Kullanıcı Hesapları Faz2 w8.1

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
EBAAdmin
MEB-SBStd-User
ServiceAdm

hesapları arasındaki farklar nelerdir?

birarti1' Alıntı:
EBAAdmin
MEB-SBStd-User
ServiceAdm

hesapları arasındaki farklar nelerdir?
Gerçekten ben de merak ediyorum, neden farklı yönetici hesapları tanımlanmış, amaç ne? ben bir tahtada bir hesap kalana kadar hepsini silmiştim.

Arkadaşlar hesapları silmeyin bu hesaplari meb uzaktan erişim için kullanıyor. Farklı birimler için farklı kullanıcı hesapları tanımlanmış. Kendiniz için administrator kullanıcısını etkinlestirip kullanın

MEB-SBStd-User
kullanıcısının şifresi paylaşılmıştı. Giriş yaptığımda parolanın süresi geçmiş dedi ve ardından yeni parola belirletti. Gerekli programları bu kullanıcıyı kullanarak kurdum. Kendime de btr adında yeni bir yönetici kullanıcı oluşturdum. ET Kullanıcı'sının parolasını kaldırdım ve doğrudan bu kullanıcı ile oturum açacak şekilde yapılandırdım.
Hoş bu kullanıcının şifresi paylaşılmamış olsa da forumdaki "şifre de neymiş" başlıklı konudaki yöntemle bu kullanıcının parolasını kaldırıp, gerekli programları kurardım.
Sonuç olarak kullanıcıların hiçbirini silmeyin.

yakuphan' Alıntı:
MEB-SBStd-User
kullanıcısının şifresi paylaşılmıştı. Giriş yaptığımda parolanın süresi geçmiş dedi ve ardından yeni parola belirletti. Gerekli programları bu kullanıcıyı kullanarak kurdum. Kendime de btr adında yeni bir yönetici kullanıcı oluşturdum. ET Kullanıcı'sının parolasını kaldırdım ve doğrudan bu kullanıcı ile oturum açacak şekilde yapılandırdım.
Hoş bu kullanıcının şifresi paylaşılmamış olsa da forumdaki "şifre de neymiş" başlıklı konudaki yöntemle bu kullanıcının parolasını kaldırıp, gerekli programları kurardım.
hocam silersek nasıl bir sorun oluşturur? :?

klebsiella' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
MEB-SBStd-User
Teoride bu kullanıcılar kullanılarak tahtalara MEB tarafından uzaktan bağlanılacak falan deniliyor. Ancak açıkçası böyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum ama yine de kurcalamamakta fayda var, zaten bu kullanıcılarla işiniz olmayacağı gibi durmalarının da bir zararı yok.

yakuphan' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
MEB-SBStd-User
Teoride bu kullanıcılar kullanılarak tahtalara MEB tarafından uzaktan bağlanılacak falan deniliyor. Ancak açıkçası böyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum ama yine de kurcalamamakta fayda var, zaten bu kullanıcılarla işiniz olmayacağı gibi durmalarının da bir zararı yok.
hocam bizim bir hocamız kendi sınıfında kullanıcıları silmiş kendisi tahtaya şifre vermiş çok ilginç :?
Bu arada eba da verilen win8 image ile format attım ve tahta şifresiz bir şekilde açılıyor şu an da hatta 8,1'in image dosyasıymış, yüklediğim tahtada kullanıcı adı ve şifre sormuyor hocam

bende kendi imajımı oluşturuyorum win10 lu yönetici hesabı var sadece parola filanda koymadım zaten atak ve tooltimefreeze var gerek yok bence

Geri