Kredi kullananlar!Dikkat!Bankadan alacaklısınız

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Bankadan alacaklısınız
Kredi kullananlar dikkat! Hayat sigortası paranız bankada kalmasın. Pek çok tüketici, bilmediği ve banka da uyarmadığı için parasını almıyor...

Kredi alırken banka tarafından zorunlu tutularak yaptırdığınız hayat sigortası parasını, kredi ödemeleriniz bittiğinde geri alabilirsiniz. Bazı bankalar bu konuda tüketicileri bilgilendirmiyor; tüketiciler de bilmedikleri için bu paralar bankalara kâr kalıyor.

ERKEN KAPATAN DA ALIYOR
Şöyle ki; hayat sigortaları, yıllık olarak yapılabiliyor; yıl artı ay küsuratlı olarak yapılamıyor. Bu durumda siz 6, 18, 30 ay ödemeli kredi çekseniz de, sigortanız 12, 24, 36 aylık oluyor. Örneğin; 25 ay ödemeli kredi çektiniz. Kredi süresi kadar değil, 36 aylık sigorta yaptırabiliyorsunuz. Bu durumda krediniz bittikten sonra kalan 11 aylık hayat sigortasını boşuna yaptırmış oluyorsunuz. Ama 11 aylık hayat sigortasının parasını bankadan geri alma hakkınız var. Tüketiciler Birliği Kurucu Başkanı Bülent Deniz, tüketicilerin kredi bitiminden sonraki hayat sigortası primlerini geri alabileceğini hatırlattı. "Vatandaş uyanık olmalı" diyen Deniz, "Tüketici, hayat sigortası yaptırırken, kredi ödeme süresine göre değil, yıl hesabına göre sigortalanmakta. 18 ay geri ödemeli kredi kullanan, 24 ay için sigortalanır. 18 ayın bitiminde 6 aylık primini iade almalı" şeklinde konuştu. Bülent Deniz, kredi borcunu erken kapatanların da, hem faiz indirimden yararlanabildiğini hem de geri kalan günlerdeki hayat sigortası primlerini geri alabildiğini sözlerine ekledi.
http://ekonomi.milliyet.com.tr/bankadan ... efault.htm

Teşekkürler bilgi için...Bankaların sene sonu karlarını nasıl artırdığı belli :verymad:

bankalardan maaşımdan başka bi şey çekmedim şimdiye kadar.
ama kredi kullanan arkadaşlar vardır mutlaka.
onlara faydası olabilir diye ekleyeyim dedim.

Böyle birşey olamaz, sigorta şirketi peki ölüm nedeniyle ödeme yapamayan insanların ödemesini nasıl yapacak. Mantığa ters sigortayı herkese yaparlar mağdur olanların ödemesi mağdur olmayanlardan alınan ödemelerle yapılır.

Haber için sağolun... Gerçekten bankalar çoğu bilgiyi müşterilerinden saklıyor.

Teşekkürler bilgilendirme için, daha 15 gün önce bitirmiştim borcumu. Öğrenmemiz iyi oldu. Saygılar

Payla?mak i?in te?ekkür ederiz.
g.gif

hakanotuken' Alıntı:
Böyle birşey olamaz, sigorta şirketi peki ölüm nedeniyle ödeme yapamayan insanların ödemesini nasıl yapacak. Mantığa ters sigortayı herkese yaparlar mağdur olanların ödemesi mağdur olmayanlardan alınan ödemelerle yapılır.

bu şekilde parasını geri alan tanıdık var, dilekçe ile başvuru yapıyorsunuz, üşendiğindiğimizden hala başvuru yapacaz biz de...
mantık olarak bana ters gelmedi, 18 ay ise kredi neden 24 ay beni sigortalıyor ki!
ölüm nedeniyle ödeme yapamayanların ödemesini de ölmeyenlerden aldığı sigortalarla çok rahat yapar bence, bankalar için endişe etmene gerek paraları çok onların...

Banka her sene bana zorunlu evim paket yapiyor bende en yakin acenteden haklarimi ogrendim az catlak 300tllik cami belese degistirdim bazende iyi aslinda

Buzkırıcı' Alıntı:
Banka her sene bana zorunlu evim paket yapiyor bende en yakin acenteden haklarimi ogrendim az catlak 300tllik cami belese degistirdim bazende iyi aslinda

aaa hocam olmadı şimdi sigortayı deldirmişsin baak :D

:+1:

Geri