin onu gösterdikten sonra HDD yi görür. Bu zor olan yöntem. Daha kolay olanı ise Perfect XP dvd si edinin driverleri sata sürücüleri otomatik yükleyen. O DVD ile hepsine kökten çözüm bulabilirsin... Kolay gelsin... :+1:

hocam 2.side çok kolay değilmiş 21 tane part var :)

Hocam indirmeye uğraşmayın hiç boşa gidin bir internet evine.Bizim burada 5 tl ye satıyorlar işin uyanıkları.Perfect xp yi buralardan edinebilirsiniz.

gules84' Alıntı:
Hocam indirmeye uğraşmayın hiç boşa gidin bir internet evine.Bizim burada 5 tl ye satıyorlar işin uyanıkları.Perfect xp yi buralardan edinebilirsiniz.
teşekkür ederim ama benim sorunum bios ayarları ile ilgili sanırım, onunla uğraşıyorum.

Hocam bir perfect Xp cd si edindikten sonra eminim ben daha önce niye bulmamışım ne kadar kolaylıkmış diyeceksin. Raid sata hepsini yükler, driverleri Yüzde 90 yüklüyor, Windows kurulumu sırasında ileri felan demek yok sizi bağlamaz. Kurulduktan sonra katılımsız programları var, işine yarayana tik atıyosun, kendi 5 dk da hepsini yüklüyor. Ne ileri demek ne next next uğraşmak. Bence perfect XP indir. ve farkı gör derim...

Geri