Raw olmuş HDD yi Kurtarma

Kodla Büyü

serkan42

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
merhabalar arkadaşlar elimde bir HDD var raw olmuş webos LG TV de açılıyor ama PC de açılmıyor.pc ye takılınca biçimlendir uyarısı geliyor nasıl kurtarabilirim HDD yi ?

Sürücünüzün E: olduğunu varsayarsak öncelikle komut satırında chkdsk :E /x komutu ile onarmaya çalışın. Olmazsa veri kurtarma yazılımlarından biriyle kurtarabilirsiniz.

Hocam tüm işletim sistemlerinde deneyin bence. Android, pardus,belki ios ne bulursanız. Hangisinde görürse yedekleyin, sonra sıfırlayın. Belki de denemişsinizdir bilmiyorum ama benim aklıma ilk bu geldi

Hocam başıma geldi, çok uğraştım hatta sonuç alamamıştım, 2 gün önce Açık kaynak kodlu DMDE (Disk Editor and Data Recovery Software) bu programı denedim. Kesinlikle tavsiye ederim, diğer bütün programlarda isimler ve klasörler görünmüyor, yani tek tek isim vermeniz lazım dosyalara ve klasörlere yeniden. Bu program öyle değil, klasör ve dosyaların isimlerini aynı şekilde gösteriyor, tek olumsuz yanı klasörleri yani dizinlere izin vermiyor ama onunda yolu var kendiniz klasör oluşturup klasörün içinde dosyaları değiştirilmemiş ve bozulmamış haliyle aynı şekilde kurtarabilirsiniz. PARDUS, LINUX ve bütün programları denedim, bu bambaşka bir program.

disk biçimlendirme yapmaz değil mi hocam
hayır silmez. resimde görünen 1TB flash bellek 2 gün önce raw olmuştu . taraması 1 gün sürdü ve tüm verileri kurtardım. diski seçip scan menüsüne tıklayıp başlatın. Ben bugüne kadar RAW olan tüm diskleri bu araç sayesinde kurtardım.
pmh91fs.png

Portable sürümü kullanmak istersen link veriyorum. https://disk.yandex.com.tr/d/JFfQKr_jp341xg

Konuyla ilgisiz sayılır ama...

@gazi57 hocam, yeni Km Pe çalışmanız var mı? Mevcut olanlardan çok faydalandım. İçinde birçok disk programı var. Emeğinize sağlık, çok teşekkürler.

hayır silmez. resimde görünen 1TB flash bellek 2 gün önce raw olmuştu . taraması 1 gün sürdü ve tüm verileri kurtardım. diski seçip scan menüsüne tıklayıp başlatın. Ben bugüne kadar RAW olan tüm diskleri bu araç sayesinde kurtardım.
pmh91fs.png

Portable sürümü kullanmak istersen link veriyorum. https://disk.yandex.com.tr/d/JFfQKr_jp341xg
hocam bu program HDD yi NTFS mi yapacak verileri mi kurtaracak çok anlamadim

Konuyla ilgisiz sayılır ama...

@gazi57 hocam, yeni Km Pe çalışmanız var mı? Mevcut olanlardan çok faydalandım. İçinde birçok disk programı var. Emeğinize sağlık, çok teşekkürler.
malesef reel hayat, okul, aile vs.. beni bu işlerden uzaklaştırdı. Geri dönüş için bir bolca vakit lazım inş bir gün olur...

bu arada ben hala kullanıyorum kmpe ve kmbootu zor zamanlarda yardımcım oluyor.

Son düzenleme:
hocam bu program HDD yi NTFS mi yapacak verileri mi kurtaracak çok anlamadim
hdd ye birşey yapmaz RAW formatına dönüşmüş diskteki veriler silinmez normalde. Veri kurtarma yazılımı da raw dosya sistemine dönüşmüş dikteki verilerini tarayıp kurtarmana yardımcı olur.

ama sen biçimlendirirsen bir daha kurtaramazsın.

Bunun için çok fazla program var esasen.
DiskInternals Partition Recovery şu program ile bir kez tek tıkla dönüştürmüştüm yanlış hatırlamıyorsam.

Iphone konusunda bilgim yok hocam. Benim de başıma gelmişti. Arkadaşın macbookuna taktık, dosyaları gördü. Kopyalama ile aldık. Ama apple bilgisayarlar ntfs/fat hdd'lere yazmıyor. Exfat bir hdd'ye kopyalayıp oradan aldık.

pmh91fs.png

isim gucun rast gelsin hocam bugün tüm diski kurtardım

pmh91fs.png

Hocam merhaba
1 TB lık içinde tüm geçmişim herşeyim bulunan darddiskim maalesef bir anda gitti.
sizin verdiğiniz programla deniyorum
ama
yukarıdaki scan kısmı aktifleşmiyor bir türlü

fotosu şöyle

bir öneriniz olur mu
çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    114.7 KB · Görüntüleme: 64
Geri