Kulaklık ve Mikrofon Sorunu!

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yeni bir kulaklık aldım (mikrofonu üzerinde olanlardan).Kulaklık ile müzik dinleyebiliyorum, ama mikrofonu bir türlü çalıştıramadım. msn yi açtığımda da ne kulaklık ne de mikrofon çalışıyor bu sorunu düzeltebilir miyiz. Sorun acaba ayarlarla alakalı mı....

Arkadaşlar bugün de benzer bir sorunla karşılaştım. Mikrofonu bir türlü çalıştıramadım. Sorun ayarlarla ilgili heralde.
ayarları nasıl yapabilirim. Ayrıntılı bir açıklama yapabilirseniz sevinirim.

gecenlerde bende aynı sorunu yasadım ama meger denetim masasından mikrofonu kapalı unutmusum :) bi kontrol edin isterseniz

arkadaşlar biliyorsunu sisteminizin ön paneli ve arka paneli olmak üzere 2 bağlantı noktası var bazen bu bağlantılardan öne paneldekiler yani kasanın önündeki bağlantılar içeriden anakarta bağlanılmıoy yani sistemi toplyanlar tarafından bir cok yerde karşıma cıktı inanın bu nedenle microfonunuzu her iki porttada denemenizi öneririm yani arka panelde belki çalışacaktır

çok önemli bir not microfonu ses denetimi ayarlarından muhakkak aktif edin normalde sessiz olarak bulunur yoksa microfonunuz çalışmaz bu ikisi tamamsa microfon kesinlikle calışacaktır
ardından msnden ses ve görüntü kurulumu yapın ilgili ayarlar yapılırken zaten ikisinide test etme imkanınız var ikisindede çalışmıyorsa ozaman microfonun bağlantı kablosunda bozukluk vardır çünkü bu kablolar gerecekten cok ince yapılıyor hatta bile bile kopsunda yenisi alınsın diye ;) pazarlama hilesi yani..

Geri