Kullanılmayan akıllı tahtaları otomatik kapatma

Kodla Büyü

scarkci

Aktif Üye
Örneğin 60dk boyunca akıllı tahta kullanılmadığında otomatik kapanmasını istiyorum. görev zamanlayıcıyı kurcaladım ama başarılı olamadım. Nasıl yapabiliriz

ATAK yükle hocam.. İstediğin süre içerisinde flash takılmaz ise tahta kapanıyor.

görev zamanlayıcıdan kapat.bat dosyasını zamanlayabilirsiniz. not defterine aşağıdaki satırları yazıp bat olarak kaydedin.

shutdown -s -t 60

60sn sonra kapatır. 1 saat için 3600 yazmalısınız.

ben bunun yerine bilgisayarın güç ayarlarını kullanıyorum. 1saat kullanılmayınca uykuya geçiyor.

ademola' Alıntı:
görev zamanlayıcıdan kapat.bat dosyasını zamanlayabilirsiniz. not defterine aşağıdaki satırları yazıp bat olarak kaydedin.

shutdown -s -t 60

60sn sonra kapatır. 1 saat için 3600 yazmalısınız.
ben bunun yerine bilgisayarın güç ayarlarını kullanıyorum. 1saat kullanılmayınca uykuya geçiyor.

hocam benim istediğim tahta kullanılmadığı zaman olacak

görev zamanlayıcıda koşullar kısmına girin bilgisayar şu süre boştaysa çalışsın deyin ;)

Aradığınız özellik Deep Freeze Enterprise sürümünde mevcut. Tabi lisanssız yazılım yükleme sıkıntınız yoksa.

Evet sistem boştayken kapanıyor. Görev zamanlayıcı tetikleyiciler kısmını boştayken ayarlayıp süre olarak 2 dakika vermiştim. 2 dakika sonra kapanmayınca olmadı zannettim. Meğerse sistem 15 dakikada bir boşta olup olmadığını kontrol ediyormuş. yani en az 15 dakikada işlem gerçekleşiyor.

Geri