Kredi kartını internet bankacılığına Açma/Kapama

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
merhaba arkadaşlar, internetten alışveriş yapacağım zaman kredi kartımı internet bankacılığına açıp, alışveriş yapmadığım zaman da kapatmak istiyorum. Bankayı aradığımda böyle birşeyin olamayacağını kapattığımda tamamen kapanacağını tekrar açılması içinde süre gerektiğini belirttiler ama bana hiç mantıklı gelmedi, geçici olarak kapatıp tekrar istediğim zaman açma imkanım var mı? yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler

Hangi bankayı kullanıyorsunuz hocam? Bankalar farklı şekilde uyguluyor.

eskisehir_bilisim' Alıntı:
Sanal kart aç internet bankacılığından.ben o şekilde kullaniyorum

Hocam sanal kart var zaten hocam, sanal kart ile açma/kapama yapılıyor mu?

tzcn' Alıntı:
Hangi bankayı kullanıyorsunuz hocam? Bankalar farklı şekilde uyguluyor.

Halkbank hocam, farklı nasıl oluyor ki sonuçta bu çok basit bir işlem değil mi?

zodiac' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:
Sanal kart kullanıyorum bende, sıkıntı yok :+1:

Sanal kartta alışverişe açık olursa ele geçirilmez mi hocam?

Hocam sanal kart tek kullanımlık numara üretir ve süresi vardır, örneğin 15 dk. zaman verirsiniz. kullanırsınız ve biter, bir sonraki alışverişte ise yeniden numara oluşturur.

garanti bankası ve finansbankta bu seçenek mevcut mobil uygulamadan girip internet alışverişini açıp kapatabiliyorsun. vakıfbankta ise sanal alışveriş limiti belirleyip örneğin 0 yaparak oluyor. iş bankası ise sanal kart ile saatlik limit belirleyerek sanal numaralar ile alışveriş yapabilirsin. yenilikçi düşünmek gerekiyor. halkbank yapamıyorsa bu hizmeti müşteri kaybeder. bu kartı kullanmayın derim.

sanal kart açın alışveriş için gerekli olan limiti oluşturun kesinlikle

aakcakaza' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:
Sanal kart kullanıyorum bende, sıkıntı yok :+1:

Sanal kartta alışverişe açık olursa ele geçirilmez mi hocam?

Hocam sanal kart tek kullanımlık numara üretir ve süresi vardır, örneğin 15 dk. zaman verirsiniz. kullanırsınız ve biter, bir sonraki alışverişte ise yeniden numara oluşturur.

Hocam sanal kart normal kredi kartı gibi sabit numarası oluyor ve sizin dediğiniz gibi 15dk gibi bir zaman oluşmuyor, sizin bankanız farklı olduğundan mı böyle dediniz? bende daha önce sanal kart kullandım sabit numarası oluyor.

zencefil58' Alıntı:
sanal kart açın alışveriş için gerekli olan limiti oluşturun kesinlikle

limiti sıfırlarsak ozaman sorun olmaz galiba buda basit bir yöntem teşekkürler hocam

faruk8542' Alıntı:
garanti bankası ve finansbankta bu seçenek mevcut mobil uygulamadan girip internet alışverişini açıp kapatabiliyorsun. vakıfbankta ise sanal alışveriş limiti belirleyip örneğin 0 yaparak oluyor. iş bankası ise sanal kart ile saatlik limit belirleyerek sanal numaralar ile alışveriş yapabilirsin. yenilikçi düşünmek gerekiyor. halkbank yapamıyorsa bu hizmeti müşteri kaybeder. bu kartı kullanmayın derim.

hocam halkbankta araştırdım, geçici ve kalıcı kapatma seçenekleri var ama geçici veya kalıcı kapattıktan sonra hızlı birşekilde yine açma imkanımız olur mu yoksa birkaç gün beklemek yada bankayı mı aramak gerekiyor onu anlamadım. verdiğiniz yararlı bilgiler için de çok teşekkür ederim.

karti kapatmak istiyorum demeyeceksiniz hocam, karti internet ve mail order a kapatmak istiyorum diyeceksiniz. muhtemelen musteri temsilcisi yanlis anlamistir, bu secenegi sunmayan bir banka olabilecegini sanmiyorum. 4 banka kullandim 4unde de vardi bu.

sanal kart ise bankadan bankaya degisiyor, bazilari sabit (orn. garanti, ing) bazilari degisken numarali oluyor.

kredi karti islemlerine bakin linkteki, mail order acma kapama diyor. muhtemelen interneti de buna dahil ettikleri icin yazmamislardir.

https://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=1559

Bende iş bankasında sanal kart kullanıyorum internet alışverişlerinde. Kart numarası vs sabittir. Sadece limit aktarımı yapıyorsunuz harcama tutarınız kadar ve ayrıca bu limit için süre belirliyorsunuz 15m 1h 4h gibi. Süre bitiminde limiti kendisi sıfırlıyor. Gayet güvenli bir alışveriş gerçekleşiyor.

haklısınız kart numarası sabitmiş dediğiniz gibi ama süre belirleyebilme özelliği var, o işi görüyor zaten

Ekli dosyalar

• Untitled 1.jpg
    Untitled 1.jpg
    67.7 KB · Görüntüleme: 188
halkbank siteden kendiniz kapatabiliyorsunuz zaten. Geçici kapatma o işe yarıyor, istediğiniz zaman açarsınız tekrar.

asıl kartı geçici olarak kapatıp, alışverişleri sanaldan yapmak en mantıklısı.

finansbank kullanan varsa internet şubesinden kredi kartını internet alışverişine kapatma adımlarını yazabilir misiniz?

Birde SMS ile Mobil Ödemelere kapatma vardı.

Bunu hatırlayanf var mı?

Geri