Kudüs Konulu Okulumuz Web Sayfası Açılış Slaytı

Kodla Büyü
Sık Kullanılan İnternet adreslerime, Yer işaretlerime okulunuzu ekledim hocam. Her gün aksatmadan tıklayacağım. Sonuçta slaytlar haberler falan resmen bir portal gibi. Bugün Kudüs konusuna değinmişsiniz. Alan değişikliği duyurusunu dahi sizden okudum. Yarın bakalım neler gösterecek...
Google okul sayfalarına adsense yapıp gelirini bağışlasın hayır olur.

Böyle bir konuda okul sayfamızı tıklatma gibi bir amaca yönlenmek yönünde görüş belirtilmiş olması bizleri üzmüştür. Böyle bir konu da tıklanma rekoru kırmak gibi bir gaye ve amacımız asla olamaz. Bu konuyu paylaşmakta ki maksudumuz tamamıyla farkındalık oluşturmak ve ortak paylaşım oluşturmaktır. İnsan insanın aynasıdır kelamından yola çıkarak bu arkadaşımızın kendisini tarif ettiğini beyan etmek isterim. Tıklanmaya ihtiyacımız yok öyle ucuz hesaplara girmeyiz, bizim hilemiz hilesizliktir düsturu esastır. Tıklanmaya ihtiyacımız olursa 1500 kişilik okul mevcudumuz kafi gelir. Hüsn-ü zanla hareket etmek varken böyle su-i zan yolunu tercih etmek hoş bir şey değil yakışmıyor.

Teşekkür ediyorum, resmi web sayfamızı bir portala dönüştürmek değildir asıl maksad eğitimdeki gençlerimize değerler eğitimi kapsamında değerlerini hatırlatmaktır. Alan değişikliği vb haberlerin paylaşılması ise eğitim ve eğitimcileri kapsaması noktasında bilgilendirme amaçlıdır ayrıca personelimizin talebi üzerinedir.

Eğitim ve eğitimcileri ilgilendiren her tür bilgi haber amaçlıdır. Okulumuzla ilgili haberler yanında bilgilendirme amaçlı haberlerdir.

Hocam tıklanmaya kimsenin ihtiyacı yok. Sizleri böyle bir şeye teşvik edenler utansın.
Kimsenin tıklanmaya ihtiyacı yok 1999 öğrencisi var gerekirse tıklatır ama her yer link dolu forumda. Geceden sabaha kaç link vermişsiniz burda sayısını siz biliyorsunuz.

Farkındalık ve ortak paylaşım oluşturma demişsiniz ya, okul web sayfanızı sürekli takipte olacağım.
Başka hangi konularda farkındalıklar yaratacaksınız görmek isterim.

Bir okul dış politika ile ilgilenmemeli. Ayrıca laiklik diye bir ilke var. Kudüs herkes için bir anlam ifade etmeyebilir.
Biz bilim ve teknoloji ile ilgili gelişmelerle ilgilenmeliyiz. Bu benim görüşüm . Bu arada tarihi bilgilere dayandırarak söylüyorum
Üç ilahi dinlerden Yahudilik ilk ortaya çıkan dindir. Kudüs onlar için daha önemli gibi görünse de orası Hristiyanlar ve İslam için de kutsal bir yerdir . Kudüs'ü sadece bir dine ait gösteremeyiz.
Bu ancak çatışmayı doğurur. Zaten sadece müslümanlar değil hristiyanlarda durumdan memnun değil onlar da buna daha çok tepki gösterecek ilerleyen günlerde. İsrail'in de yaptığı yanlış, orası sadece onların değil, İşin özeti bunlar politik meseleler bizi aşar.

senin açtığı
neyin ne olduğu belli bence,beğenen beğensin böyle bir okul sitesini ben beğenmedim,tıklama almaya çalışıyorsunuz demedim,amacınız bence başka,yine de saygılar iyi çalışmalar
hocam ben size değil konuyu açan arkadaşa demiştim yanlış alıntı yaptım zaten size yazmadığım belli

Böyle bir konuda okul sayfamızı tıklatma gibi bir amaca yönlenmek yönünde görüş belirtilmiş olması bizleri üzmüştür. Böyle bir konu da tıklanma rekoru kırmak gibi bir gaye ve amacımız asla olamaz. Bu konuyu paylaşmakta ki maksudumuz tamamıyla farkındalık oluşturmak ve ortak paylaşım oluşturmaktır. İnsan insanın aynasıdır kelamından yola çıkarak bu arkadaşımızın kendisini tarif ettiğini beyan etmek isterim. Tıklanmaya ihtiyacımız yok öyle ucuz hesaplara girmeyiz, bizim hilemiz hilesizliktir düsturu esastır. Tıklanmaya ihtiyacımız olursa 1500 kişilik okul mevcudumuz kafi gelir. Hüsn-ü zanla hareket etmek varken böyle su-i zan yolunu tercih etmek hoş bir şey değil yakışmıyor.
Hocam bu yazıdaki üslubunuzdan anladığım kadarıyla sanırım branşınız Din Kültürü ya da Arapça. Başka branştan bir arkadaşın bilişim ile bu kadar alakalı olması takdire şayan :)

Günaydın hocam. Günlük ziyaretimi gerçekleştirdim web sayfanıza bilginiz olsun. Videoyu ya da web sayfanızın açılış slaytını niçin kaldırdınız?

Bir okul dış politika ile ilgilenmemeli. Ayrıca laiklik diye bir ilke var. Kudüs herkes için bir anlam ifade etmeyebilir.
Biz bilim ve teknoloji ile ilgili gelişmelerle ilgilenmeliyiz. Bu benim görüşüm . Bu arada tarihi bilgilere dayandırarak söylüyorum
Üç ilahi dinlerden Yahudilik ilk ortaya çıkan dindir. Kudüs onlar için daha önemli gibi görünse de orası Hristiyanlar ve İslam için de kutsal bir yerdir . Kudüs'ü sadece bir dine ait gösteremeyiz.
Bu ancak çatışmayı doğurur. Zaten sadece müslümanlar değil hristiyanlarda durumdan memnun değil onlar da buna daha çok tepki gösterecek ilerleyen günlerde. İsrail'in de yaptığı yanlış, orası sadece onların değil, İşin özeti bunlar politik meseleler bizi aşar.

Bunu Laikliğe bağlamak gerçekten dahiyane bir okul sitesinde ülkenin hepsinin ittifak ettiği bir konuda paylaşım yapmak "Laikliğe" dokunuyorsa ne diyeyim şapkayı önüne alıp düşünmen gerekir..Sahi ya şapka takıyor musun bence takmalısın...

Kudüs meselesine takılanlar neden bu kadar rahatsız oldu anlamadım...birkaç yıl sonra tarih kitaplarında yer alacak bir konu bu kadar mı önemsiz..ayrıca inanç olarak çoğunluğu müslüman olan bir ülkede bu konu hakkında öğrencilerin bilgi sahibi olması lazım

Kudüs meselesine takılanlar neden bu kadar rahatsız oldu anlamadım...birkaç yıl sonra tarih kitaplarında yer alacak bir konu bu kadar mı önemsiz..ayrıca inanç olarak çoğunluğu müslüman olan bir ülkede bu konu hakkında öğrencilerin bilgi sahibi olması lazım
hocam ben kudus meselesi yönünden hocama bir şey demedim ama hocamın son açtığı başlıklara bakın bariz siteye yönlendirme amacı var

(Kudüs meselesi bir okul sitesinde neden yer alır anlamadım!) Öğrencilerimize milli ve manevi değerlerimizi hatırlatma noktasında Rehber Öğretmenlerimiz tarafından Değerler Eğitimi konuları anlatılmaktadır. Bu meselede manevi bir değerimiz olması noktasında çalışma yapılmıştır.

Slaytımız belirli bir zaman yayında olduğu için şu an açılıştan kaldırılmıştır. Merak eden ve izlemek isteyen ziyaretçiler için web sitemizden Bilgi Hazinesi - Türk ve İslam Tarihinde Mekanlarımız - Kudüs - Kudüs Slayt İndir menüsünden faydalanabilirler.

Verilmek istenen mesajın Kudüs konusunda hassasiyeti ortaya koymak olduğu görülmüştür.

Youtube üzerinde yayında olan sunumu doğrudan buraya ekleme imkanı var.

Bu konuda forum üyelerimizden gelen şikayetler üzerine dün yayınlanan duyuruyu tekrar ekliyorum.

https://bilgisayarbilisim.net/konul...an-konu-acma-amaclari-hakkinda-duyuru.163711/

Kudüs konusundaki slayt çalışması için SİVAS / MERKEZ - Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ne teşekkür ederiz.

Youtube üzerinden yayınlanan slayt gösterimi aşağıda sunulmuştur.

BBNET

Bunu Laikliğe bağlamak gerçekten dahiyane bir okul sitesinde ülkenin hepsinin ittifak ettiği bir konuda paylaşım yapmak "Laikliğe" dokunuyorsa ne diyeyim şapkayı önüne alıp düşünmen gerekir..Sahi ya şapka takıyor musun bence takmalısın...
Burası laik bir ülke belli ki sindirememişsin , burada tepki yazmayla olmuyor bu işler? Cihat savaşmakla olur, bir okulun sitesine intro koymakla Kudüs kurtarılmıyor.
Okullar dış politika kurumu değil, öğrencileri rahat bırakın istediklerini düşünsünler, Kudüs sadece müslümanlarındır anlayışı çatışma doğurur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burası laik bir ülke belli ki sindirememişsin , burada tepki yazmayla olmuyor bu işler? Cihat savaşmakla olur, bir okulun sitesine intro koymakla Kudüs kurtarılmıyor.
Okullar dış politika kurumu değil, öğrencileri rahat bırakın istediklerini düşünsünler, Kudüs sadece müslümanlarındır anlayışı çatışma doğurur.

Besbelli konuyu farklı yerlere çekmeye çalışmışsınız.. İntro koymakla evet kurtarılmaz ama farkındalık oluşur..Ha bu arada Kudüs'ü politik! algılamak nasıl bir zihniyettir anlamadım.

Kimse kudüs sadece müslümanlarındır demiyor 3 din içinde önemlidir diyor ama yapılacak olan bir işgaldir bir müslüman devleti haritadan silmek istemektir. Biz buna karşıyız sayın hocam senin için hiç birşey ifade etmiyor olabilir ama orası benim ve benim gibilerin ilk kıblesidir. Ve Allah katında tek Din İSLAMDIR...

Site yöneticilerimizin güzel düşüncelerinden, verdikleri destekten ve gösterdiğimiz hassasiyete duyarlılıklarından dolayı SİVAS / MERKEZ - Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına kendilerine teşekkür ediyoruz.

Geri